Problem po instalacji Oculus Rift

Witam serdecznie,

Może ktoś mi pomorze zainstalowałem sterowniki Oculus Rift ze strony oculus.com/setup/ wszystko prawidłowo podłączone i zainstalowane, przetestowałem dema, była już to późna godzina więc koniec wyłączam komputer i tu problem czekałem ponad 20 minut i nie sam system się nie wyłączyłem. Wyłączyłem ręcznie, ale od razu sprawdzę czy włączy się prawidłowo i tutaj następuje problem z błędem SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED

[attachment=0]pimgpsh_fullsize_distr.jpg[/attachment]

Walczyłem kilka godzin aby nie instalować systemu od nowa aby nic z danych i programów nie ucierpiało. System nie był wstanie naprawić błędu z pamięci, z płyty, nie dawało rady przejść w tryb awaryjny, nie widział backupów ani dysku zewnętrznego z kopią bezpieczeństwa, dopiero po wpisaniu komendy: rstrui przywróciło system z przed kilku dni.



Parametry mojego komputera:

Windows 10 Pro 64 bity

Intel Core i7-6700 CPU 4,00 GHz (8 CPUs)

32768MB RAM

GeForce GTX 1080



Jedynie co mi się nasuwa jaki błąd popełniłem przy instalacji oprogramowania oculus dwa razy definiuje się miejsce na dysku za pierwszym razem wybrałem dysk nie systemowy za drugim razem za szybko przechodziłem proces instalacji i wybrałem dysk systemowy, przez co instalacja była wykonana na dwóch różnych dyskach i folderach docelowy. Czy to mogło mieć jakiś wpływ n a problem z systemem?



Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

To mi wygląda raczej na problem Windowsa. Sam instalując software pod CV1 miałem ustawioną instalacje na dwa dyski i żadnego problemu nie miałem. Mam u mnie problem długiego wyłączania komputera, ale ciężko mi określić czy pojawiło się to wraz z instalacja pakietu Oculusa. Możliwe że kiedy “zabiłeś” Windowsa to uszkodziły się jakieś pliki. Może korzystasz z jakiegoś ramdysku ?

Dziękuję za szybką odpowiedź co do pamięci wirtualnej mam ustawione 4864 MB dla wszystkich dysków

Mówisz o pliku stronicowania czy ramdysku ? Jeśli to jest ramdysk / cache to na 100% to uwaliło Ci system

Dzięki, szczerze nie wiem jak sprawdzić ramdysk, wyjaśnisz mi?

Pamięć wirtualną odczytałem z

<LINK_TEXT text=“https://www.dropbox.com/s/6kggp5fehwqsa … n.jpg?dl=0”>https://www.dropbox.com/s/6kggp5fehwqsafz/screen.jpg?dl=0</LINK_TEXT>

Jeśli to jest powodem błędu jak prawidłowo ustawić pamięć?

To jest plik stronicowania. Jeśli nie robiłeś sobie ram dysku to go nie masz :stuck_out_tongue:

Windows dłużej się zamyka po aktualizacjach i instalacji czegoś większego. Zrób ręcznie kopie i sprawdź czy problem wróci (ale nie powinien), tylko tym razem daj się zamknąć Windowsowi samemu :stuck_out_tongue:

super dziękuję za pomoc, zrobię tak ale dopiero na weekendzie i dam znać czy wszystko tym razem przebiegło bez problemu. Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Witam, druga próba nieudana zainstalowałem oculusa, steam vr, nawet nic nie testowałem tylko od razu ponowne uruchomienie komputera aby sprawdzić czy jest wszystko ok i system szybko się zamknął po uruchomienie pojawił się ten sam komunikat co poprzednio, jedyny plus bezproblemowo przeszła naprawa systemu przywróciło mi kopię z dnia wczorajszego :frowning:

nie mam pomysłu

Zrobiłem kolejne próby tylko u znajomych, jeden z nich już wcześniej grał na oculus rift cv1 i nie miał z nim problemu, ale wczoraj wystąpił u niego ten sam problem, drugi testował pierwszy raz oculus rift i też przy wyłączeniu pojawił się ten sam problem z systemem. Obaj posiadają windows 10 i specyfikacje komputera porównywalną. Wydaje nam się że problem jest spowodowany jakąś ostatnią aktualizacją systemu Win 10.

W tej sprawie napisałem na forum Oculusa, polecili przeskanować dysk systemowy aby sprawdzić czy nie ma błędów i odinstalować sterowniki Nvidia i zainstalować nowe, ale ostatnio aktualizowałem sterowniki do Nvidia.

Proszę o pomoc co jeszcze można zrobić?

Faktycznie, to może być wina sterowników. Ja u siebie mam specjalnie starszą wersję driverów, bo któraś z gier nie działała z najnowszą, a widzę uratowało mnie to od przywracania systemu.

Ja mam obecnie (cały czas) sterownik w wersji 376.53 do GTX960