Statywy do HTC Vive


#1

Cześć,wydaje mi się, że takiego tematu jeszcze tu nie było. Kupiłem HTC Vive dosłownie wczoraj, jeszcze go nie mam, ale chcę się przygotować aby wszystko działało już pierwszego dnia. Poczytałem trochę instrukcje i… nie widzi mi się wiercenie w ścianach by usytuować Emitery(Base Stations). Na filmikach na YT widziałem jak emitery stoją na trójnogach - Statywach - u niektórych youtuberów i pomyślałem, że zrobię tak samo.

I tu się zaczyna mój problem, zupełnie nie znam się na statywach - sprzęt fotograficzny i studyjny to dla mnie abstrakcja - ani na ich wkrętkach i tym podobnych, więc mimo że w teori mam wszystko obcykane, nie jestem pewien czy w ogóle kupuję odpowiedni sprzęt do tego zadania.

Czy ktoś bardziej doświadczony ode mnie lub ktoś kto zainstalował emitery na statywach może mi powiedzieć czy poniższy zestaw urządzeń spełni swoje zadanie? Z tego co rozumiem emitery mają wejścia 1/4 cala od dołu, tak?

(Nie wiem natomiast jaki gwint jest na statywie, ktoś kto się zna raczej stwierdzi po doświadczeniu jakie są gwinty na statywach… czy wszystkie mają 1/4 cala czy zdarzają się inne?)Statyw

PrzejściówkaZ góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!


#2

Cześć,Taki zestaw spokojnie Ci wystarczy jeśli chodzi o rozwiązania domowe. Bo do tego potrzebujesz ?


#3

Ja swojego doświadczenia nie mam w tej kwestii, ale przekleję wiadomość z naszej Facebookowej grupy:

by odrazu rozwiać kilka z wątpliwości napisałem, że “bez tej przejściówki nie będzie miał regulacji kąta, a czy stacje powinny być równolegle do płaszczyzny ziemi?”

Ja jednak bym chyba został przy tej przejściówce - co pomieszczenie to inne problemy z odbijaniem się sygnałów od stacji, a regulacja zawsze może trochę poratować :wink: no chyba, że przyoszczędzasz :slight_smile:


#4

Ze swojej strony mogę polecić gotowy zestaw, który pozwala na bardzo fajną konfigurację pola gry.

<LINK_TEXT text=“https://fripers.pl/p/zestaw-freepower-2 … pokrowcem/”>https://fripers.pl/p/zestaw-freepower-2-x-stayw-293-cm-z-pokrowcem/</LINK_TEXT>

Osobiście nigdy nie wybrałbym się na wydarzenie bez głowicy kulkowej umożliwiającej zmianę k[color=green]ąta, pozwala to na dobre pokrycie pola:

<LINK_TEXT text=“https://fripers.pl/p/glowica-kulowa-14- … kcesoriow/”>https://fripers.pl/p/glowica-kulowa-14-freepower-a413-do-mocowania-akcesoriow/</LINK_TEXT>

Zestaw może nie najtańszy, ale bardzo użyteczny.

Pozdrawiam[color=green]//kONta to możemy zmieniać na Facebooku :smiley: tu chyba chodziło o kĄt :smiley:

//Remlas :wink:


#5

Dzięki za sugestie. Postaram się jeszcze ogarnąć jakiś zestaw w lokalnym sklepie fotograficznym jak już vive do mnie dojedzie.Edit:

A info dla potomnych:

Ten zestaw który podałem okazuje się nie pasować bo statyw ma gwint 5/8 cala a nie 1/4 i zupełnie inna przejściówka byłaby potrzebna. Radzę na to uważać kupując.