Różnica między goglami

Witam, VR zacząłem interesować się od niedawna, więc mam pytanie.



Jakie są różnice między cardboardami (DaVinci, Vrizzmo, Weebo, CMOAR) a goglami typu Oculus czy Vive.

DaVinci Cardboard z dobrymi soczewkami i ich regulacją za śmieszne pieniądze. Vrizzmo plastik, dobre soczewki i ta CENA weebo Najpopularniejsze i najbardziej zachwalane na tym forum [ obecnie nie dostępne] CMOAR Coś jak GearVR tyle że dla większości telefonów.

Bardziej chodziło mi o różnicę między Cardboardami A Goglami OCULUS ITP.

Tak w skrócie: przy Cardboardzie używasz telefonu jako elektroniki, a Oculus czy Vive to pełne headsety, mające wszystko, co potrzebne

A co jest bardziej opłacalne tzn. zastanawiam się nad CMOAR, a może lepiej dopłacić do Oculusów czy Viveów, i główne plusy i zalety tych urządzeń.

Nie mam zbytnio czasu się rozpisać, ale powinieneś móc wywnioskować trochę z filmu JackQuacka:

[bbvideo=560,315]http://YouTube.com/watch/g0hInu6KtVE[/bbvideo]

Myślicie że CMOAR ma szansę naprawić te błędy



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Jedno pytanie od nowicjusza a nie ma sensu zakładać do tego nowego tematu.



Mianowicie czy w CMOAR będzie trzeba najpierw odpalać aplikację na telefonie i dopiero go wkładać do CMOAR czy będzie można operować aplikacjami wewnątrz, że się tak wyrażę.

Z tego co czytałem można operować w środku, bo ma analog a także przyciski a nie rysiki jak w cardboardach



Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ja bym stawiał na FiiT VR jeżeli nie chcesz wydawać kupy siana na sprzęt. Do tego Galaxy S5 (może być wersja Live Demo Unit, czyli wystawowa, bez możliwości dzwonienia i smsów, kosztuje 400 - 500 zł) i kabel micro USB 3.0 - USB 3.0, o długości przynajmniej 3, a najlepiej 5 metrów. Należy dodać, że wymagany jest root telefonu, żeby USB 3.0 dobrze działało. Szczegóły, dlaczego tak jest dostępne w filmie JackQuacka na ten temat.



Ten zestaw oczywiście tylko jeżeli twój komp obsługuje USB 3.0, w innym wypadku lepiej kupić nówkę Redmi Note 2 Prime za +/- 800 zł i 3 - 5 metrów kabla micro USB.



Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka