HTC VIVE filmy ze stron WWW jak odpalić w VR360

Witam
Błagam o pomoc .
Walczę z tematem 5 dzień i d…
Jak odtworzyć np filmy dla dorosłychdostępne na www w VR
Odpaliłem wirtualny pulpit ale za diabła nie mam pojęcia jak odpalić film z jakiejśś strony www.
Jak powinien wyglądać taki film ?

• dwa okna ? czy jedno z pełnym obrotem 360’
    Czy jest coś takiego jak VR 3D w filmach ? Czy film panoramiczny z efektem 3D ?
    Proszę o pomoc !!!
    Pozdrawiam
    Krzysiek
0 Likes

Dotyczy sprzętu HTC VIVE

0 Likes

Bezpośrednio z WWW to nie wiem ale pośrednio (w sensie trzeba najpierw ściągnąć film na dysk) to jeśli jesteś zainteresowany to mogę napisać.

0 Likes

Jasne
Bardzo proszę.
Czytałem że przeglądarki to umożliwiają np Opera ma już zaimplementowany soft a do Chrome pobiera się rozszerzenie - ale jakoś to nie działa.
Dziękuję za odpowiedź i pomoc.

0 Likes

1. Zainstaluj ze Steam VR player z obsługą filmów 3D
    Polecam darmowy MermaidVR

2. Ściągnij na dysk materiał 3D wideo z serwisu WWW.
    Jeśli chodzi o filmy dla dorosłych to polecam czechvr.com. Jest tam materiał w formacie SBS, 180 stopni w rozdzielczości nawet 5400x2700. Z tego co pamiętam to można pobrać darmowe próbki. Warto jednak wykupić subskrypcje np. na 1 miesiąc i ściągnąć ile się chce filmów na dysk - brak ograniczeń w tym zakresie (uwaga subskrypcja ulega automatycznemu przedłużeniu o kolejny miesiąc więc trzeba przypilnować rezygnacji).

3. Odpalić MermaidVR, wskazać film z dysku i ustawić odpowiedni format - L/R, 180.
    Zazwyczaj film jest nagrany w formacie L/R, (SBS, obrazy obok siebie) 180 stopni.

1 Like