[Pytania] Gra PvP shooter na Andoida


#1

Witajcie,

ostatnimi czasy narodził się pomysł, aby zrobić grę na Cardboard’a z wykorzystaniem pada. Miał to być shooter podobny do Quake’a lub innych dynamicznych “strzelanek” PvP. Idąc dalej myślami pojawia się coraz więcej koncepcji, aby grę uczynić bardziej rozwojową i competitive.Gra z zaimplementowanym rozwojem konta, rozgrywkami rankingowymi itd. wymaga już dużo większego nakładu pracy, więc najpierw zdecydowaliśmy się zrobić wywiad środowiskowy. Liczę ogromnie na feedback z Waszej strony :wink:


 1. Pierwszym moim pytaniem do Was jest to jaki typ gry odpowiadałby Wam bardziej?

  a) MOBA - pierwszoosobowy shooter z zasadami rozgrywki typu MOBA

  b) Classic - klasyczny shooter z trybami pokroju CTF, deathmatch

  c) MOBA, ale niekoniecznie shooter (prawdopodobnie TPP)  *Różnica między punktem a i c jest taka, że jedynymi broniami w punkcie a) byłyby pistolety, a w c) byłyby to pewnie też miecze itd.


 2. Czy bylibyście zainteresowani grą tego pokroju na cardboard?


 3. Ile godzin tygodniowo poświęcacie na gry competitive (rozgrywki rankingowe)?


 4. Jeżeli gra byłaby pay-to-play czy zdecydowalibyście się na jej zakup?  Chciałbym zaznaczyć, że zamierzamy wykorzystać dosyć proste modele graficzne (typu voxel, przykładem gry z taką grafiką może być Trove lub Cube World), a to głównie z dwóch powodów:
 • jesteśmy programistami, a nie grafikami
 • chcemy. aby gra mogła wystartować na jak największej ilości smartphone’ów  W zależności od zebranych odpowiedzi może pojawić się więcej pytań w przyszłości :wink: Z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:

#2

1. Wszystkie, jak w kolejności to b c a | Miło by było pograć offline (z botami) by móc pokazać znajomym.

2. Tak, brakuje mi takich gier i możliwości wykorzystania mojego SteelSeries Free :smiley:

3. Hmm, jeśli mam grać jak w Lola godzinę bez przerwy albo w CSa nawet półtorej, to rzadziej niż raz w tygodniu. Jeśli kwestia 10-30 minut to tak nawet co dwa dni.

4. Pay-To-Play - tak | Pay2Win - Nie | Najlepiej jakieś demo do przetestowania (czy uciągnie telefon, czy pad odpowidni, google itd.) | Nie za wysoka cena| Jeśli miałyby się pojawić zakupy w aplikacji to raczej tylko na zasadzie jak w LoLu czy CSie, czyli zmiany wyglądu, ale też by dało się takie rzeczy zdobyć po np. obejrzeniu 200 reklam | Będą zniżki? :smiley:Voxel jak w CubeWorld spoko :smiley: