Samsung Gear VR [WĄTEK ZBIORCZY]

Dla porównania, dla żony, i żeby przetestować trinusa po usb [WHITE SMILING FACE]



Wysłane z Galaxy S6

Z tego co się doczytałem z różnych stron, to po wyłączeniu procesu “gear vr service” aplikacją którą wyżej podałeś, można używać aplikacji z google play typu “Cardboard” lecz nie działa wówczas touchpad i żyroskop “wspomagający” wbudowany w Gear VR czy to prawda? I ewentualnie czy to wpływa na obsługę tych aplikacji z google play?

I touchpad i przycisk wstecz działa. Czy zyroskop i inne czujniki -nie wiem. Muszę się zagłębić w ten temat przy wolnych chwili.



Wysłane z Galaxy S6

Widzę Vrizzmo puściło nową wersje googli sami patrzcie na ich stronce, skopiuje co istotne i tu rzucam:


  • Unikalny podwójny układ soczewek zapewnia mniej zniekształceń obrazu. Jednocześnie dzięki unikalnej konstrukcji VRIZZMO oferuje pole widzenia o zasięgu 110 stopni (FOV).
  • Wbudowane dodatkowe przyciski współpracujące z aplikacjami wspierającymi VRIZZMO, a także zastępujące magnes w Google Cardboard.



    Szkoda tylko, że cena 249zł się utrzymała mogli zejść poniżej 200zł na starcie. Z istotnych zmian co mi się rzuciło w oczy to FOV zwiększył się o 5 stopni.

Samsung Gear VR zakupione, jakie aplikacje polecacie zainstalować by w pełni być z nich usatysfakcjonowanym?

Cześć i czołem



Wszedłem w posiadanie Gear VR sprzedawane na IEMie (przyp. wersja tylko dla S6/Edge “wg producenta”).



Planuję wymianę telefonu i zastanawiam się właśnie nad S6 jednak mam kilka wątpliwości.


  1. Jeżeli podepnę S6 do Gear VR w jaki sposób podłączę USB, aby móc grać w gry z PCta za pomocą Trinusa
  2. Podobno przy podłączeniu Gear VR do Ski automatycznie odpala się dedykowana apka do Gearów nie dając dostępu do Trinusa.





    Jeżeli okaże się, że granie w gry PCtowe przy takim zestawie będzie problematyczne wtedy sprzedam Geary i kupię Dreamzy.

    Zapraszam do dyskusji i proszę o pomocną dłoń :smiley:



    Pozdrowienia ;D



    [size=85][color=green]Dodano po 8 minutach 37 sekundach:[/size]

    Znalazłem jedynie takie informacje:


  3. “You can disable Gear VR Service with this app from Google Play Store : Package Disabler (by ospolice). No root needed.”
  4. Gear VR support:

    Question:

    Anyway to launch another program instead of the GearVR Interface?

    Answer:

    You can get other apps to run (like sideloaded VR Jam apps.) if you launch them before docking the phone, but they must be written for Gear VR. So unless you’re writing Gear VR apps, or building an OS stack, good luck.



    [size=85][color=green]Dodano po 11 minutach :[/size]

    https://youtu.be/r9Ub5IW1F0s?t=9m8s



    Znalazłem taki film, ktoś może potwierdzić działanie Trinusa w ten sposób?



    [color=green] Łączę wątki, wystałoby użyć funkcji szukaj z hasłem “Gear vr”…

http://forum.quackvr.com/viewtopic.php?p=22#p22



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Panowie podpowiedzcie.

Czeka mnie kupno nowego telefonu.

Wybrać S6, S6 Edge czy Edge+ ?

Czy krawędź wygięta w Edge’u przeszkadza w VR?

Edge+ posiada większy rozmiar ekranu, ale mniejszą wartość PPI. Czy widać róźnicę?



No i pytanie ostatnie. Brać telefon z Play w ramach przedłużenia czy kupować nówkę ze sklepu (sieciowe telefony są poblokowane jeśli chodzi o soft?)

S6 edge będzie dobrym wyborem, większa ilość ppi idzie na korzyść mniejszego ekranu. Zakrzywiona krawędź nie będzie przeszkadzać, obraz nie jest wyświetlany w tym obszarze.



Teflon dobrze jest kupić w salonie firmowym jeśli masz kasę na wyłożenie, w play wychodzi ciut drożej, ale jednak masz to jakoś rozłożone. Ja 2 miesiące temu sam przedłużałem w play na galaxy S6



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Specjalnie blokowane przez operatora raczej nie, ale jeśli oddajesz telefon na gwarancje, to musi on mieć oryginalny soft, brandowany przez tego operatora. No i trzeba wyłączyć dostęp do roota. Niektóre telefony mają zabezpieczenia, które pokazują w serwisie, że telefon był modyfikowany customowymi romami. Np. w SGS2 pojawiał się bodajże wykrzyknik przy bootowaniu telefonu.

Nie opłaca się wiązać z operatorem. Lepiej wziąść na raty jak nie masz gotówki. Oczywiście w opcji 0%.

No właśnie dzisiaj dostałem odmowę rat ;D a to tylko dlatego, że jestem “młody” (25lat) i biorę komórkę :smiley: a to zły duet :smiley:

Pytanie drogi antimatter czy rootowanie jest konieczne przy zabawie z VR :wink: Bo jeśli nie, to na pewno nie będę nic kombinował, jedynie korzystał z oficjalnych upów softu.

Do Trinusa nie jest potrzebny, ale jakbyś chciał do jakichś apek vr na telefonie używać np. bezprzewodowego pada od xboxa 360 to już root będzie potrzebny, żeby sparować telefon z padem. Ale do grania na PC nie ma problemu

Witam,



Od kilku dni obserwuje forum i kanał na YT.

Zakupiłem Samsung Gear VR do S6 Edge.



Mam parę pytań:

  1. Czy muszę ściągnąć i płacić za package disabler pro żeby wyłączyć gear service? czy macie inne patenty(z podłączonym telefonem)? potrzebne jest do cardboard i innych aplikacji nie-samsungowych.
  2. Co polecacie z apki sklepu samsunga?

    a) darmowe

    b) płatne
  3. Jaki kontroler pójdzie z tym zestawem?
  4. Znacie stronki na których znajdują się darmowe gry VR na samsung?

3. Każdy, jaki z telefonem prze BT (np. Ps3 dualshock 3)

4. Emkhem… Google: tytuł apki.apk :slight_smile: nic więcej nie pozwalam wstawić na forum

https://play.google.com/store

Czy ktoś wie jak uzyskać dostęp do zakładki “Movies” albo wie kiedy będzie możliwy dostęp? Zauważyliście zapewne ostatnią aktualizację Oculus Video nawet na logo aplikacji jest Jennifer Lawrence z Igrzyska Śmierci :slight_smile:

Ktoś podpinał do s6 edge i gear VR jakiś kontroler?



Nie chciałbym kupić i okaże się niekompatybilny.

Było wyżej… Dowolny Bluetooth do telefonu

Znalazłem steelseries free za 50 zł, w komentarzach ktoś napisał, że działa pod s6 edge i VR. Dam znać jak się sprawuje.

Nie każdy kontroler bluetooth działa, w zależności od wersji androida i to czy posiadamy zrootowany telefon (PS3)- tak wyczytałem.



Macie jakieś top gier na gear VR?