Porysowane soczewki PSVR ?

Rozwiązywanie problemów powstałych przy użytkowaniu PS VR.
Awatar użytkownika
rafalvr
Użytkownik
Użytkownik
1
Gogle VR: PSVR

PlayStation VR Porysowane soczewki PSVR ?

Nieprzeczytany post autor: rafalvr » ndz 14 sty 2018, 20:23

Dzień dobry,
kilka dni temu przecierając soczewki zauważyłem ze są na nich dziwne zarysowania (zdjęcia poniżej)?
Nie wiem jak mogły powstać, za każdym razem ostrożnie przecierałem soczewki dołączoną do gogli ściereczką.
Czy jest to może wada fabryczna? Proszę o pomoc.

Zdjęcia:
https://ibb.co/cgfxGm
https://ibb.co/jbx52R

Przeniesiono z Szybka Pomoc do PlayStation VR - Pomoc techniczna dnia pn 15 sty 2018, 07:53 przez Remlas

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
Administrator
30
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8
Re: Porysowane soczewki PSVR ?

Nieprzeczytany post autor: Remlas » pn 15 sty 2018, 07:53

To na drugim zdjęciu byłoby jeszcze do przeżycia, ale to z pierwszego wygląda masakrycznie. Wpływa to jakoś na optyke, widziany obraz? Słyszałem że sporo osób ma z tym problem, ale domu nie zbytnio coś z tymi uszkodzonymi soczewkami robi...
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
adam1004a
Użytkownik
Użytkownik
9
Gogle VR: Oculus Rift CV1 oraz WMR

Nieprzeczytany post autor: adam1004a » sob 24 mar 2018, 21:50

wpływa

Awatar użytkownika
Arcadius3
Użytkownik
Użytkownik
2

Nieprzeczytany post autor: Arcadius3 » wt 06 lis 2018, 21:01

Mam podobny problem, zadzwoniłem dzisiaj do Sony w sprawie wymiany soczewki, pani z Sony powiedziała wyraźnie , jeżeli soczewka jest porysowana z automatu gogle tracą gwarancję, koszt zamontowania nowej soczewki 890 zł . Szczęka mi opadła , jak bym bardzo chciał to mogę dzisiaj kupić PSVR bez kamery w promocji za 699 zł. Dla Sony najważniejsze to sprzedać a później to niech się martwią ci co kupili. Szkoda gadać.

Awatar użytkownika
gcze
Użytkownik
Użytkownik
3
Gogle VR: Oculus DK2

Nieprzeczytany post autor: gcze » czw 08 lis 2018, 13:13

To pewnie miękkie, akrylowe soczewki, rysują się od samego patrzenia na nie. Dołączone ściereczki na dłuższą metę też porysują ich powierzchnię. Tak samo jak łatwo się rysują, łatwo można je wypolerować. Bez wprawy, lepiej tego nie robić, można poprosić o to jakiegoś dobrego zegarmistrza w okolicy.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Arcadius3
Użytkownik
Użytkownik
2

Nieprzeczytany post autor: Arcadius3 » czw 08 lis 2018, 16:04

Właśnie je dzisiaj polerowałem specjalną pasta do polerowania szkła i pleksi, niestety powłoka zeszła i odkrył się czysty plastik, plastik wypolerowałem , niestety nie daje takiej wyrazistości jak z powłoką , do tego została jeszcze otoczka z tej powłoki która zostawia rozmycie obrazu, Przesłanie dla wszystkich co maja taki problem , nie ruszajcie soczewki nawet jak jest bardzo porysowana, bo będzie tylko gorzej. Raczej nikt mnie nie namówi na nowe okulary od sony. Sprzedają produkt do którego wołają za wymianę części która jest najbardziej podatna na uszkodzenia drożej niż nowe gogle w sklepie.

Awatar użytkownika
gcze
Użytkownik
Użytkownik
3
Gogle VR: Oculus DK2

Nieprzeczytany post autor: gcze » czw 08 lis 2018, 16:30

Stawiam, że zrobiłeś wgłębienie w soczewkach, co zmieniło ich ogniskową. Do polerowania soczewki trzeba oczywiście wymontować, co w tym modelu nie jest takie proste:
https://www.ifixit.com/Guide/PlayStatio ... ment/86250
Polerowanie najpierw poćwiczyłbym na tanich goglach, przez zabraniem się do drogiego sprzętu.
Na zagranicznych forach userzy chwalili się wielokrotnym polerowaniem soczewek z DK2, które też mają powłokę i mocno się rysują. W DK2 jednak wymontowanie soczewek to minuta pracy, łącznie z wyjęciem ich z oprawek.

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
Administrator
30
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8

Nieprzeczytany post autor: Remlas » czw 08 lis 2018, 20:10

Generalnie mamy jako taki kontakt z Sony PlayStation, a kwestia nowych soczewek za 890zł wydaje się dość intrygująca... Gdyby jeszcze parę osób potwierdziło, że sytuacja ma się tak naprawdę to możemy wystąpić do Sony o oficjalne stanowisko.
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
Arcadius3
Użytkownik
Użytkownik
2

Nieprzeczytany post autor: Arcadius3 » pt 09 lis 2018, 09:56

Zadzwoniłem do Sony w sprawie zakupu od nich soczewek lub soczewki, bo i tak straciłem gwarancję więc je sam sobie wymienię , a tu znowu zaskoczonko, Sony nie sprzedaję części do PS VR, każda naprawa pogwarancyjna kosztuje dokładnie 890 zł bez różnicy czy to kabelek, czy procesor itd. Mój PS VR ma ponad miesiąc a stał się bezużyteczny bo soczewka wytarła się centralnie na środku i mocno przeszkadza.( Syna kolega grał w okularach w goglach i tak powstało wytarcie)) Z tego co mówił gości z Sony wszystkie VR wysyłane są do Francji bo tam jest serwis który to naprawia.
Co do polerowanej soczewki, poszedłem na całość i wyczyściłem całą warstwę ochronną i pozytywne zaskoczenie, można grać bez problemu nie widzę różnicy podczas gry miedzy 2 soczewką. Zewnętrznie nie ma tego kolorowego odbicia jak oryginał ale działa. Polerowałem ręcznie małym wałeczkiem 2 centymetrowym z filcu i tą pastą do szkła. Zajęło mi to pół dnia bo robiłem to bardzo delikatnie i polerowałem tylko tam gdzie była warstwa ochronna. Warstwy ochronnej już nie mam ale mam za to 890 zł w kieszeni. Myślałem żeby zakupić folię na soczewki to mi powinno trochę ochronić plastikową soczewkę. Jak ktoś wie gdzie można taką folię kupić niech da linka.

Awatar użytkownika
pablo1_78
Użytkownik
Użytkownik
1

Nieprzeczytany post autor: pablo1_78 » sob 10 lis 2018, 15:09

hej, dzisiaj też zauważyłem w trakcie czyszczenia na lewej soczewce defekt, gdy mocniej przetarłem specjalną sciereczką pozostały zarysowania na samym środku. możesz podać nazwę tego płynu do polerowania szkła? boję się cokolwiek ruszać bo już gdzieś czytałem, że sprawę można tylko pogorszyć.....
Pozdrawiam.

Paweł

ODPOWIEDZ