Freefly VR

Dzisiaj odebralem google Freefly VR, pokorzystalem kilka godzin i postanowilem podzielic sie swoimi odczuciami.



Wykonanie

Plastik twardy, solidny, raczej nic nie powinno sie z nimi stac nawet jak spadna przez przypadek. Telefon po ustawieniu i zamknieciu klapki nie lata a sama klapka fajnie sie zatrzaskuje. Maja gabke na twarz i bardzo fajnie leza, nie uciskaja, gumki maja regulacje ale zanim nie podciagnelem to troche na uszy mi spadaly. Jedyne co mnie irytuje to sposub umieszczania telefonu - trzeba za kazdym razem odpalac aplikacje zeby srodek zlapac. W zestawie jest fajny pilocik z ktorego nie wiem jak korzystac ale podlaczyl sie do telefonu bez problemu. Generalnie solidne i wygodne, nie mam porownania z innymi ale wydaje mi sie ze jest dobrze.



FOV

Bardzo duze. Bylem pozytywnie zaskoczony, spodziewalem sie ze bedzie troche jak przez rulonik by sie patrzylo ale jak sie cos oglada to nie widac praktycznie ramek. Jedyne co mi przeszkadza to troche rozmycie ekranu ale moze cos jeszcze zle konfiguruje.



Plusy

*bardzo wygodne

*bardzo duze FOV

spore soczewki

pilot bluetooth w zestawie

zaj
sty pokrowiec w zestawie

*aplikacja do wysrodkowania telefonu (nie wiem jak to jest z innymi googlami ale wydaje mi sie ze to ulatwienie)



Minusy

*czasem potrafia zaparowac

*brak regulacji soczewek i odleglosci telefonu

*irytujacy aplikacja do wysrodkowywania telefonu

*czasem nieostry obraz (mozliwe ze nie umiem skonfigurowac poprawnie - 1 dzien uzywam)



Generalnie pierwsze wrazenie z VR zaskakujaco pozytywne, jeszcze jak bym umial to z kompem skonfigurowac to byl bym w pelni szczesliwy :slight_smile:



Edit: Problem z ostroscia rozwiazany - trzeba uzyc codu qr nie z pudelka tylko z reddita i bedzie malina.
qr_viewer_profile.png

Możesz poprawić wyrazy typu “Maja”, “Spadna”, “Sposub”. I cene na polskie poproszę. I zdecyduj się z tą aplikacją, Jest na plus czy na minus?

Jak się nazywa aplikacja do wyśrodkowania telefonu?

soczewki 42 mm ^^

Freefly VR w Play Store


Nie mam polskich znakow niestety i slabo z ortografia :wink: Kosztuja 50 funtow w sieci John Lewis ale nie wiem czy wysylaja do PL a na stronie producenta 55 funtow. Aplikacja na plus chyba ze czesto wyciagasz telefon to na minus bo mnie wkurza wlaczanie jej za kazdym razem.

Field of View (120°) :O, Jak to się ma do weebo3d?



ps. gdyby miały regulacje soczewek… :confused:

Wyśrodkowywanie telefonu? co za bzdura. Telefon trzeba ustawić tylko raz po czym mechanizm zawsze za każdym razem ustawi go na środku ponieważ docisk jest z obu stron, należy jednak wyśrodkować ekran za pomocą regulacji śrubkami na przednim panelu gogli. Osobiście polecam gogle, idealnie pasują do telefonu 5.5". Minusem jest parowanie, są zbyt szczelne od strony oczu oraz może nie pasować pod różne wielkości nosa. Oczywiście brakuje regulacji odległości i IPD.



Regulacja: