oculus rift + gtx960 nie mogę przejść instalacji


#1

Witam, zakupiłam Oculus rift i próbuję zainstalować, ale nie jestem w stanie przejść pełnej instalacji, choć według danych producenta spełniam minimalne warunki.

Po uruchomieniu instalacji w okularach pojawia się klepsydra i za chwile przechodzi na okienko z informacją: your computer doesn’t meet Rift’s minimum specyfications which can lead to poor experiencein VR.

Cały osprzęt mam przygotowany pod właśnie oculusa, jedyny minus to gtx960, ale producent dopuszcza taką grafikę, więc co mam zrobić abym mogła dokończyć instalację??? Ściągnęłam wszystkie potrzebne sterowniki , jestem bezsilna.

Specyfikacja komputera:

Ram 8GB

Procesor i7-8700

Płyta Główna ASRock z 370M-Pro4

Grafika Gtx 960

Dysk Samsung SSd 960 EVO

Windows 10 home


#2

Czy Oculus jest napenwo wpięty do GTXa, a nie integry na płycie głównej? Sam grałem na 960 swego czasu i nie miałem takiego problemu.


#3

Na 200 procent podpięty do gtx


#4

Jaki wynik pokazuje Ci <LINK_TEXT text=“http://store.steampowered.com/app/32391 … ance_Test/”>http://store.steampowered.com/app/323910/SteamVR_Performance_Test/</LINK_TEXT> ?

Jakie GPU wykrywa Ci https://ocul.us/compat-tool ?


#5

Witam.

W nocy walczyłam nie poddając się, uruchomiłam oculusa i nawet grałam. Okazało się,że nie zwracając uwagi na komunikat w samym okularze, przeprowadziłam mimo wszystko dalej konfigurację i zaskoczyło- działa. Pojawia się tylko czasami na ekranie głównym, że komputer nie spełnia minimalnych wymagań, ale w grach już tego nie ma. Ścinają się bardzo mocno wszystkie filmy z you tube, niektóre gry lekko się ścinają, ale większość chodzi płynnie.


#6

jest sposób na pozbycie się tego komunikatu


#7

Witam ponownie.

Mam pytanie, co jest przyczyną zacinania się filmów 360? Na podglądzie na monitorze chodzi płynnie, a w goglach się tnie.