Sony Xperia XZ Premium


#1

Witam czy smartfon Sony Xperia Xz Premium będzie dobrym telefon do vr??


#2

Tak, samemu byś do tego doszedł: <URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/jaki-telefon-do-vr-poradnik-q3-2017-wymagania-telefonu-do-vr/534/1 text=“viewtopic.php?f=46&t=582”>https://forum.vrpolska.eu/t/jaki-telefon-do-vr-poradnik-q3-2017-wymagania-telefonu-do-vr/534/1


Jedyne co, to te “4k”, nie wiem czy z nim nie jest tak samo jak przy innej Xperii z podobną rozdzielczością, gdzie owe “4k” dostępne jest tylko podczas oglądania filmów.


#3

Jak jest z tym ekranem niby 4k. Z tego co wiem jest on używany tylko w filmach i zdjęciach ,gdyż baterie dużo żre ,a reszta interfejsu pracuje w fhd ,więc jak to jest

Z tym vr ?a nawet jak telefon nie generuje rozdzielczości 4k to podwaja jakoś te piksele czy coś .W końcu na papierze ma 807 ppi przy 5,5 calach.


#4

Oficjalnie 4k dostępne tylko podczas oglądania filmów 4K. Nie oficjalnie 4k można włączyć na stałe nie trzeba rota zmiana przez adb po za małymi problemami że krzaczą się programy szczególnie apka do rozmów telefonicznych a poza tym nie znalazłem aplikacj VR na androida która obsługuje 4K (korzystam z fulldrive i cardborad) i czasami tirnusa który kompletnie nie obsługuje 4K. Bo te poprzednie jeszcze obsługują ciut mniej niż 4k. Ktoś kto jest w temacie znajdzie na zagranicznych forach (xda) jak i z jaką rozdzielczością pracuje telefon bez problemu na 1890x3360 nic się nie zawiesza i działa stabilnie kazda apka a na 2160x3840 tak jak wspomniałem i moze cos jeszcze.No i ludzie nie zuważyli że bateria dużo “żre” bynajmniej nie tak mocno by było zauważalne.


#5

Jak sprawdzasz output reoslution w aplikacjach?


#6

Chodzi tobie o to że pisałem że cardborad i fulldrive nie obsługuje tej rozdzielczości? po prostu widać to wzrokowo robią się “małe okienka” i widać przez okulary jak przez tunel.


#7

to nie że apki nie obsługują… to wina nie zmienionego DPI. Coś jak tutaj: <URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/letv-x600/83/1 text=“viewtopic.php?f=46&t=34”>https://forum.vrpolska.eu/t/letv-x600/83/1


#8

DPI też ustawiam tylko to u mnie jest inaczej bo mam na środku tylko pomniejszone wysokość i szerokość. Android na 4k wyświetla ikonki poprawnie menu tapeta pulpit jest ok.


#9

Wstaw zrzut ekranu jak to wygląda. Próbowałeś z innym QR kodem? (własnym)


#10

Ten z filmem bajką to całkiem inna aplikacja na telefonie i wyświetla dobrze.

#11

Czyli nic mi po ekranie 4K, bo żaden player nie obsłuży takiej rozdzielczości? Nawet AAA VR? Wiem, że ten program odtwarza filmy 4K.