[Dyskusja] OSVR

Hej, co sądzicie o OSVR, najtańsze i podobno są dobre. Co myślicie?

Cmoar i OSVR to sprzęty których nikt solidnie nie przetestował, pomijając samych twórców. Z czystej specyfikacji dla porównania OSVR ma ekran OLED 1920x1080 a Cmoar z dedykowanym ekranem 2560x1440 ALE LCD, świecąca czerń w zamkniętych goglach to kiepski pomysł. Nie chciałbym wprowadzać w błąd, ale coś z pamięci kojarzę że OSVR to sprzęt przeznaczony dla developerów, a nie graczy. To stawia pod znakiem zapytania kompatybilność z różnymi grami i programami.

Największy problem z OSVR to mała liczba gier (przynajmniej jak na razie). Strzałem w stopę jest według mnie jednostronna zgodność (gry pisane pod OSVR będą działały na Oculusie i HTC Vive, ale w drugą stronę to nie działa - mam nadzieję, że w tej kwestii się coś zmieni).

Z opinii osób które testowały wynika, że OSVR to jakoś i doświadczenie lepsze od tego oferowanego przez DK2. Jeżeli to prawda, a nie czysty marketing, to nie mogło być lepiej, ponieważ miałem DK2 na głowie i stwierdzam, że więcej do szczęścia mi nie potrzeba.

Wiadomo coś więcej może o OSVR od ostatniego posta? Jestem zainteresowany kupnem tego cuda, ale jak na razie brak opinii ze strony użytkowników forum

Też się zastanawiam nad kupnem:) Fajne jest też to że w przyszłości podobno będzie można wymienić sam wyświetlacz na lepszy. Na youtubie pojawiło soę ostatnio sporo recenzji i są dość pozytywne. A cena jak za używane DK2

Używane DK2 często można dostać trochę taniej. Moim zdaniem OSVR to dobry wybór, który jakościowo pewnie dużo nie odbiega od DK2. Martwi mnie jedynie lista gier. Ile znacie tytułów kompatybilnych z tym headsetem? Orientuje się ktoś czy można grać na OSVR używając TriDef3D?

Obraz leci bezpośrednio przez HDMI więc tridef jest jak by stworzony do tego. Na filmiku poniżej kolo pokazuje że tridef plus filtry SweetFx dają radę

https://www.youtube.com/watch?v=i_xTB0U4kY0

A odnośnie gier. Tutaj pewnie bardziej tridef lub vireio perception ma większe znaczenie. W windowsie możesz sobie ustawić który ekran jest główny i tam będzie można przesyłać obraz gry.