kamera 3d 180 stopni

zna może ktoś coś godnego polecenia - nie za 10000zł, może być chińczyk. mam kamere 3d ale nie 180 stopni, jest spox ale obejrzałem kilka filmów 180 i mnie pokonało. wiem że sa nakładki na eos, ale niestety już niedostępne. zastanawiam się nad połączeniem dwóch kamer na szynie, tylko jak je synchronicznie uruchomić? wygodniejsze było by jedno urządzenie.

może coś 4k bo HD przy 3d to ciut mało. obraz jest dzielony SBS i wychodzi na oko 720p, a to ciut mało jest. dla oculusa ok, jednak myślę bradziej przyszłościowo. z punktu widzenia technicznego nie jest to jakiś specjalny problem. szkoda że telefony nie mają dwóch kamer na końcach, było by to idealne rozwiązanie do robienia filmów 3d.

może coś z ali?

ja bym poczekał na Lenovo Mirage Solo, jakość obrazu na pewno będzie dużo lepsza niż w jakiś chińczykach no i jest certyfikowana przez Googla.

Cena powinna wynieść około 300 dol.

myślałem o czymś tańszym, kiedyś były obiektywy 3d do sytemu ef-s, 300$ to już można kupić dobrą kamere 3d, ale HD, ja mam kamerke dodawaną do tv LG, jakość na oculusa jest OK, jednak chciałbym 4k, bo HD dla 3d to mało