LG G4

Ktory telefon bedzie lepszy do vr? Czy oplaca sie doplacac do g4 czy brac zenfona 2? :wink:

Raczej G4, ten zenfone jest na procesoru Intela? Jeśli tak to kolega nie poleca, nie wydajne za bardzo, problemy z kompatybilnością.


Tak, procesor Intel Atom Z3580 2,3GHz.

A czemu G4 nie ma w tabeli polecanych smartfonów pod VR ?



Zastanawiam się jeszcze nad Moto X Style, ale G4 jest troszeczkę mniejszy i w sumie mozna go taniej dostać…Myślałem, że może w Moto X jest już USB 3.0, ale nie - parametry niemal identyczne.



Co do Zenfona…rozdzielczość przemawia za G4, przy VR to chyba dość istotne

Ciężko wypisać kompletnie wszystko w takiej tabeli :wink:

Nie jestem pewien, ale słyszałem gdzieś, że moto x nie ma żyroskopu albo że są z nim problemy (może zależne od wersji)

Żyroskopu nie ma w Moto X [glow=red]PLAY[/glow]. W Moto X [glow=red]STYLE[/glow] ponoć jest.



Ktoś się wypowie na temat LG G4 ? Warto wejść w ten telefon za 1100zł ?

Dla porównania Moto X Style kosztuje 1300zł.



Różnica, to jeśli chodzi o parametry, ekran 5,5" (LG) vs 5,7" (Moto X), i oprogramowanie: LG ma Androida ze swoją nakładką, Moto X jest niemal goła.



Z góry dzięki za odpowiedź.

Osobiście przerobiłem LG G3 , Galaxy S5 , oraz LG G5. Powiem tak:

Najmocniejszy wydaje się G5, procesor super,USB 3.0 i…wielka kupa. Po 20 sekundach używania trinusa procek osiąga 71 stopni. Trinus nie potrafi wykorzystać właściwości USB 3.0. Jedynie opóżnienie jest mniejsze.Transfer monitorowany jest taki sam przy USB 2.0 jak i 3.0. Na szczęście udało mi się go sprzedać z niewielka stratą.

Galaxy S5: narazie najlepsze doświadczenia jeżeli chodzi o osiągi, ale pikseloza spora.

LG G3: po odpowiednich ustawieniach jest ok. Grzeje się , ale jest na to sposób,poza tym bardzo łatwo go zmodować i rozłożyć aby poprawić chłodzenie procka.

Osobiście nie widzę żadnych zalet jeżeli chodzi o LG G4 w stosunku do G3. Nowa G3 kosztuje poniżej 600 zł. Po co wydawać więcej ?

Słuszna uwaga…nie wiem czemu zignorowałem G3…może dlatego, że nie ma Gorilla Glass 3 ?



EDIT: Zorientowałem się w cenach. Pełnoprawne G3 (nie jakieś S z rozdziałką 720p) kosztuje około 1000zł w PL. Najtaniej znalazłem za 998,58 zł…także nie wiem, czy nie wolę dorzucić te 350zł i mieć G4 z lepszym aparatem i najnowszym androidem…chociaż te 350 zł można by przeznaczyć np na Smasung Gear VR…

Ale jest jeszcze problem z dostępnością G3 w Warszawie, a potrzebuję dość szybko telefon pod nawigację.

Sugerowałem się cenami allegro, te modele poniżej 600zł to jakieś F400 , mój błąd :slight_smile:

LG G4 jest w polecanych telefonach w tabeli od użytkownika Burdajewiczek, jednak sam tego telefonu nie polecam do vr, bo kolega go ma i zauważyłem że ma on lekko zakrzywiony ekran, przez co obraz może być zdeformowany


Tak, znalazłem finalnie :)

A spytasz kolegi czy ten ekran ma jakiś wpływ ? Bo wydawało mi się, że lekko zagięty może być nawet lepszy.

Raczej zagięty telefon nie będzie lepszy, a to dlatego że ekran nie przylega do okularów, przez co światło może się dostać

Czyli reasumując walkę między LG G4 z Zenfonem 2 - wziąłbym [glow=red]LG G3[/glow] :wink:



(Opcjonalnie można też rozważać Moto X Style)

Mógłby ktoś napisać czy lekko zakrzywiony ekran przeszkadza w VR? Czy ten telefon się grzeje/mocno zwalnia podczas VR?

To co napenwo kiedyś się pojawiło, to kwestia tego, że zakrzywiony ekran, w zależności od gogli i ich soczewek, może powodować brak ostrości na całości ekranu. Przez zakrzywioną obudowę może też pojawiać się problem z montażem w co niektórych goglach.

Jakie gogle będą dobre dla G4? Jakie teraz są najlepsze w rozsądnej cenie? I dobrze gdyby można je używać w okularach. Jest ktoś na forum który używał G4 do VR?