Weebo 3D 3.0

Dyskusja na temat wszystkich Gogli VR opartych o Google Cardboard.
(Google Cardboard, DreamzVR, Weebo 3D, DaVinci VR, VR Box, Shinecon itd.)
Awatar użytkownika
Kynval
Użytkownik
Użytkownik
5
Telefon do VR: Meizu M3 NOTE
Re: Weebo 3D wersja 3.0 - Zbiór informacji o nowych Weebo!

Nieprzeczytany post autor: Kynval » pn 07 lis 2016, 18:31

zaczynając zabawę z VR... weebo3b 3.0 - dobry wybór?

Awatar użytkownika
antimatter
Moderator Globalny
Moderator Globalny
14

Nieprzeczytany post autor: antimatter » pn 07 lis 2016, 18:47

Poczekaj na recenzje. Bo obecnie to bym te 12 zł więcej za dodatkowy pasek, wolał przeznaczyć na przesyłkę wersji 2.0. Ew. dla początkującego bdb wybór to Da Vinci VR. Również polskie, tylko, że to jest dosłownie cardboard, ale z dobrą optyką (chyba taka jak dreamzach 1.0, nie wiem jaka jest w 2.0) i regulowany rozstaw soczewek. A kosztują 40 zł

edit: z kartonowymi goglami ludzie robią cuda, dodanie np. gąbek nie jest problem, a to dopiero wierzchołek ;p

Awatar użytkownika
magus
Użytkownik
Użytkownik
11
Gogle Mobile VR: Da Vinci VR
Telefon do VR: HTC One M7

Nieprzeczytany post autor: magus » wt 08 lis 2016, 10:51

To nie tylko dodtakowy pasek, ale i kliker pojemnosciowy i miejsce na okulary :P

edit: Weebo 2.0-3.1 maja takie same soczewki. Staraja sie przyblizyc soczewki jak najblizej oczu. Regulacja w 3.1 bedzie przod-tyl osobno na kazde oko. Beda sie starac zeby 3.1 wyszla jeszcze w tym roku. Mozliwe, ze w przyszlym wyjdzie nowa wersja z nowymi soczewkami.

Awatar użytkownika
Kynval
Użytkownik
Użytkownik
5

Nieprzeczytany post autor: Kynval » pt 11 lis 2016, 14:19

kilka informacji oraz zdjęć o Weebo3D 3.0!

Witam.
Pierwszą informacją jest szybka przesyłka!
Gogle zamówiłem we wtorek wieczorem, a otrzymałem je już w czwartek po południu.
Jedynym problemem w zamówieniu jest to, że nie ma zautomatyzowanego systemu przelewu za pomocą np. przelewy24 etc, ale przelew trzeba zrobić ręcznie; oraz to, że jest opcja wybrać przesyłkę do paczkomatu, ale strona nie ma opcji wybrania paczkomatu. Trzeba w miejscu na adres wpisać adres paczkomatu.

Paczka jest mała i lekka (myślałem, że pusta XD )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W paczce mamy kartkę z informacjami o goglach, kodach do skanowania w celu ściągnięcia i skonfigurowania podstawowych aplikacji.
Minusik dla Weebo za wrzucenie do pudełka kartki z wersją 2.0, i tylko zamalowanie wersji czarnym flamastrem, oraz sterowniki w aplikacjach widnieją jako Weebo3d 2.0... ale ważne, że działa.

Obrazek

W paczce mamy po za okularami i tą kartką kawałek materiału do wycierania soczewek oraz kawałek gumowego paska, którego wykorzystanie jeszcze nie rozkminiłem.
Obrazek

poniżej wrzucam kilka zdjęć gogli:
przycisk jak widzicie, jest na górze gogli, jest cichy, działa dobrze, jeśli telefon nie ma na sobie "grubego" etui
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plusem oraz minusem jest nowy pasek!
Plus:
Patrząc (nie miałem w ręku) na weebo 2.0, pasek był gumowy, trzeba było się z nim pomęczyć, żeby go założyć/dostosować.
W weebo3d 3.0 pasek jest na rzepy. Zarówno paski boczne, jak i górny regulować można bez problemu na głowie, czy na kolanach za pomocą rzep. super sprawa.
Minus:
Wizualnie nie robi wrażenia jak w poprzedniej wersji żółte paski, ale to tam pikuś...
Ważniejszym minusem są ostre krawędzie pasków, które potrafią bardzo podrażniać uszy, przez co pasek przestawia się na uszy, który po dłuższym czasie uciskania małżowiny.
Obrazek

Minusem jest również fakt, że soczewki są trochę zakurzone i ciężko (pomimo dołączonego materiału) wyczyścić soczewki.
[jestem po za domem, ale jak wrócę to mam nadzieję, że potraktowanie ich sprężonym powietrzem ogarnie je z kurzu].

Drugim minusem jest ich zapach...
Strasznie śmierdzą klejem od gąbek (które są dobrze przyklejone i nigdzie nic nie uwiera), przez co po rozpakowaniu i pierwszym użytkowaniu miałem przez kilka godzin uczucie, że zaraz puszczę przysłowiowego pawia...
Dzień później jest już lepiej... Więc proponuję rozpakować okulary, ale użyć je po jakimś czasie... jak wywietrzeją...

Po za tym soczewki rozmazują na ich krańcach, ale to ponoć występuje w każdym modelu w tym zakresie cenowym.

Nie jestem wielkim znawcą i pisarzem, ale mam nadzieję, że coś tam powiedziałem, że komuś moja opinia i spostrzeżenia pomogą dokonać właściwego wyboru!
Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony pt 11 lis 2016, 18:00 przez Kynval, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magus
Użytkownik
Użytkownik
11

Nieprzeczytany post autor: magus » pt 11 lis 2016, 14:38

Masz moze jakis tel z mniejsza matryca zeby przetestowac z tymi goglami? Ja mam htc one m7 z ekranem 4,7' i interesuje mnie jak bardzo bedzie widoczny efekt ramki przy takiej matrycy. Jaka jest szerokosc i wysokosc miejsca na ekran telefonu (tej otwartej przestrzeni gdzie widoczny jest tylko wyswietlcz telefonu od strony soczewek i oczu)?

Awatar użytkownika
Kynval
Użytkownik
Użytkownik
5

Nieprzeczytany post autor: Kynval » pt 11 lis 2016, 14:56

mogę zerknąć na Meizu m2 mini:
720 x 1280 px (5,00") 294 ppi

Awatar użytkownika
magus
Użytkownik
Użytkownik
11

Nieprzeczytany post autor: magus » pt 11 lis 2016, 16:00

oki thx, chociaz 5" to tez troche za duzo, ale dobre i to ;)

Awatar użytkownika
Kynval
Użytkownik
Użytkownik
5

Nieprzeczytany post autor: Kynval » sob 12 lis 2016, 18:06

Jednak nie pomogę.
Miałem do dyspozycji zarówno meizu m2 mini, oraz samsung galaxy A5 2016... Ale oby dwa telefony nie mają żyroskopu. Sorki

Awatar użytkownika
magus
Użytkownik
Użytkownik
11

Re: Weebo 3D 3.0

Nieprzeczytany post autor: magus » sob 12 lis 2016, 18:07

cos tam mozna bez zyroskopu odpalic w VR, ale spoko nie naciskam, thx ;)

Awatar użytkownika
raDu!
Użytkownik
Użytkownik
1
Telefon do VR: Samsung Galaxy S5 Neo

Re: Weebo 3D 3.0

Nieprzeczytany post autor: raDu! » ndz 01 sty 2017, 15:37

Cześć, czy w Weebo 3.0 naprawdę czuć efekt VR? Bo ostatnio lookałem na gogle z biedry za 30zł i krawędzie przysłaniały obraz konkretnie, czułem sie jakbym po prostu miał telefon przed sobą :D Planuje je zakupić i potrzebuje takiej informacji, czy może jest coś lepszego do 120zł?
(jestem laikiem w tej sprawie :D)

ODPOWIEDZ