HTC VIVE filmy ze stron WWW jak odpalić w VR360

Witam
Błagam o pomoc .
Walczę z tematem 5 dzień i d…
Jak odtworzyć np filmy dla dorosłychdostępne na www w VR
Odpaliłem wirtualny pulpit ale za diabła nie mam pojęcia jak odpalić film z jakiejśś strony www.
Jak powinien wyglądać taki film ?

  • dwa okna ? czy jedno z pełnym obrotem 360’
    Czy jest coś takiego jak VR 3D w filmach ? Czy film panoramiczny z efektem 3D ?
    Proszę o pomoc !!!
    Pozdrawiam
    Krzysiek

Dotyczy sprzętu HTC VIVE

Bezpośrednio z WWW to nie wiem ale pośrednio (w sensie trzeba najpierw ściągnąć film na dysk) to jeśli jesteś zainteresowany to mogę napisać.

Jasne
Bardzo proszę.
Czytałem że przeglądarki to umożliwiają np Opera ma już zaimplementowany soft a do Chrome pobiera się rozszerzenie - ale jakoś to nie działa.
Dziękuję za odpowiedź i pomoc.

  1. Zainstaluj ze Steam VR player z obsługą filmów 3D
    Polecam darmowy MermaidVR

  2. Ściągnij na dysk materiał 3D wideo z serwisu WWW.
    Jeśli chodzi o filmy dla dorosłych to polecam czechvr.com. Jest tam materiał w formacie SBS, 180 stopni w rozdzielczości nawet 5400x2700. Z tego co pamiętam to można pobrać darmowe próbki. Warto jednak wykupić subskrypcje np. na 1 miesiąc i ściągnąć ile się chce filmów na dysk - brak ograniczeń w tym zakresie (uwaga subskrypcja ulega automatycznemu przedłużeniu o kolejny miesiąc więc trzeba przypilnować rezygnacji).

  3. Odpalić MermaidVR, wskazać film z dysku i ustawić odpowiedni format - L/R, 180.
    Zazwyczaj film jest nagrany w formacie L/R, (SBS, obrazy obok siebie) 180 stopni.

1 polubienie