Samsunga Galaxy S7

Witam, jestem nowym szczęśliwym posiadaczem s7 i stąd moje pytanie, które gogle będą do niego najlepsze? Wziąłbym na pewno Gear VR2 jednak wyczytałem, że nie mają funkcji połączenia przez kabel USB, a chciałbym korzystać z Trinusa. Które gogle wybrać, DreamzVR 2.0 czy BoboVR Z4? Może jeszcze coś innego? W których okularach uzyskam najlepszy obraz? Wyświetlacz w s7 ma 5,1"

Przecież GearVR ma chyba złącze USB, nie?

Złącze USB w gearach do S7 ma złącze typu C tylko do ładowania. Z Trinusa Riftcata można zawsze korzyść przez WiFi ac. Miałem zarówno dreamzy jak i Geara na głowie z S7 w środku i powiem szczerze, że mi również ciężko by było wybrać :smiley:

Witam.

Swoją przygodę z VR zaczynałem od Cardboarda googlevr ale google po jakimś czasie się rozleciały co spowodowało przerwę.

Na chwile obecną jestem w trakcie poszukiwania googli ( mimo, że w drodze do mnie są zniesławione shinecony ;P)

Telefony, którymi dysponuje to Xiaomi Note 4, mi6 oraz samsung s7 flat. Z czego jak przypuszczam ten ostatni sprawdzi się najlepiej w tym celu ze względu na rozdzielczość ekranu.

Czy do kwoty 150 zł znajdę google, które umożliwią mi komfortową zabawę jak i będą posiadały możliwość regulacji dioprii niezależnie dla każdego oka? ( wada wzroku -1,5 na jednym oku -0,25 na drugim).

Czy dobrym wyborem będą google bobovr z5 czy jednak lepiej stawiać na sprawdzone dedykowane gear vr do samsunga s7.?



Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Do S7 dobrze iść w gear vr, ale czarne (gear 2). Gorzej z wadami wzroku. Dobrze by było udać się do np. Saturna i tam na strefie vr sprawdzić jak to będzie przy twoim wzroku.

Właśnie w przypadku gear rozglądam się za używkami, a w podobnej cenie dostępne są bobo z5 stąd dylemat.

Jakość soczewek będzie lepsza w gear?

Wg parametrów wygląda na to, że bobo mają większy FoV.

Te parametry są na papierze :wink:

Poza tym dodatkowe czujniki w Gear dają o wiele lepszą jakość trackingu oraz dużo bardzo dobrych aplikacji, których na chwilę obecną ciężko nawet szukać na Daydream.

I dylemat rozwiązany, będe szukał gear v2 uzywek :slight_smile:

A jak się ma sprawa z kontrolerem? Konieczny jest ten dedykowany do gear czy mozna go jakoś zastąpić?

Chyba S7 nie obsługuje gear 3, czyli tego z kontrolerem, więc jeśli do apek cardboardowych chcesz to możesz kupić z Chin po taniości.

Trochę sprawdziłem temat roznic w googlach gear 2016 a v. 2017 i poza drobnymi kosmetycznymi zmianami najnowsza wersja z kontrolerem bedzie pasowac do s7:)

Chciałbym bardzo podziękować za pomoc w wyborze googli, ostateczny wybór padł na Gear VR 2016/2017 bez kontrolera, jestem b.zadowolony za zakupy i był to dobry wybór.