[Pytanie] Wiimote vs Wiimote plus


#1

Cześć :smiley:

Dopiero zaczynam swoją przygodę z vr, ale jestem pewien, że ta przygoda będzie długa i owocna :slight_smile: Zaczynam kompletować jakiś swój pierwszy set nadający się do grania w vr i mam w tym kontekście jedno pytanie (może dwa ^^). Czy do vr potrzebuję jakiejś specjalnej wersji Wiimote’a? Czy typ Wiimote’a ma jakieś większe znaczenie dla nas, zapaleńców vr? :smiley:Dodam, że jestem programistą, więc na pewno spędzę sporo czasu dostosowując skrypty do swoich potrzeb. Rozważam również możliwość tworzenia w przyszłości gry wymagającej kontrolerów ruchowych (najchętniej dodałbym zintegrowaną obsługę Wiimote’a np. poprzez freePIE). :wink:


#2

Hej!Zdecydowanie najlepszym wyborem będą pierwsze wiimotey bez dopisku “wii motion plus inside”. Kiedy dołożysz do tego osobne wii motion plus - wsio będzie działać.Generalnie te edycje “wiimotionplus inside” też działają, ale trzeba dużo nakombinować w GlovePieu. Lepiej te podstawowe, serio :slight_smile:. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz używki za nieduże pieniądze.


#3

Czyli takie coś wystarczy??Wii Remote +Nunchuck +PokrowiecPs. To jednak podróbka. Ile trzeba zapłacić za oryginał?Potrzeba jeszcze do tego sensor bar?


#4

Z tego co się orientuję to freePIE całkiem nieźle sobie radzi z tymi “wii motion plus inside”, ale nie mogę tego potwierdzić osobiście. To tylko info znalezione gdzieś w necie :smiley:I zahaczając temat podróbek. Wystarczą one na start, żeby zobaczyć z czym to się je? Czy jednak warto od razu inwestować w oryginalne wiimoty?


#5

JackQuack w swoich GamePlay’ach używasz starych Wiimotów z dodatkowym wii motion plus, czy samych Wiimotów?


#6

Może mi ktoś wyjaśni jedną rzecz. czy mając wiiremote plus można kontrolować myszkę bez sensor bara?Przykład


#7

Cześć, jestem początkujący i już się trochę pogubiłem :slight_smile:Chciałem kupić kontrolery i nie za bardzo rozumiem jak to ma wyglądać :stuck_out_tongue:

Potrzebuje Wii remote (bez dopisku plus) + Nunchuk + motion plus tak ??

Rozumiem, że ten motion plus jest wpinany gdzieś to Wii remote ??I jak to wygląda z tymi podróbkami z allegro ?? np.<LINK_TEXT text=“http://allegro.pl/zestaw-wii-remote-nun … 15711.html”>http://allegro.pl/zestaw-wii-remote-nunchuk-silikon-smycz-i6076115711.html</LINK_TEXT>

warte są uwagi ? czy zdecydowanie omijać i kupić oryginał ??Sorry za laickie pytania :slight_smile:


#8

Adamer da się bez sensor bara.

Fluid najlepiej oryginał nawet używany (ja np wii z 2 wiimotami. I 1 nunchuckiem złapałem za 100zł w mojej okolicy ^^)


#9

Siema

Też chciałbym się dowiedzieć czy się opłaca kupować podróbki


#10

Co prawda mocno poniewczasie, ale napiszę “dla potomnych”.

Na podstawie własnych doświadczeń i zasłyszanych wiadomości radzę unikać podróbek szerokim łukiem.

Podróby Wiimotów działają zazwyczaj beznadziejnie, a do tego krótko.