Wyświetlacz pod HDMI


#1

Cześć. Mam jedno pytanie. Czy da się zmodyfikować sam wyświetlacz z lg g3, żeby podpiąć go pod HDMI? Jeżeli tak, to jak?


#2

Możesz próbować DK2 ma wyświetlacz od Samsinga a jak nie to Trinus


#3

Oni oprócz wyświetlacza zamieszczają sterownik wyświetlacza, zeby można go było pdopiać pod hdmi. Gdzie taki sterownik można kupić/[size=85][color=green]Dodano po 11 minutach 20 sekundach:[/size]

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2913667-30.html


#4

Hej. FoliopakDesu ,jakiś czas temu pisałeś w Shoutbox’ie że negocjujesz z kimś z elektrody odnośnie sterownika pod wyświetlacz z G3. Są jakieś postępy?


#5

Nie, ja nic nie pisałem na Shoutbox’ie. To ktoś inny pisał. Nic nie negocjowałem


#6

Ja pisałem ze pisałem.

Hmm glupio to brzmi.

Ale koles zrobil sterownik do wyswietlacza ipada. Niestety przez misiac nic mi nie odpisał :frowning:Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


#7

Trudno:) w końcu pojawią się wyświetlacze w bardziej przystępnych cenach.


#8

Dzisiaj ponowiłem ofertę kupna wyświetlacza 2K 6" na alibabie. Można go kupić za 150$ za jedną sztuke.Z informacji jakie dostałem wynika iż panel ten działa bez problemowo pod windowsem.Pełne specyfikacje w linku<LINK_TEXT text=“http://www.pdf-archive.com/2016/05/24/t … 8d-v1-0-1/”>http://www.pdf-archive.com/2016/05/24/tft14402560-3-e-5-98d-v1-0-1/</LINK_TEXT>Co myślicie? Drogo za 2K ?


#9

Ja mam znajomego który sam zrobił sobie smartphone od zera i może coś wykonanie do wyświetlacza od Z5 które jest 4K


#10

Jeżeli masz znajomego z takim potencjałem to napewno wyświetlacz 4k z hdmi przytulę :slight_smile:


#11

Jak patrzyłem na Ebay to 50$


#12

Ciekawostka:)

https://www.youtube.com/watch?v=vCWGMM00ZEkCiekawe jest to że polska firma creotech podjęła się produkcji takiego konwertera. Napisałem do nich, zobaczymy co mi odpiszą.http://creotech.pl/pl/produkty-rp/


#13

Daj znać co odpowiedzą :smiley:


#14

Kurde, jeszcze niech będzie wersja pod jakieś inne telefony to zacznę kupować takie z spaloną płytą główną dla ekranu :stuck_out_tongue:


#15

Z tego co czytałem na hackaday.com to konwerter ten poradzi sobie maksymalnie z ekranem full-hd wyposażonym w złącze DSI .Może być TFT i OLED. Nie musi to być ekran z iphona 4s.

Jak nie przeholują z ceną to kupię sztukę i przetestuję na ekranie z mojej S5-tki. Jak pyknie ,to kupię drugi konwerter i dwa ekrany full-hd,każdy na jedno oko. Myślę że soczewki o ogniskowej około 40-45 mm będą ok. Warunki i doświadczenie z budową gogli jakieś tam mam. Stay tuned:)


#16

Jeszcze nie odpisali , ale na ich stronie jest info jak byk że konwerter kosztuje 99$. Trochę sporo porównując do ekranów 2k z HDMI na alibaba.


#17

Witam.

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zadać jedno proste pytanie.

Zakładając, że znajdziemy źródło wyświetlaczy 6-7 cali, rozdzielczość 2k+, port HDMI. Dopasuje się jakieś gotowe cardbordy albo zrobi projekt dedykowanych. Jak chcecie rozwiązać to po stronie PC? W końcu nie chodzi o puszczenie jednego dużego obrazu przed oczami jak w goglach FPV ale o VR a TrinusVR chyba nie daje możliwości podzielenia ekranu podpiętego przez HDMI. Prawda?


#18

VorpX, Vireo Perception :wink:


#19

I jeszcze Tridef :slight_smile: Ewentualnie można by zapodać dwa 5" Full-Hd ekrany. Każdy na jedno oko.


#20

No koncepcja ciekawa. Za 30-40$ ekran zastępczy do galaxy S4 (1920x1080, 5", 441ppi), coś na styl TrackIR albo zestaw czujek na arduino. Całość zapakowana albo do customów albo do Weebo. Tylko ten konwerter za 99$ to lekko zaporowe :confused: Całość wyjdzie ponad 200$ + robocizna.\EDIT:

Ew. zadzwonić do creotechu i zapytać o zamówienie kilku sztuk czy da się coś z ceną powalczyć, wysłać kogoś do Piaseczna po odbiór i szukać hurtem wyświetlaczy od telefonów w serwisach albo w Chinach :sunglasses: