Strona 1 z 1

STEAM

: czw 18 lut 2016, 21:23
autor: leno
hej, czy zna ktoś sposób na uruchomienie filmów i aplikacji ze steam-a na telefonie z androidem? Tak aby widziało zyroskop itp?

Re: STEAM

: czw 18 lut 2016, 22:29
autor: Remlas
Co chcesz uzyskać? Do grania w gry TrinusVR (poradnik na portalu) a do filmów aplikacja na telefonie i odpowiedni film.

Re: STEAM

: pn 22 lut 2016, 20:08
autor: leno
dokładnie to chodzi mi o taki scenariusz. Są dostępne filmy na steamie lub w internecie na oculusa, np. http://blog.kiteandlightning.la/senza-p ... rettyPhoto lub film z dinozaurem na stemie. czy można to uruchomić na telefonie?

Re: STEAM

: wt 23 lut 2016, 12:48
autor: antimatter
Logicznie patrząc, Valve raczej będzie blokować dostęp do SteamVR innym urządzeniom niż HTC Vive, ale może uda się to komuś jakoś obejść. A co do tego dema, do którego link wrzuciłeś, to wg komentarzy Unreal Engine 4 nie współpracuje z cardboard'ami, jedynie Oculus Rift na dzień dzisiejszy. Jest za to tam link do filmiku na Youtube, który powinieneś bez problemu odtworzyć. Co do dem technicznych to szukaj czegoś na Unity bo o ile dobrze pamiętam, współpracuje z cardboard'em.

Re: STEAM

: sob 10 gru 2016, 22:36
autor: Nahen
A to samo pod Windowsphone'y ????

Re: STEAM

: sob 10 gru 2016, 22:56
autor: antimatter
Ładny odkop :D To może mały update: na dzień dzisiejszy dostęp do SteamVR oficjalnie ma HTC Vive oraz Oculus Rift. Powstają również inne ciekawe google, które podobno bez większych problemów korzystają ze SteamVR. Co do telefonów, ekipa z Riftcat ma aplikacje pozwalającą na odpalanie gier z Vive czy Rifta, ale to jest obszerny temat, zalecam na własną rękę zgłębić.

Do do Windows phonów - nie znam żadnej aplikacji do VR z komputera, ale głównie dlatego, że te telefony mnie nie interesują. Wiem, że na pewno nie ma Trinusa.

Re: STEAM

: ndz 11 gru 2016, 00:54
autor: Nahen
Odkop jak odkop, ale dzięki niemu wiem ze nic nie znajde pewnie na windowsphone'a... od kilku dni grzebię i szukam w sieci i tylko Android...

Re: STEAM

: ndz 11 gru 2016, 01:00
autor: antimatter
No taka już specyfika tej platformy, że mało developerów chce się w nią pakować. Może i przyjemne telefony, ale jednak skupienie jest na androidzie i iOS. Choć możesz spróbować założyć temat poświęcony windows phone, może siedzi tu ktoś, kto wynalazł coś w sieci. Kwestia tego, czy warto Ci się męczyć, jeśli masz mniej niz 720p wyswietlacz to pewnie nie ma co.

Re: STEAM

: pt 06 sty 2017, 22:26
autor: Piernik
Jedyne jak na razie rozwiązanie jakie udało mi się znaleźć na WP to Tubecast z wsparciem dla appki 360 stopni. Po wyszukaniu w Tubecast filmu pod VR możemy przeskoczyć do 360 i oglądać w VR filmy w 360. Appka ma ustawienia przesunięcia obrazu tz dla prawego i lewego oka (obie mają limity i są później płatne). Niestety nie obsługuje 3d, przynajmniej filmu, który udało mi się zrobić w stereoskopii a siedzę w niej już kilka lat, szkoda, bo WP mi odpowiada.

Edit :Rada dotyczy Windows Phone, temat można przenieść dla osób szukających appek dla tego sytemu ;)