VR dla filmów z plików

Dyskusje dotyczące ogółu spraw wokół mobilnych gogli VR.
Awatar użytkownika
szatyn
Użytkownik
Użytkownik
6
Telefon do VR: Galaxy s4 Active

Re: VR dla filmów z plików

Nieprzeczytany post autor: szatyn » sob 24 gru 2016, 12:28

Ale mój chyba nie ma amoleda, tylko zwykłego LCD (patrz załącznki ze specyfikacji)...? Jak się to przełoży na jakość oglądania filmów, czy to dobry ekran do tego polskiego vr'a? Czy tej wielkości współczesne smartfony miewają dużo lepsze gatunkowo i w większej rozdzielczości ekrany?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Men2
Moderator Globalny
Moderator Globalny
19
Gogle Mobile VR: GearVR, Bobo Z4
Telefon do VR: S8

Nieprzeczytany post autor: Men2 » sob 24 gru 2016, 12:53

ekran zły nie jest, sam przetestujesz i zobaczysz czy ta jakość filmów Ci wystarczy.
R5 1600 | 1060 6GB

Awatar użytkownika
szatyn
Użytkownik
Użytkownik
6

Nieprzeczytany post autor: szatyn » sob 24 gru 2016, 13:03

To rzecz jasna. Wszystko sprowadza się jednak teraz dla mnie do decyzji o kupieniu odpowiedniego vr'a, którą to decyzję mogę sensownie podjąć jedynie w oparciu opinie i rady urzytkowników już doświadczonych, takich, jak Wy, bo przecież nie jest możliwe intensywnie poużywanie tylu rodzajów maszynek, żeby od razu mieć swoje zdanie... ;-) Dlatego za wszyskie sugestie z góry jeszcze raz Wam dziękuję i wiem, że na ich podstawie dokonam pierwszego zakupu. A wcześnie zapytałem jeszcze o taką rzecz:

Czy sądzicie, że te Dreamzy v.2 z fresnelami będą do odtwarzania filmów tyle lepsze od Bobovr'ów, ile drożej kosztują? ;-) Pytam, bo w zasadzie waham się pomiędzy tymi dwoma modelami, jak mi zresztą zasugerował to Men2

Awatar użytkownika
Men2
Moderator Globalny
Moderator Globalny
19

Nieprzeczytany post autor: Men2 » sob 24 gru 2016, 13:20

Dreamz z Fresnelami 300 zł
BoboVR najtaniej 100 zł
Ja dreamzów nie testowałem niektórzy są zadowoleni z nich inni nie (pewnie dużo zależy od telefonu)
Bobo mam i jak za tą cene są świetne a na wbudowane słuchawki nie można narzekać
R5 1600 | 1060 6GB

Awatar użytkownika
szatyn
Użytkownik
Użytkownik
6

Nieprzeczytany post autor: szatyn » sob 24 gru 2016, 13:32

Właśnie rozmawiałem z producentem Dreamz'ów i powiedział mi kilka ciekawych rzeczy. Po pierwsze, że w styczniu, najpóźniej w lutym 2017 wypuszczą okulary przeznaczone SPECJALNIE do oglądania filmów i ze specjalnym oprogramowaniem. Po drugie, że do filmów właśnie nie są wskazane fresnele, bo bardzo powiększają pole widzenia i w zasadzie są one dedykowane głównie do gier; te okulary do filmów będą miały specjalnie do tego celu dostosowane soczewki. Mają kosztować ok 200 złotych i będą miały jakiegoś pilota do sterowania odtwarzarką. Poza tym, a to dla mnie istotne, będzie można mieć wersję do założenia na okulary korekcyjne. W związku z tym chyba poczekam, bo dużo nie zostało, a oferta brzmi ciekawie, i ostatecznie u nich kupię. Co sądzicie? :-)

Awatar użytkownika
Men2
Moderator Globalny
Moderator Globalny
19

Nieprzeczytany post autor: Men2 » sob 24 gru 2016, 13:39

Myśle że warto poczekać oby znowu nie mieli takiego opóźnienia jak przy premierze Dreamz 2.0
R5 1600 | 1060 6GB

Awatar użytkownika
szatyn
Użytkownik
Użytkownik
6

Nieprzeczytany post autor: szatyn » sob 24 gru 2016, 13:48

Szanowni koledzy, na ten moment zatem podejmuję decyzję, że poczekam na te okulary i, jeśli nagle coś szczególnego się nie wydaży, je właśnie kupię. Przy tej okazji chciabłym podziękwać Wam serdecznie za wasze sugestie, bo to one ostatecznie skierowały mnie na ten trop, który, mam nadzieję, okaże się dla mnie właściwy. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia do czasu moich pierwszych doświadczeń z gogielkami. ;-)

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
Administrator
30
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8

Nieprzeczytany post autor: Remlas » sob 24 gru 2016, 22:01

Czekaj w takim razie, może to być dla Ciebie najlepsze rozwiązanie ;)
Chciałem jeszcze podpowiedzieć, że możesz kupić Cardboardy 2.0 za ok 30 zł i mniej więcej zobaczysz z czym to się je. Jeśli masz możliwość, odwiedź media Markt czy Saturna, mają tam strefy VR z psvr oraz mobile VR z Samsung Gear VR - będziesz wiedział czego możesz się spodziewać po oglądaniu filmów w Googlach VR.
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
szatyn
Użytkownik
Użytkownik
6

Nieprzeczytany post autor: szatyn » sob 24 gru 2016, 23:03

W sumie to już miałem to: http://www.vr-iphone.com/2015/07/freefl ... et-review/ > na łbie w jednym sklepie (za granicą) i sprzedawca coś mi tam puścił z YouTube, ale to była tragedia i sam przyznawał, że używał funkcji vr'a ze strony YouTube, co podobno jest liche w porównaniu do efektu, który się uzyskuje z jakiegoś odpowiedniego softwear'u. Zresztą sam film był także w kiepskiej jakości... W sumie to nie byłem w ogóle zachwycony. Ale rozumiałem, że jeśli się weźmie porządny plik mkv i odpowiedni software oraz porządne okulary, to efekt będzie należyty. I na to właśnie liczę w związku z zapowiedzianymi okularami Dreamz, które jako jedyne o jakich mi wiadomo, mają być przeznaczone WŁAŚNIE JEDYNIE do oglądanie filmów! A myślę, że ci projektanci mają jakąś wiedzę i doświadczenie i wiedzą, jakie wymagania stają przed tym sprzętem, gdy się chce na nim oglądać filmy... A tak poza nawiasem, co są waszym zdaniem warte te okularki z tego linka, jeśli chodzi oczywiście o samo porządne oglądanie filmów, bo tu gdzie przebywam one jedynie są dostępne w sklepach stacjonarnych?

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
Administrator
30
Gogle Mobile VR: Dreamz 3.0, Gear VR3, itd...
Telefon do VR: Samsung Galaxy S8

Nieprzeczytany post autor: Remlas » ndz 25 gru 2016, 22:15

viewtopic.php?f=37&t=47

Proszę nie schodzić z tematu, watek odnośnie freefly jest w dostępny w linku powyżej ;)
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

ODPOWIEDZ