PSVR czy Oculus Rift czy coś innego?


#1

Hej,Od dawna zastanawiałem się nad jakąś formą Vru, a dzisiaj miałem okazję pograć w Star Trek Bridge Crew na Ps4 Pro i mega mi się spodobało. Oprócz tego gogle zaskoczyły mnie pozytywnie tym, że wepchnąłem pod nie swoje okulary. Teraz pytanie:Czy posiadając Ps4 slim warto kupić PSVR (Nie mam kamerki i kontrolerów move)?

Czy lepiej posiadając komputer stacjonarny z i5-6600 oraz Gtx 1060 6gb kupić Oculus Rifta (Pełen zestaw ze strony za 450 euro - około 1900pln, cena niemalże zaporowa)?

Czy może jest jeszcze 3 opcja jakiejś tańszej opcji vru (Do komputera mam stary kontroler z xboxa 360, a mój telefon Xiaomi mi4c powinien uciągnąć VR)?Mam naprawdę dużą rozterkę, bo cała wirtualna rzeczywistość to jednak droga zabawa i zastanawiam się jak w nią bez bólu wejść :slight_smile: Mam nadzieję, że ktoś stał przed podobnym wyborem i będzie w stanie mi pomóc.


#2

Ja uderzyłbym w psvr, masz pewność działania gier do końca tej generacji konsol, a ciągle nie wiemy jakie mogą być zmiany przy kolejnej generacji gogli big vr.

Z drugiej strony mając PCta można dużo kombinować z grami i wszystkim.Najlepiej w twojej sytuacji chyba poczekać do Black Friday i zobaczyć czy nie ma jakiegoś promo u Oculusa (bo u PlayStation już zapowiedziane)


#3

Dzięki, za informacje - druga sprawa. Wiem, że można PSVR podpiąć za pomocą Trinusa do PCta, ale czy daje to pełną obsługę move oraz kamerki? Tego nigdzie nie mogę znaleźć.


#4

Nie miałem jeszcze okazji testować psvr pod pc. Move’y można zawsze za pomocą psmove service ogarnąć, ale nie wiem jakie możliwości daje Trinus psvr.