Cmoar VR


#1

Ciekawie zapowiada się ten produkt VR, ma się pojawić w marcu. Ciekawi mnie kwestia jakości obrazu finalnie czy będzie o wiele lepiej od reszty czy też nie, bo jak wiadomo główną rolę odgrywa smartphone (jego rozdzielczość). Przypuszczam, że dzięki Trinus VR, Cmoar będzie się super nadawać do gier PC bo FOV 105 stopni to już coś :slight_smile: i Fajnie, że to produkt MADE IN POLAND :slight_smile:Ostatnio oglądając program “Świat się kręci” był w odcinku człowiek które je tworzy, dla zainteresowanych rzucam link (od 31:30 minuty):http://vod.tvp.pl/22432482/20112015


#2

Fajne :smiley:


#3

Też interesują mnie te okulary, dobrze kojarzę, że mają mieć możliwość wczepienia dedykowanego ekranu? Jeszcze nadajnik USB i pare innych fajnych rzeczy.

Cena jak za droższe gogle vr.


#4

Dyskusja na temat polskich gogli Cmoar VR.

Strona producenta: http://cmoar.com

Parametry :

  • w trakcie pisania…

#5

Dobrze kojarzysz :slight_smile: fullHD i 2K ma tam być =]Ja obserwuje ten projekt od samego poczatku jeszcze na kickstarterze :slight_smile:


#6

Ja chyba też kupię tego “pre-ordera”.

I chyba nie kickstarter tylko IndieGoGo (tak, to jeden pies :smiley:)Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu TapatalkaEdit: odszczekuję zakup. Gdyby ceny były takie w PLN to bym się przymierzał do zakupu. Ale za względu na kurs $…Jednak to chyba ciągle taniej i chyba dość równie dobrze co Oculus.


#7

Początkowo był na kickstarterze ale w tedy nie wyszło, bodajże w 2014 ale mogę się mylić :slight_smile:


#8

Też śledzę ich rozwój, fakt jest taki… że też są to Customowe gogle VR bo można włożyć telefon lub dokupić ekran. I ciekawie bo za 99$ mamy ekran full hd na hdmi! A za 129$ mamy same gogle.I teraz uwaga na patent… można kupić od nich ekran full HD hdmi a gogle sobie kupić… inne :smiley:


#9

To może być ciekawe posunięcie =) na pewno tańsze. Nie lepiej jednak będzie dopłacić do 2k?


#10

Może i lepiej, ale wiąże się to ze zmianą grafy w kompie :slight_smile: Bo w 2k w 60fps odpalić gry to zależy jeszcze co… ale nie wszystko odpalę.

Wiedźmin 3 jako przykład (nie gram w niego na VR) mi w 32 fps na Uber chodzi i gra sie super… ale 32 fps do VR to za mało.


#11

Racja, Twój argument w moim przypadku ma miażdżącą siłę.


#12

Pytanie tylko czy ten ekran będzie pasował do innych googli :smiley: Na ich miejscu wymyśliłbym coś, żeby ten ekran był integralną częścią ich systemu :stuck_out_tongue: nie mówię, że to uczciwe rozwiązanie, ale na pewno opłacalne dla firmy :smiley:


#13

“Exchange the front part, connect our add-on screen via HDMI cable to your PC and let the fun begin!”Wygląda, jakby ekran miał bezpośrednio wtyczkę hdmi, ale coś go musi jeszcze zasilać, albo będzie to zwykle USB albo bardziej skomplikowane złącze na chełmie.Co do rozdzielczości, można kupić 2k i robić downscaling z FHD przy wymagających gierkach, ale przy np. Minecrafcie (owszem, przy shaderach i teksturach x512 i modach potrafi ciągnąć jak Wiedźmin) można sobie odpalić te 2k albo innym starszych tytułach dobrych do VR. Ale trzeba wtedy zapomnieć o stereoscopic 3d, bo do tego potrzebne chyba kilka gtx’ów.

Ale ekran po hdmi napewno wręcz usunie latencje, jedyna która zostanie to ilość fps, odświeżanie, czas reakcji matrycy.

Swoją drogą: pamięta ktoś jakie odświeżanie ma ten ich ekranik?Edit: znalazłem, wydzielone w poniższym poście


#14

Mamy i specyfikacje!

Ekrany mają odświeżanie 60Hz

Mamy 6 osi śledzenia zarówno dla kontrolera jak i hełmu

Latencja nawet <1ms

Niestety pasmo 2,4Ghz, czyli może okazać się potrzeba rozbrojenia routerów sąsiadów

Bateria w hełmie nie największą, ale powinna wystarczyć na dłuższe sesjeWięcej w załączonym pdf’ie :wink: [attachment=0]specification.pdf[/attachment]

Hełm przez samo H :stuck_out_tongue: //Lookeyy

:lol: dzięki słowniku za wstawianie nazwy mojej dzielnicy :lol:
specification.pdf (1.78 MB)


#15

No i elegancko, na 100% będzie pasowało do większości googli. Do Weebo 2.0 wejdzie z resztą wszystko :smiley:


#16

Coś mówili, że wysyłają developerom :smiley: Trzeba się zainteresować tematem.


#17

Nie wiem jak Was, ale mnie trochę zastanawia, dlaczego na tym serwisie nie ma jeszcze recenzji, ani nawet prezentacji Cmoara, przecież jest to świetny sprzęt, a do tego wyróżniający się od tych jednakowych “okularów” na telefon.

Ma on w końcu wsparcie własnych deweloperów, zintegrowane akcelerometry itp. Jest po prostu świetnym produktem pomiędzy Oculusem i Cardboardem.

A jak na razie widzę tu głównie recenzję jakiegoś Weebo, Ritecha, czy innego GoClevera (który jak wiadomo jest po prostu tanim chińczykiem z naklejonym logo). Część z nich nawet wygląda jak tanie chińczyki z bazaru.


#18

Jak mają zrobić recenzje gogli, które jeszcze nie zostały wydane? :stuck_out_tongue: Wątpię, aby administracja dysponowała wersją deweloperską, a nawet jeśli, to recenzja oparta na wersji deweloperskiej nie byłaby miarodajna :wink: Te gogle mają być wysyłane dopiero w marcu, na razie jest tylko pre-order.


#19

Ja czekam na prezentacje i od razu zamawiam z ekranem =]


#20

Ja też zamierzam dosyć szybko zamówić, ale z ekranem się wstrzymam ;]