Pimax 8K


#1

Podobno firma Pimax ma zamiar wydać ulepszoną wersję swoich gogli - Pimax 4K.

<LINK_TEXT text=“https://www.vrhunters.pl/pimax-8k-czyli … czosci-4k/”>https://www.vrhunters.pl/pimax-8k-czyli-gogle-vr-z-ekranem-o-rozdzielczosci-4k/</LINK_TEXT>

<LINK_TEXT text=“http://www.frazpc.pl/aktualnosci/935246 … em-8k.html”>http://www.frazpc.pl/aktualnosci/935246,pimax-8k---pierwsze-gogle-vr-z-wyswietlaczem-8k.html</LINK_TEXT>

I strona z Kickstartera:

<LINK_TEXT text=“https://www.kickstarter.com/projects/pi … vr-headset”>https://www.kickstarter.com/projects/pimax8kvr/pimax-the-worlds-first-8k-vr-headset</LINK_TEXT>

Co o tym myślicie?


#2

Jeśli faktycznie będzie tak jak odpowiadali na pytania, że poprawili wszystkie niedogodności z Pimaxa 4k (którego posiadam) to nVidia i AMD mogą zacząć pracować nad grafikami, które ogarną taką rozdzielczość w VR :smiley:


#3

Okazuje się, że będzie obsuwa (chyba kolejna :stuck_out_tongue:)Pamiętam jak patrzałem i wysyłka miała być na początku/w połowie grudnia, a teraz dochodzi do tego że będą gdzieś w… marcu?

Oby przełożyło się to na lepsze dopracowanie niż w wersji 4k.


#4

Nooo czekam :slight_smile:… Obsuwa w sumie nic nie zmienia bo nie ma na razie GPU na rynku żeby to wykorzystać… Biorę pod uwagę również wersję 5K ze względu na ekrany OLED. Najbardziej chciałbym 8K OLED :slight_smile:


#5

O, to 5k ma mieć wyświetlacz w innej technologii niż 8k?


#6

Poczekamy na GTX 1180Ti i raczej będzie można sobie pograć w Pimaxach 8K, a jak nie, to weźmiemy dwie karty GTX 1180Ti (SLI) i mamy sprzęt i gogle na najbliższe kilka lat. Oczywiście, jeśli mamy za co to kupić, bo jeżeli nie stać nas na dobry sprzęt to Pimaxów 8K nie opłaca się kupować.


#7

Tak było pisane na forach internetowych, Pimax 8k miałby mieć ekran CLPL a 5k miałby mieć OLEDa, aczkolwiek na kickstarterze, ani na ich stronce internetowej nie ma specsów od Pimaxa 5k.


#8

Czy wiadomo kiedy te gogle się ukaża oraz ile będa kosztować?


#9

prawdopodobnie około 800 dolarów


#10

Były głosy, że mają pojawić się latem / jesienią, bo ciągle coś w nich poprawiają, ale od dłuższego czasu nie było dużego updatu w ich sprawie.


#11

A wgl mnie jeszcze zastanawia jak osiągnięto tak wysoki fov i czy faktycznie wynosi on aż 200 stopni. Jeśli tak, to oznacza to, że w końcu możnaby grać w gry vr w 16:9 lub nawet jeszcze więcej, ale to wymaga czasu, aż developerzy wydadza aktualizacje gier do tych gogli, obsługująca nowy fov


#12

Fov wynika z o wiele większych soczewek I większego ekranu.16:9? A sprawdź sobie, jakie w przybliżeniu jest pole widzenia człowieka :wink:


#13

180 w zupełności wystarczy a z tego co wiem to również Panasonic pracuje nad swoim 220 oraz chyba StarVr. No ale Pimax idzie także w 8k czyli 4k na oko.


#14

pamiętajmy, że takie pole widzenia jest bez poruszania gałkami :wink: , tylko patrząc się na wprost

tak czy owak będzie to postęp i przeskok, który znacznie polepszy odczucia. #CzekamyDalej