[Ranking] Darmowe gry - HTC Vive


#1

Cześć :slight_smile:Wpadłem na pomysł utworzenia forumowego rankingu darmowych gier pod HTC Vive, macie jakieś sugestie, propozycje?

Ja na razie jeszcze nie mam zestawu, ale pewnie niebawem będzie, więc się z czymś na pewno dorzucę :slight_smile:Proponowałbym następujący układ zgłaszanej gry:Tytuł gry

------------------------------

Imersja: 0-10

Grafika: 0-10

Grywalność: 0-10

Ruchliwość: 0-10 (może macie lepszą nazwę :wink: chodzi o to jak bardzo poruszamy się grając.

Gatunek: Sportowa, FPP, Fantasy itd.

Opis: Krótki opis gry, np: “poruszamy się po labiryncie, aby znaleźć wyjście walcząc jednocześnie z przeciwnikami za pomocą miecza, łuku, magii”Co o tym myślicie?


#2

Jestem za, chętnie potem wykorzystam ten ranking, a jak coś się już utworzy to podlinkuję na portalu :smiley:.Zamiast ruchliwość może “Lokomocja”? Chociaż to powinno być określenie raczej dla problemów błędnika.


#3

To ja może zacznę od mojej ulubionej produkcji:The Lab:

Gra oferuje, kilka mini gier i wydaje mi się, że każdą z nich warto by opisać osobno:


 • Longbow: strzelamy z łuku, aby powstrzymać hordy barbarzyńców. Strzelanie do ludzików, które rozpadają się na kawałki daje dużo satysfakcji:

  Imersja: 6 (ze względu na nierealistyczną grafikę)

  Grafika: 7 (mało realistyczna, ale przyjemna)

  Grywalność: 8,5

  Gatunek: Wave shooter


 • Slingshot: angry birds na VR. Strzelamy z wielkiej procy do ustawionych w magazynie pudułek.

  Imersja: 5

  Grafika: 8

  Grywalność: 7,5

  Gatunek: Shooter


 • Xortex: Również swego rodzaju wave shooter. Trzymamy w jednej ręce statek kosmiczny, którym musimy strzelać do nadchodzących wrogów.

  Imersja: 6,5

  Grafika: 8

  Grywalność: 8

  Gatunek: Wave Shooter  Pozostałe to raczej doświadczenia, jak np. Postcard, Solar System czy Robot Repair. Raczej nie pogramy, ale możemy czegoś ciekawego doświadczyć i poznać lepiej świat VR. IMO obowiązkowa pozycja dla początkujących w świecie VR :slight_smile: