Sony Xperia Z3

Witam, mam dziwny problem. Otóż po podłączeniu słuchawek do telefonu obraz mi skacze. Raz w prawo, raz w lewo. W różne i losowe miejsca. Nawet jak się nie ruszam. Problemu nie ma bez słuchawek. Sprawdzałem na dwóch parach słuchawek i to samo. Włączyłem tel od nowa i to samo.

Okulary za 55zł Everest

Tel Xperia z3 Compact.

O co może chodzić?

Mam tak samo, też nie wiem o co chodzi

Czy w goglach jest kliker magnetyczny?

Jest przycisk pojemnosciowy

Rozumiem że sprawa identyczna, ten sam telefon, gogle, po podłączeniu słuchawek itd.

Czy w apkach non VR problem również występuje? Polecam zrobić jakiś “gyro test”

Gogle inne, bo ja posiadam BoboVR Z4 ale telefon prawie ten sam bo mój to xperia Z3. Natomiast problem pojawia się po podłączeniu słuchawek w aplikacjach wyłącznie VR. Zrobilem gyro test z podłączonymi słuchawkami i nic się nie dzieje złego.

[size=85][color=green]Dodano po 2 minutach 18 sekundach:[/size]

Wspólną rzeczą są podobne telefony bo xperie z serii Z3 więc tutaj może tkwić problem, ale nie wiem gdzie dokładnie

znalazłem coś takiego

Możliwe, że to błąd o podobnych charakterze (przy zupełnie innym telefonie). Sprawdź i daj znać :wink:

Automatyczna regulacja poziomu podświetlenia ekranu była wyłączona, po jej włączeniu również się dzieje to samo więc problem chyba nie leży w tym :confused:

Okulary na 100% nie mają nic do rzeczy. Mi się wydaję, że po prostu te serie mają jakąś wadę fabryczną. Jednak poczekamy aż wypowie się ktoś kto ogarnia temat.

Mam identyczny problem, i nie tylko ja. Na forach zagranicznych też znalazłem wpisy z takimi samymi problemami na sony xperiach, niestety nikt jeszcze nie wpadł na sposób by to naprawić. Dotychczas tylko jedna apka mi działa poprawnie i jest to Cedar Point vr, bardzo dopracowany rolercoster. Jeśli ktoś będzie coś wiedział odnośnie poprawy działania vr na xperi to piszcie. Ja też poruszylem problem na support Xperia.

Hej, miałem podobne problemy u siebie i kumpla, udało mi się rozwiązać (ja mam redmi note 3 pro, a kumpel jakaś xperie- nie pamiętam jaką). W obu przypadkach zrobiłem 2 rzeczy. 1 . Wyłączenie w ustawieniach wyświetlacza automatycznej regulacji poziomu podświetlania ekranu. 2.skalibrowanie gyro ale takie z poziomu > ustawienia->informacje o telefonie -> i klikamy kilka razy na “wersja jądra” - > dalej na żyroskop,czujnik ruchu czy jak to tam jest napisane (na redmi tak tam wchodziłem ), różnie na tel. się tam wchodzi np. na samsungach się włazi wpisując na dialerze. #0#. Objawy były takie same Cedar Point chodził ok, najgorzej skakało na cmoar cinema na którym mi najbardziej zależało (nawet w ikony się nie dało trafić) . Teraz chodzi świetnie. Napiszta czy pomogło.

Niestety nie załącza się opcja konfiguracji zyroskopu, ani pierwszym sposobem ani drugim. Czy do tego trzeba pobrać jakąś apk?

Można wejść poprzez ##7378423## i mamy opcję test a potem gyro. Zrobiłem ten test i to podświetlanie wyłączyłem ale nadal na słuchawkach skacze.

U mnie tak samo, to chyba nawet nie jest konfiguracja gyro, tylko podgląd parametrów gyro. W każdym razie nic to nie dało.

Witam mam Sony Z2 i ten sam problem. Po podłączeniu słuchawek obraz mi przeskakuje. Czy ktoś już może rozwiązał ten problem? :frowning:

To jest poprostu żenada sony! Ma się taki sprzęt, tyle kasy płaci i takie rozczarowanie. Niby blachostka, a prawie na każdym z ich modeli ten sam problem. Sony to syf i żenada, ostatni raz kupiłem sony! A byłem fanem :@

Widzę że temat umarł, nikt nie umie pomóc w te kwestii?