DreamzVR 2.0

Piotr pisał kilka stron wstecz o tym jak rozpoznać. Fresnele mają jakby lekko ścięte soczewki przy nosie, powiedzmy jak w HTC Vive. Standardy mają zwykłe okrągłe.

No i potwierdziło się, mam bez fresnela :/. Nie powiem, jestem dość zawiedziony, że przegapiłem zmiany na stronie, ale moim zdaniem powinna być jakaś informacja mailowa. W materiałach promocyjnych odnośnie 2.0 wszędzie trąbili o tym fresnelu. Napisałem już do nich w tej sprawie. Czy mam szansę na wymianę? W ten weekend minęło 14 dni na zwrot towaru :confused:



[size=85][color=green]Dodano po 2 godzinach 23 minutach 53 sekundach:[/size]

Najsłabsze jest to, że zmiany zaszły między datą mojego zamówienia a datą dostarczenia gogli :/.

Jestes niezadowolony z fresneli?

Nie :slight_smile:, jestem niezadowolony, że miały być fresnele a mam klasyczne.

Ops… zajrzałem tu po wielu miesiącach i po obejrzeniu filmu o dreamzach na youtube i okazuje się, że są dwie wersje i jedna z nich nie ma tych lepszych soczewek?



A te dreamzy ze zbiórki na Wspieram.to to będzie która wersja? Jakie będą miały soczewki?

O panie. Gdzies ty byl. Wszystko ma standard. Do fresneli doplata. Do wersji na okulary korekcyjne doplata. Instrukcje i kod do trinusa na mejla po zamowieniu. Z reszta. Wszystko jest napisane w necie.

Jak mówił Piotr i mówią userzy, wersja ze Wspieram.to ma soczewki Fresnela. Zaznaczę

Nie ma dopłaty do wersji na okulary korekcyjne więc proszę nie siać nieprawdziwych informacji bez źródeł. By otrzymać taką wersję należy napisać maila przy zamówieniu. Chodź niedługo to się diametralnie zmieni…

Instrukcja dostępna jest na helpdesku. Kod os Trinusa dostaje się po “rejestracji” przez helpdesk.

Wszystko jest opisane na tych kilku stronach na forum i na Facebooku - grupach VR jak i grupie Dreamz.

Faktycznie. Pomylilem sie. Zaraz wymierze sobie bana sprawiedliwosci.

Update: do samej wersji do okularów nie trzeba dopłacać, ale wersja z okularami jest przy wersji z fresnelami, czyli prawda leży tak po środku.

https://www.youtube.com/watch?v=Z6YImmeBFHs - to sie nazywa obiektywna recenzja. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac firmie dreamz za wystawienie wspanialej laurki dla siebie od siebie… smutne…

Wersja z okularami nie wymaga dedykowanych dopłat, natomiast jest dostępna wyłącznie w ramach wariantu Fresnel.



W kwestii wyboru Fresnel vs Standard odsyłam do recenzji http://www.vrhunters.pl/dreamzvr-2-0-recenzja/



Wielu klientów pisało publicznie na fejsie, że FOV w fresnelach jest wyjątkowo duży, a zniekształcenia niewielkie. VRhunters to potwierdza. Wkrótce potwierdzą to kolejne recenzje, w tym także zagraniczne. Natomiast - należy pamiętać, że nie ma idealnych gogli, które pasują wszystkim, Fresnele nie będą pasować każdemu, zwłaszcza tym z mniejszymi telefonami. Dlatego też zrobiliśmy wersję standard, która oferuje uśrednione doświadczenie.



Na dniach usprawnimy zamawianie Dreamzów i uruchamiamy zupełnie nowy serwis WWW :slight_smile:

Witaj Piotrze, kiedy mógłbym liczyć na odzew w helpdesku? Co do fresneli to co oznacza “z mniejszymi telefonami”? Czy do fresnela zalecałbyś np. minimum 5,5 cala czy może jakąś inną wartość żeby nie mieć po bokach efektu ramki? Przy xperii Z1 5cali na klasycznych 2.0 lekko widać boki. Jestem na etapie wyboru telefonu więc każda podpowiedź będzie na wagę złota :stuck_out_tongue:.

Witam, Do wieczora czyszczę wiadomości z helpdesku więc tak :slight_smile: Generalnie fresnele działają poprawnie od 5", jednak max fov i pełnię mocy uzyskasz w telefonach większych/równych niż 5,2/5,3" zatem 5,5" będzie bardzo dobre do Fresneli.

Czyli htc 10 z 5,2 jest na granicy, a tak się napaliłem na ten model. A możesz uchylić rąbka, na jakich telefonach Wy testujecie gogle i nie macie żadnego efektu ramki?

Na xiaomi redmi Note 2 frensele będą ładnie działać?



Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Hej, dla klaryfikacji - VRPolskka.eu ani ja nie jesteśmy związani z firmą dreamz. W momencie zmiany kanału z JackQuackPL na VRPolska.eu skończyła się ścisła współpraca kanału z produktem, a od niedawna również ja wyszedłem z dreamzów i jedynie propsuje produkt pod względem idei i wykonania.



Hejce natomiast jak wszyscy za problemy produkcyjne, choć znam je od kuchni - tak czy siak są niewybaczalne i niestety jest to spory fackup ze strony firmy.

Ok, dzieki za wyjasnienie sytuacji i szczerosc. Wszystko jest juz jasne. Tak swoja droga czy mozna spodziewac sie z twojej strony recenzji np. gogli weebo 3.0 (3.1 jak wyjda)? W sumie tez polska firma, ktora chyba tez robi calkiem niezla robote.

Pisaliśmy do weebo już w dniu premiery wersji 3.0 i nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jeśli ktoś z redakcji wejdzie w posiadanie tych gogli bardzo chętnie zrobimy recenzje.

KONIEC OFFTOPU :wink:

Mam zamiar kupić gogle Dreamz tylko nie wiem jakie Dreamz 2.0 Fresnel czy Dreamz 2.0? (nie mam wady wzroku)

A jakie masz doświadczenia z vr?