OnePlus 2 [Two]

Witam wszystkich fanów VR!



Chciałby zacząć moją przygodę z VR i zastanawiam się nad kupnem OnePlus 2 (4GB/64GB). Czy ktoś z was używa tego telefonu (nie znalazłem go w liście rekomendacji a jest 1 i 3)?

Słuchawka posiada żyroskop, obsługuje Wi-Fi AC.



Z tego co słyszałem jeden z tych trzech oneplusów, chyba właśnie 2 miał słabo skonfigurowany ekran pod względem kolorów. Nie jestem tego pewien na 100% ale być może dlatego ten telefon nie znalazł się w zestawieniu. No i oczywiście nie wiesz czy będzie to bardzo przeszkadzać a nawet jeśli to pewnie jest jakiś sposób na kalibrację kolorów :wink:

Mam ciężki wybór bo OnePlus 2 to używka za 850zł, a Xiaomi Redmi 4 Prime można mieć z 1 roczna gwarancja wymiany za niecałe ~800 zł (bez gwarancji ~750 zł).

<LINK_TEXT text=“https://www.aliexpress.com/item/Origina … 20059.html”>https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/32763320059.html</LINK_TEXT>

Sprawa jest taka że xiaomi ma ekran 5 cali. Pytanie jakie gogle masz/planujesz mieć? Bo np na DreamZ 1.0 przy ekranie 5-calowym widać krawędzie ekranu które znikają dopiero przy 5,5 cala a tyle właśnie ma oneplus 2

Zastanawiałem się nad Weebo 3.1 albo Dreamz 2.0. 5 cali to dla mnie duży plus, jednak to telefon a nie cegła :slight_smile:

Na wstępie pochwalę za wręcz wzorowo założony temat. Bardzo miło się go czyta :smiley:



Zależy, na czym bardziej Ci zależy:

5" - codzienny użytek

5,5" - VR



Ja bym wybrał codzienny użytek, niby i do rozmiaru ekranu można się przyzwyczaić i w życiu i w VR, no ale nie będzie potrzeby rozpochania kieszeni :wink:

OnePlus ma z tego co pamiętam snapdragona, który wypada często lepiej niż mediateki. Sam też myślałem nad OP2, ale coś się pojawiło przez co stwierdziłem że jak już to OP3 albo inny telefon.



[size=85][color=green]Dodano po 8 minutach 51 sekundach:[/size]

Jedna mi się telefony pomyliły :stuck_out_tongue: jedyne co można zarzucić OP2 to USB 2.0. W sumie nie wiem czemu nie zdecydowałem się w końcu na OnePlus 2 :stuck_out_tongue: być może właśnie coś z tym ekranem gdzieś wyczytałem.

W Xiaomi jest Snapdragon 625 Octa Core, oczywiście słabszy od 820. Założę nowy temat dotyczący wymiarów ekranu :smiley: