Czy tablet nadaje sie do vr?

Siemka. Nie posiadam smartfona ale mam tablet 8 cali z żyroskopem. Czy jest możliwość zasmakować vr mając taki tablet ? Znajde jakiś hełm w który wcisne 8 cali ?

8 cali to już sporo, będzie ciężko znaleźć coś sensownego. Ale zacznijmy od tego jaka rozdzielczość?



//edit: coś Ci się popsuło i zrobiłeś 3 takie same tematy pod rząd, usuwam reszte

Rozdziałka to 1280 x 800. Widzialem na necie fotki tabletow w kartonowych goglach tylko ze nigdzie takich nie widze do kupienia. Pewnie samoróbki.

Przy takiej rozdzielczości to szkoda zachodu. Będziesz miał ogromną piskeloze, z racji bardzo niskiego ppi. Może ktoś Ci tutaj coś poleci, choć domyślam się, że z kiepskimi parametrami. Tym bardziej męczyć się w jakieś przeróbki nie ma sensu. Zmęczysz się po kilkunastu minutach machania tym tabletem na głowie :wink:

Ja tego nie chce do stałego używania, po prostu zobaczyć jak to wygląda bo mnie ciekawość zżera :slight_smile: A że nie mam smartfona bo jestem zwolennikiem tradycyjnego telefonu chce użyć tabletu bo nic innego nie posiadam. No chyba że to będzie coś extra to się może skusze na smartfona. Póki co chce to zobaczyć o co tu w ogóle chodzi :slight_smile:

W takim razie zostaje Ci szukać, ale prędzej pewnie samemu zrobić/zmodyfikować :wink: W internetach są tutoriale z tego co zdążyłem sprawdzić. Może wystarczy kupić jakiś prosty cardboard za 10-15 zł, albo sam zestaw części i spróbować to powiększyć do 8 cali, szału nie będzie, ale jakiś pogląd zawsze.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupic kartoniaka i go przerobic, ewentualnie pozycze od kogos smartfona do testow :slight_smile: Są jakies aplikacje które nie wymagają żyroskopu ? Podejrzewam ze większość smartfonów go nie posiada wiec nie wiem czy jest sens truc dupe komus z tel bez zyroskopu.

Przy PC raczej większego problemu nie powinno być, najwyżej grając w coś będziesz używał myszki do ruchu głową.

A w jaki sposób taki smartfonowy vr mozna podlaczyc do komputera ? Kablem usb ?

Kablem lub za pomocą WiFi. Na portalu posiadamy poradniki dotyczące podstaw zabawy z cardboardami, m.in. ten PODSTAWY #3 – Konfiguracja PC -> Android