PS VR a regulacja ostrości


#1

Cześć :slight_smile: jestem bliski decyzji o zakupie PS VR ale nurtuje mnie jedna kwestia i może ktoś będzie miał wiedzę w tym temacie. Czy w tym urządzeniu jest możliwość regulacji ostrości ? Pytam bo mam delikatną wadę wzroku i wczoraj podczas testowania zauważyłem, że lekko rozmazuje mi się wyświetlany tekst. Jest możliwość regulacji ostrości czy nie ?Pozdrawiam

Mati


#2

Hej

Z tego co testowałem i co pamiętam to nie kojarzę pokrętła od regulacji ostrości, ale za to przy mojej wadzie (ok - 0,5) mogłem sobie wyregulowac ostrość jakby przechylając gogle czyli zmieniając odległość oczu od soczewek.[size=85][color=green]Dodano po 1 minucie 58 sekundach:[/size]

Możliwe też, że obraz rozmazywal Ci się, ponieważ nie patrzałeś w sam środek soczewek (chodzi o to, by środek oka był na równi z środkiem soczewki w osiach XY.) No i jeśli napisy były małe to jest jeszcze kwestia, że PSVR nie ma kosmicznej rozdzielczości.


#3

Mam okulary PSvr od 3 dni i słaba ostrość to moim zdaniem największa wada tych gogli. Regulacja polega jedynie na przesuwaniu gogli tak aby ostrość była jak najlepsza. Nie jest źle aczkolwiek mogło by być lepiej. No i efekt lornetki, mogli tego uniknąć, czujesz się jakbyś patrzył przez słoik. Na Fiit’ach z 5,5 calowym wyświetlaczem telefonu nie ma tego efektu. Tutaj Sony dało ciała po całości. Poza tym gogle są ok. Super mocowanie na głowe, chyba żadne gogle nie są tak wygodne.


#4

Myślę, że to o czym piszesz, będzie modyfikowane w kolejnych wersjach tych gogli. Sądzę, iż Sony zależy na zadowolonych klientach, w dodatku tak nowej technologii jak VR.


#5

Sony wypuściło już nowy model ale jak zwykle Europa na razie musi poczekać. No i nigdzie nie moge znaleść co poprawili, znając życie to pewnie nie to co trzeba.