Oculus Rift czy PSVR?

Hej, domyślam się, że tego typu pytań już trochę było, ale zastanawiam się co w moim przypadku opłaca się bardziej. PSVR kusi zdecydowanie niższą ceną, ale jednocześnie nie mam wersji PRO tylko slim, z drugiej strony nie mam zielonego pojęcia czy mój komputer pozwoli na komfortową zabawę - a różnica w cenie jest znaczna. Również zależy mi na bibliotece gier - na którą platformę jest więcej wartościowych (Fajnie by było gdyby średnio były one tańsze) tytułów?



Oculus Rift - 1711 PLN

i5-6600

GTX 1060 6gb



PSVR - 1049 PLN Kamera, kontrolery + gogle (849 PLN bez kontrolerów)

PS4 slim

Na Twoim PC, gry będą wyglądały zdecydowanie lepiej, niż na slim z PSVR. Konsolowcy odradzają takie połączenie. Bardziej wymagające gry będą się cięły i działały na marnych ustawieniach graficznych ze Slimem. Oculus ma najbardziej zaawansowaną optymalizację ATW/ASW, więc GTX1060 powinien dać radę, o ile nie chcesz łupać w symulatory typu DCS. Na Oculusie odpalisz wszystkie gry z Oculus,HTC Vive( SteamVR) i sporo zwyczajnych, nie przystosowanych do VR, przez VorpX.

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :slight_smile: Rozwiazales moj dylemat - biore Oculusa.

Jeszcze dla pewności przeleciałem się po wymaganiach bardziej popularnych gier pod Oculusa, wszystkie będą dobrze działały na Twojej konfiguracji, jest nawet lepsza niż zalecana.