Problem z poprawnym odpaleniem filmów

Witam. Zaintrygowany kupiłem zestaw gogli do VR. Pobrałem interesujący mnie film który jest uprzednio przygotowany do VR. Gdy film odpala sie na komputerze chodzi płynnie i jest podzielony tak jak chyba powinien ( jeden z filmów jest podzielony góra-dół a drugi podzielony jest po bokach ). Problem pojawia się podczas próby odpalenia na telefonie. Telefon odpala film jednak ten podzielony na boki zostaje podzielony jeszcze raz więc zamiast jednego obrazu na jedno oko dostaje 2 małe. Do tego film działa strasznie powoli i zostaje wyprzedzony przez dzwięk. Czasami widoczny jest tylko czarny obraz a dzwięk leci normalnie. Co do zaś filmów podzielonych góra-dół , dostaje 2 obrazy podzielone nadal na górę i dół co powoduje że gdy patrzę przez gogle widzę 2 zniekształcone i powtarzające się obrazy.Do tego większość filmów klatkuje bądź zniekształca się i pikseluje. Wszystkie filmy są stworzone do działania w 360 stopniach. Starałem się znaleźć jakieś informacje co mogło by być problemem jednak nic nie znalazłem dlatego proszę o pomoc bo zabrakło mi juz pomysłów. Od razu mówię że jestem kompletnie zielony w temacie VR tak więc może być tak iż popełniam po prostu jakiś głupi błąd. :frowning:

Jakiego odtwarzacza na telefonie używasz?



[size=85][color=green]Dodano po 2 minutach 45 sekundach:[/size]

Kiedyś używałem chyba tego odtwarzacza do oglądania “Sonar” (taki film 3D 360°) i było spoko, można ustawić jak ma przerabiać obraz (side by side Czy też Góra dół).

<LINK_TEXT text=“https://play.google.com/store/apps/deta … playerfree”>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vimersiv.vrplayerfree</LINK_TEXT>

Zdążyłem już przetestować 3 odtwarzacze. Ten VR player Free nie odtwarza tych filmów ani na pc ani na telefonie ( czarny obraz bez dzwięku ale według paska i czasu film leci) sprawdziłem oprócz tego również fulldiva oraz podstawowego cardboard. Obydwa playery jeszcze raz mnożą liczbe obrazów w przypadku klasycznego podziału zaś w przypadku góra-dół mnożą obraz ale nie rozdzielają góry oraz dołu więc powstanie zniekształcona breja, do tego klatkowanie i piksele ale najpierw chciałbym te filmy w ogóle uruchomić a dopiero potem zajmować się płynnością. Pliki filmów nie są uszkodzone bo na komputerze działają w odtwarzaczu VLC Media Player jednak są one zniekształcone poprzez podział obrazów.