Dirt3 cardboard headtracking

Witam chciałem zagrać w Dirt3 przez trinus i pytanie czy ktoś kiedyś ustawiał śledzenie ruchów głowy. Zmieniłem śledzenie głowy na track ir i nie pomogło.

Ja ustawiałem i poza problemami z żyroskopem w telefonie nawet działało. Teraz nie mam dużo czasu ale postaram się opisać co i jak najszybciej jak dam radę :wink:

Dzieki wielkie jak coś moge podesłać screeny z moich ustawień.

Sorki, że trwało to prawie tydzień, ale teraz dopiero usiadłem, żeby to przejrzeć. Z tego, co widzę mam w trinusie ustawiony tryb sensora na “FTNoIR/OT Redirect” a port sensora jako 5555. Potem ustawiłem opentrack’a w input na “UDP sender” z portem 5556 a output dałem “freetrack 2.0 Enhanced” a w ustawieniach interface ustawiłem na both. Ważne jeszcze, że musiałem odinstalować sterowniki takich trackerów jak freetrack czy trackIR bo dla gry były wyżej w hierarchii od opentrack’a. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :wink:

mam pytanie, byc moze bardzo noobowe :stuck_out_tongue:

Mam dreamzy 2.0 i xiaomi redmi note 3.

Jednak w zaden sposob nie moglem wymusic obracania glowy w pojezdzie z pomoca zyroskopu z trinusem VR. Czy z uzyciem samego telefonu jest to w ogole mozliwe?

Na mgsm mówią, że telefon ma żyroskop ale z mgsm nigdy nic nie wiadomo. Najlepiej pobierz ze sklepu play aplikację do testowania sensorów (ja używam sensors multitool) i sprawdź co będzie (albo nie będzie) w zakładce gyroscope. Jeśli wykres będzie się zmieniał podczas ruszania telefonem to będziemy się dalej zastanawiać :wink:

Ma zyroskop i apki cardboard dzialaja slicznie. Na dreamzach 2.0 wszystko wyglada bajecznie.

Tylko nie bardzo rozumiem, jak mam uruchomic head tracking w trinusie. A nie bardzo moge znalezc jakiegos tuta. Nie chce tutaj oftopowac, ale czy trinus sam w sobie obsluguje head tracking czy to trzeba zrobic jakos z poza tego programu?

Jak dla mnie to nie jakoś straszny offtop :smiley: Obsługuje mapowanie myszy na pewno, jakieś opcje trackingu też tam widziałem ale my powinniśmy użyć przekierowania o którym pisałem. A czy kiedy odpalisz trinusa i opentracka to ośmiornica się rusza? Bo chyba zapomniałem dodać, że w opentracku też musisz wystartować :stuck_out_tongue:

Zalapalem o co chodzi z opentrackiem itp.

Ok. Opanowalem to, przesylam z telefonu dane z zyroskopu. Napotkalem kolejne 2 problemy :smiley:

  1. kiedy patrze gora - dol, albo obracam glowa, wszystko sie zgadza, ale kiedy patrze w lewo, albo w prawo, kamera jedzie w ta strone, ale ucieka w dol, strasznie to irytuje.
  2. LAG! probowalem streamowac przez Nvidie (moonlight), probowalem bezposrednio z trinusa. Jest minimum pol sekundy laga. To w zasadzie uniemozliwia gre :/. Z 2 strony calosc idzie po kablu, poza streamem nvidii, bo moonlight wykrywa kompa tylko i wylacznie po wifi. Co powinienem zrobic? :smiley:

1. To pewnie wina samego żyroskopu w telefonie i ciężko będzie to naprawić

2. Spróbuj zmniejszyć jakość w trinusie



Jaki masz telefon?

1. Spróbuj zmienić sensor mode w trinusie na telefonie (jeśli jeszcze coś takiego jest)