RiftCat i chińczyk nie bardzo się lubią (Redmi Note 3)


#1

Od dłuższego czasu testuję nasz rodzimy projekt, RiftCat. Niestety jakość wyświetlanego obrazu na moim Xiaomi Redmi Note 3 jest mówiąc łagodnie, lipna. Opóźnienie dekodowania (zdjęcia z podglądu niżej) jest spore przez co nie ma możliwości komfortowego korzystania z “kota”. Wkrótce napisze do wsparcia RiftCat, czy jest jakakolwiek możliwość zniwelowania tego we własnym zakresie.Czy ktokolwiek z was, kto posiada tela od Xiaomi ma podobny problem?

Porozmawialem troche ze wsparciem RiftCat. Posiadacze Xiaomi, zwlaszcza z prockiem Mediatek Helio x10 nie mają na razie zbyt dobrej sytuacji.“Z redmi note 2 i 3 mamy spory problem. Ich procesor (MediaTek Helio x10) bardzo nie lubi się z naszym kodekiem wideo. Wymyślimy coś z tym, ale nie ma żadnej metody żeby to naprawić “na szybko”. Dam znać jak będę miał wersję testową z potencjalnymi fixami.”Prawdopodobnie dalsze rozwiazania moga być opierane na dzialaniu Moonlight i kart Nvidia.“Na razie mamy trochę wskazówek od twórcy moonlighta (inne oprogramowanie streamujące). Brakuje tylko czasu na implementację tych wskazówek, ale w najbliższych tygodniach powinno coś ruszyć w tym temacie na poważnie.”Tak wiec pozostaje nam czekac na dalszy rozwoj wydarzen.


#2

Na LG G5 też wielkiego wow nie ma. Łączę się przez usb tethering oczywiście i pojawiają się na ekranie poziome pasy o niższej rozdzielczości.