Sony Xperia Z3


#1

Witam, mam dziwny problem. Otóż po podłączeniu słuchawek do telefonu obraz mi skacze. Raz w prawo, raz w lewo. W różne i losowe miejsca. Nawet jak się nie ruszam. Problemu nie ma bez słuchawek. Sprawdzałem na dwóch parach słuchawek i to samo. Włączyłem tel od nowa i to samo.

Okulary za 55zł Everest

Tel Xperia z3 Compact.

O co może chodzić?


#2

Mam tak samo, też nie wiem o co chodzi


#3

Czy w goglach jest kliker magnetyczny?


#4

Jest przycisk pojemnosciowy


#5

Rozumiem że sprawa identyczna, ten sam telefon, gogle, po podłączeniu słuchawek itd.Czy w apkach non VR problem również występuje? Polecam zrobić jakiś “gyro test”


#6

Gogle inne, bo ja posiadam BoboVR Z4 ale telefon prawie ten sam bo mój to xperia Z3. Natomiast problem pojawia się po podłączeniu słuchawek w aplikacjach wyłącznie VR. Zrobilem gyro test z podłączonymi słuchawkami i nic się nie dzieje złego.[size=85][color=green]Dodano po 2 minutach 18 sekundach:[/size]

Wspólną rzeczą są podobne telefony bo xperie z serii Z3 więc tutaj może tkwić problem, ale nie wiem gdzie dokładnie


#7

znalazłem coś takiego

Możliwe, że to błąd o podobnych charakterze (przy zupełnie innym telefonie). Sprawdź i daj znać :wink:


#8

Automatyczna regulacja poziomu podświetlenia ekranu była wyłączona, po jej włączeniu również się dzieje to samo więc problem chyba nie leży w tym :confused:


#9

Okulary na 100% nie mają nic do rzeczy. Mi się wydaję, że po prostu te serie mają jakąś wadę fabryczną. Jednak poczekamy aż wypowie się ktoś kto ogarnia temat.


#10

Mam identyczny problem, i nie tylko ja. Na forach zagranicznych też znalazłem wpisy z takimi samymi problemami na sony xperiach, niestety nikt jeszcze nie wpadł na sposób by to naprawić. Dotychczas tylko jedna apka mi działa poprawnie i jest to Cedar Point vr, bardzo dopracowany rolercoster. Jeśli ktoś będzie coś wiedział odnośnie poprawy działania vr na xperi to piszcie. Ja też poruszylem problem na support Xperia.


#11

Hej, miałem podobne problemy u siebie i kumpla, udało mi się rozwiązać (ja mam redmi note 3 pro, a kumpel jakaś xperie- nie pamiętam jaką). W obu przypadkach zrobiłem 2 rzeczy. 1 . Wyłączenie w ustawieniach wyświetlacza automatycznej regulacji poziomu podświetlania ekranu. 2.skalibrowanie gyro ale takie z poziomu > ustawienia->informacje o telefonie -> i klikamy kilka razy na “wersja jądra” - > dalej na żyroskop,czujnik ruchu czy jak to tam jest napisane (na redmi tak tam wchodziłem ), różnie na tel. się tam wchodzi np. na samsungach się włazi wpisując na dialerze. #0#. Objawy były takie same Cedar Point chodził ok, najgorzej skakało na cmoar cinema na którym mi najbardziej zależało (nawet w ikony się nie dało trafić) . Teraz chodzi świetnie. Napiszta czy pomogło.


#12

Niestety nie załącza się opcja konfiguracji zyroskopu, ani pierwszym sposobem ani drugim. Czy do tego trzeba pobrać jakąś apk?


#13

Można wejść poprzez ##7378423## i mamy opcję test a potem gyro. Zrobiłem ten test i to podświetlanie wyłączyłem ale nadal na słuchawkach skacze.


#14

U mnie tak samo, to chyba nawet nie jest konfiguracja gyro, tylko podgląd parametrów gyro. W każdym razie nic to nie dało.


#15

Witam mam Sony Z2 i ten sam problem. Po podłączeniu słuchawek obraz mi przeskakuje. Czy ktoś już może rozwiązał ten problem? :frowning:


#16

To jest poprostu żenada sony! Ma się taki sprzęt, tyle kasy płaci i takie rozczarowanie. Niby blachostka, a prawie na każdym z ich modeli ten sam problem. Sony to syf i żenada, ostatni raz kupiłem sony! A byłem fanem :@


#17

Widzę że temat umarł, nikt nie umie pomóc w te kwestii?