Phantom 4 a współpraca z Gear VR (SM-R323) i Samsungiem S7


#1

Witam wszystkich. Czy jest możliwość aby telefon (Samsung S7) i jego zawartość była widoczna w goglach Gear VR (SM-R323). Kupiłem aby sterować dronem (Phantom 4), ale mam problem z połączeniem się z aplikacją sterującą. Jakieś sugestie. Dziękuję z góry.


#2

HejMógłbyś podesłać link do aplikacji której używasz do sterowania dronem? Zapewne będziesz musiał wyłączyć środowisko Oculus (Cardboard enabler), ale pozostaje jeszcez kwestia, czy ta aplikacja ma “tryb VR”.


#3

Witam. Pierwsza aplikacja to https://flylitchi.com/, a druga fabryczna DJI. Obie mają tryb VR. Z dużym prawdopodobieństwem wyłączenie środowiska Oculus da mi podgląd na dojście do telefonu (z drugiej strony mam podgląd do zdjęć i filmów w telefonie). Ale jestem kompletnie zielony w tych sprawach i polecenie (Cardboard enabler) nic mi nie mówi. Czy mam wejść w ustawienia programu czy telefonu. Pozdrawiam


#4

Zrób tak:

  1. Wyjmij z gogli złącze Micro usb (to ten, który wchodzi w telefon) - odblokuj zaczep i włóż w telefon
  2. Poczekaj chwilę - telefon spróbuje włączyć środowisko Oculusa (czarny ekran, dotyk nie będzie reagował)
  3. Po chwili telefon powinien wrócić do normalnego działania - z włożoną przejściówką
  4. Włącz swoją aplikację
  5. Wsuń telefon w gogle (nie wyciągając tego adaptera microusb)
  6. Tada :smiley:    To tak w skrócie, takim patentem bez żadnych programów na S7 mogłem używać aplikacji Cardboard. Mogłem trochę mało zrozumiale to opisać, postaram się wrzucić film na kanał w najbliższym czasie.

#5

Dzięki zadziałało, ale do prawidłowego działania muszę mieć podpięty kabel do urządzenia sterującego a to się nie da właśnie przez brak dojścia do gniazda telefonu. Jest co prawda wejście dodatkowe, ale służy tylko jako zasilanie dodatkowe. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam serdecznie.


#6

No to możesz wyciągnąć ten adapter i kombinować - kątowy kabel microusb itd :wink:P. S. Popraw nazwę tematu, bo dotyczy to bardziej drona niż samych gogli i telefonu.