Keysticks - Mapuj mysz i klawisze pod Twojego pada!

Cześć entuzjaści!Często pojawia się problem immersji z grą. Niestety aby w pełni poczuć się wewnątrz gry dobrze byłoby nie siedzieć przy biurku przed klawiaturą i myszą lecz wstać i grać z padem w rękach (ew. siedzieć na obrotowym fotelu). Niestety na ten moment nie wszystkie gry oferują sterowanie game-padem lub oferują takie sterowanie tylko częściowo. Na ten przykład, gra 7 days to die wspiera pada ale jedynie do poruszania się i akcji a w menu i ekwipunku i tak zmuszeni jesteśmy używać myszy - tutaj z pomocą przychodzi KEYSTICKS!Co to jest keysticks?Jest to prosta aplikacja, która mapuje akcje/klawisze/mysz pod Twojego pada - można ustawić praktycznie wszystko. Od funkcji toggle, która pozwala np. kliknąć klawisz na padzie, który powoduje że na klawiaturze wciska się shift a aby wyłączyć bieg (shift) wystarczy kliknąć drugi raz, aż po akcje typu pojedyncze naciskanie przycisku lub jego przytrzymywanie a nawet sterowanie myszą i rozglądaniem za pomocą myszy w grze (aby skorygować uciekający nam widok).Aplikacja w pełni darmowa, download:
</s>http://keysticks.net/site/download.aspx<e>

Działa na windows 10 (sprawdzone) więc na 100% appka kompatybilna w dół z wcześniejszymi wersjami systemu.

Konfiguracja banalna :slight_smile: i można tworzyć profile pod każdą grę z osobna.

Podobnym programem jest Xpadder, ale potrafią przy nim pojawić się małe problemy. Jeśli ktoś szuka alternatywy to również polecam :slight_smile: .

Zawsze można też napisać sobie skrypt np. we freePIE :smiley: wtedy możliwości konfiguracji są praktycznie nieograniczone :wink:

Wiesz, jednak pisać a klikać w GUI to dwie planety :wink:

Chyba, że zacznie się pojawiać więcej gotowych skryptów.

Zamierzam ruszyć z kanałem, na którym opowiem co nieco o pisaniu skryptów, ale muszę najpierw poczekać na wiimote’y, które trochę jednak będą szły :stuck_out_tongue:

Zaznaczę, że keysticks też ma nieograniczone możliwości :slight_smile: Możesz sobie nawet pod przycisk ustawic inna akcje gdy go trzymasz przez 2 sekundy a inna jak tylko klikasz.