Samsung Odyssey czy Lenowo Explorer zamiast Oculusa?

Witam , planuje zakup gogli jak w tytule, miałem wczesiej riftA ok 4miesace swietny sprzet jednak teraz planuje cos innego, czy te gogle faktycznie lepiej odtwarzaja wszelkie apki i gry niz oculus ? chodzi mi o jakosc i czy baza gier jest choc troche zblizona do tych w oculus home? tam było ich sporo i taka w zupełnosci mi wystarczyłaby , cokolwiek o tym sprzecie swoje doswiadczenie porownania prosze piszcie ,



szukajac dalej okazuje sie ze bardzo konkurencyjnym produktem jest Lenowo Explorer cenowo i jakosciowo ale jak to sie ma chociaz do oculusa ktos wie??



obecnie mam win 7 czy przy powyzszych opcjach jestem zmuszony do win 10?

Lenovo nie ma startu do samsunga, dużo gorsze wyświetlacze, brak regulacji ipd, na słuchawkach kończąc.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

rozumiem ale jak sprawa oculus vs Samsung

Nie miałem okazji bawić się samymi Samsung Oddysey, ale miałem okazję obcować z innymi goglami WMR.

Podstawą kwestią będzie sama różnica środowiska. Oba jednak mają możliwość korzystania ze SteamVR, no i ludzie z WMR dają ponoć też radę korzystać z Oculus Home.

Bardzo odczuwalną różnicą będą kontrolery. I nie tylko ze względu na sposób ich śledzenia, ale ergonomię. Te od Oculusa same układają się w dłoni. Z tymi od WMR jest nieco gorzej.

Patrząc z aspektów czysto technicznych Samsung ma ekrany amoled, więc z pewnością czerń będzie o wiele lepsza. Nie miałem okazji korzystać z gogli Samsunga, więc nie mogę powiedzieć niestety jak ma się to w praktyce z przełożeniem na jakość obrazu.

No i wspomniałeś o zmuszaniu do Windowsa 10. Osobiście i tak zalecam najnowszy system M$ do VR, ale w przypadku WMR w grę wchodzi faktycznie tylko Windows 10 (ale darmowy upgrade z 7 jeszcze chyba działa).

Tyle mogę dodać od siebie. Wydaje mi się również, że Samsung Oddysey są chyba najmniej popularnymi WMR w Europie.

Dziekuje za sugestie, wiec i tak bedzie win 10, szkoda ze nie miałes stycznosci z oculusem mogłbys juz wystawic jakas opinie , wszystkie wmr legitymuja sie niezłymi parametrami troszke nawet wyprzredzaja oculusa ,ale jak wspomniałes ekrany odgrywaja kluczowa role

Świetnie ze jest dostep do store bardzo mi sie podobał, tak wiec zaryzykuje samsunga zdaje sobie sprawe ze ciezko cos powiedziec bo w zasadzie nigdzie nie ma tego sprzetu , obecnie bazuje na opiniach w neta,danych tech. porownaniach itp. i wypada lepiej .

Oculus był na prawde wow , nie jestem znawca ale cenie sobie jakosc obrazu w oculusie czasami irytowały mnie pewne sprawy lecz całokształt i tak je przyćmiewał .

Licze na kolejne ciekawe doswiadczenie z jeszcze wyrazniejsza grafika w rozsadnej kasie i oczywiscie bez kabli do sensorow,
mile widziane rozne opinie w tym watku , za pare dni zamawiam jak tylko dojdzie karta pozdr

Z Oculusem miałem okazję wiele razy, pisałem że z WMR trochę mniej :stuck_out_tongue:
Ale fakt faktem, i tak porównać nie mogę, ale czekam na twoją opinię :smiley:

Wspomniales tylko o intuicyjnych lapkach oculusa . i obcowaniu z wmr. Dlatego taki wniosek Ale ok.

Wczoraj poczytalem troche zagranicznych opini i. Jest malo pozytywnych … Wielu uzytkownikow narzeka na ciezki headsed. Zle ustawienie sluchawek. Konczac na wadliwym dzialaniu. I brakiem pomocy technicznej od producenta

Sa to opinie osob ktore dluzszy czas uzywaja
samsunga i niestety sie powielaja. O oculusie takich opini nie słyszalem.sam rowniez nie doswiadczylem… TeRaz decyzja zostala zachwiana poza tym brak kompetentnej pomocy technicznej (gwarancyjnej) skutecznie straszy. Sama grafika wydaje sie teraz malo przekonujaca…

Jeśli nie jesteś zmuszony do wymiany gogli VR i jesteś zadowolony z obecnych to sądzę, że lepiej odłożyć tę kasę i za jakiś czas wydać kiedy różnica w jakości będzie pewna i znacznie większa.

rozmawiałem dzisiaj z gosciem ktory miał okazje bawic sie tym i tym i ogolnie komfort gorszy a roznicy znaczacej nie ma, wrecz niezauwazył nawet , coz powrot do Oculusa bedzie wiec nie porownamy… poczekam jak mowisz na cos co bedzie miało wiekszy skok chociaz graficznie pozdrawiam

Mam teraz Samsung Odyssey i niestety szału nie ma. Jedyny duży plus to świetne ekrany, bardzo dobra rozdzielczość, kontrast, jasność, reszta to minusy. Płynność działania nie ma startu do Oculusa, ergonomia taka sobie.

ps. jeszcze wracając do korzystania z zawartości Oculus home, to tylko minimalny fragment udało mi się uruchomić przez najnowszy revive, albo renderuje się pusty obraz, a to burzy się o kontrolery, ogólnie jest z tym słabo.

No własnie sama rozdzielczosc moze tutaj nie wystarczyc do fanu , za duzo spraw uciska, ale jestem bardzo ciekawy jak jest roznica w obrazie , kurcze nie ma jak tego osobiscie sprawdzic , napisz prosze jak z przyleganiem okularow do twarzy? słyszałem ze jest tam guma i jest kiepska powoduje sporo nieszczelnosci to prawda?

Gogle przylegają bardzo dobrze, tylko przy nosie jest lekki prześwit. Nawet trochę przesadzili, bo guma ściska nos i ja mogę oddychać tylko przez usta. Gumy są tylko przy nosie, reszta to gąbka pokryta imitacją skóry. Gumowa jest też reszta osłony, ale nie ma kontaktu z twarzą. Sama gąbka jest dla mnie zdecydowanie za gruba, przez co FOV mam marny. Na szczęście gąbka jest zamontowana na rzepy, więc wymienię ją sobie na coś innego. Obrazu bezpośrednio do CV1 nie porównam, mam tylko DK2.
Gdyby w DK2 były wyświetlacze z tego samsunga i regulacja IPD, wolałbym DK2 pod każdym względem.
Niestety ASW w WMR mocno kuleje, dobrze działa tylko z niektórymi grami.
Po założeniu Odysseya wydaje się super wygodny, ale po chwili zaczyna ciążyć, coś jest chyba nie tak z jego wyważeniem.
Co do przylegania, to jest chyba odwrotnie. W drugiej generacji, czyli Odyssey + zrezygnowali z tej gumy, obudowa jest szersza i tam ludzie narzekają, że słabo przylega do twarzy, bo ma prześwity po bokach.
W dodatku w + zrezygnowali też ze sprężyny, która lekko dociska gogle do twarzy.

Nie napisałem o najważniejszym. Kupiłem te gogle bardzo tanio, według mnie nie ma sensu ich kupować jako podstawowych gogli, zbyt dużo gier ma problemy z działaniem. Mam DK2 i raczej ich się nie pozbędę. Natomiast jeśli ma się kasę i Oculusa, można sobie je zafundować jako drugie gogle.
Przykładowo Elite Dangerous wygląda świetnie w tych goglach, ale takie wrażenia to jedna gra na 5-10, w pozostałych jest gorzej niż w Oculusie DK2, więc o Rifcie nia ma co wspominać.

1 polubienie

Wyczerpujaca informacja dziekuje bardzo. caly czas rozmyslam ale w tej sytuacji jednak wroce do oculusa.pomimo wielkiej checi juz sobie nie zawracam glowy. Z czasem wymienie na vive pro jak troche cena opadnie. A noz wyjdzie cos pewniejszego w miedzy czasie pozdrawiam