Super ceny gogli WMR w amerykańskim MS Store.

W amerykańskim MS Store dzisiaj (i tylko dzisiaj) niezła okazja, google lenovo i acera można dostać już za 199 USD, ceny innych (poza Samsungiem) też obniżone o 200USD, więc jak ktoś ma możliwość sprowadzenia to polecam się spieszyć.

Przydałaby się recenzja tych sprzętów :slight_smile:

Mam dostęp do gogli Acera by zrobić recenzję, ale nie ma dostępu do… czasu :stuck_out_tongue:

Ja mam Lenovo Explorer od miesiąca ale czasu również brak :frowning: Generalnie jednak moje spostrzeżenia pokrywają się z tymi z recenzją googli Acera na vrhunters.pl

napisz jak z jakością obrazu, masz porównanie do oculusa?

Niestety nie mam porównania ale myślę, że możesz zdać się na test googli acera, gdzie poruszono ten temat.

Wszystkie WMR poza chyba tylko samsungiem mają taką samą optykę i te same wady. Niestety z tego co widzę to WMR'y nadal nie są dostępne normalnie w PL a cena na Amazonie jest praktycznie ta sama co Oculusa co czyni zakup mało opłacalnym. Lepiej wziąć sprawdzony produkt o ugruntowanej pozycji, sporej wartości dodanej (fajne gry w zestawie). No chyba, że lubisz eksperymenty i bardzo zależy CI na mobilności i lekkości konstrukcji - tutaj po prostu podłączasz dwa kabelki (hdmi i usb) i wszystko działa praktycznie od pierwszego włączenia (no chyba, że nie masz bluetootha), sterowniki są w systemie.

No z tej recenzji wynika że są spoko, tylko jeszcze wtedy nie było dostępu do sklepu steam. Ciekawe jak się mają sprawy z grami. I można już dostać WMR na Allegro w bardzo dobrej cenie 1200zl.

Allegro nie sprawdzałem, 1200 zł to myślę całkiem dobra cena. Nieduży sweet spot to w sumie największa wada optyki ale można się do tego przyzwyczaić. NIgdy nie miałem oculusa na głowie i nie wypowiem się na ile odczuwalnie większe jest pole widzenia.

Jeśli chodzi o gry to bywa różnie, szczególnie kłopotliwe ze zrozumiałych względów są starsze produkcje. Natomiast sytuacja się poprawia, ilość użytkowników rośnie dość szybko i WMR jest już zauważane w statystykach steama i przez developerów. Mam tylko nadzieje, że Microsoft nie porzuci projektu i będą powstawać kolejne generacje oprogramowania i sprzętu wtedy o przyszłość można być spokojnym.

Całkiem użyteczna lista działających bądź nie działąjących z WMR gier:

Kurde, lista jest naprawdę pokazna.