Filmy 360, filmy VR

Witajcie,Mam nadzieję, że się nie powielę z tematem, ale nie znalazłem jeszcze nic podobnego na tym formum.Od jakiegoś czasu zajmujemy się badaniem percepcji filmów 360. Zależy nam na zdobyciu jak największej ilości informacji dotyczących tego jak widzowie oglądają filmy 360.Tutaj pewne wnioski, do których udało nam się dotrzeć na podstawie badania naszych filmów:

http://epicvr.pl/pl/filmy-360-percepcja-filmow-vr/

http://epicvr.pl/pl/jak-widzowie-ogladaja-filmy-360/

https://youtu.be/6zn5GzZyf0gGdyby ktoś z Was zechciał obejrzeć nasze produkcje:<LINK_TEXT text=“http://epicvr.pl/pl/za-toba-film-virtua … ulus-rift/”>http://epicvr.pl/pl/za-toba-film-virtual-reality-360-stopni-oculus-rift/</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“http://epicvr.pl/pl/poznaj-swiat-wirtua … zwistosci/”>http://epicvr.pl/pl/poznaj-swiat-wirtualnej-rzeczwistosci/</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“http://epicvr.pl/pl/wehikul-czasu-film- … ulus-rift/”>http://epicvr.pl/pl/wehikul-czasu-film-virtual-reality-360-stopni-oculus-rift/</LINK_TEXT>i podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami będziemy wdzięczni.Poniżej lista pytań:

  1. Ile czasu wg Ciebie trwa film?
  2. Co było wg Ciebie niekomfortowe podczas oglądania filmu?
  3. Czy wyłączyłeś(aś) film w trakcie?
  4. Na jakim urządzeniu oglądałeś(aś) film?    Z góry dziękujemy

    http://www.epicvr.pl

1. (za tobą) około 2-2,5 min

2. Na minus:

Brak 3D (VR bez 3D to krok w tył!)

zbyt duże czarne pole pod kamerą

Na plus:

świetna jakość

brak linii dzielącej obraz

wszystko inneOglądało, się w pełni komfortowo.

3. Nie

4. Galaxy S5 / BoboZ4Ps. Gdyby dodać dźwięk przestrzenny (Yt to obsługuje) to byłby to prawdziwy horror :wink:Ogólnie świetny film!

Dziękujemy bardzo za recenzję:)Na naszym blogu często publikujemy ciekawe artykuły na temat VR i filmów 360. Zachęcamy do przeczytania: filmy 360: http://epicvr.pl/pl/filmy-360/ - możecie dowiedzieć się co nieco o historii samej kinematografii oraz o percepcji filmu VR.

wole 180 stopni ale z 3d, bez 3d to nie ma frajdy, w 3d i 180 stopni jest już mega fajnie