Jaki telefon wybrać? K6 Note, Honor 7X, P10 Lite, Mate 10 Lite, LG Q6, Nokia 6, Galaxy J7, Moto G5S

Witam wszystkich :wink: Mam pytanie co do wyboru telefonu (od operatora) - który z tych jest najlepszy pod kątem VR (głównie filmy, może gry): Huawei Mate 10 Lite, LG Q6, Nokia 6, Huawei P10 Lite, Lenovo K6 Note,Honor 7X, Motorola Moto G5S czy może Samsung Galaxy J7 2017?

J7 lub P10 lite. To nie są ideały pod VR ale ja bym wybrał któregoś z tych 2.

Chwila chwila, w p10 (lite) nie ma problemów z czujnikami? Spójrz do tematów na forum.

Z pozostałych:

Huawei Mate 10 Lite - nie testowany, szkoda że wersja lite, ale rozważyłbym

LG Q6 - do rozważenia

Nokia 6 - nie testowane chyba przez nikogo

Huawei P10 Lite - skopane czujniki

Lenovo K6 Note - jest temat na forum, też problemy z czujnikami

Honor 7X - honory mają to samo co Huawei I Lenovo - problemy z czujnikami

Motorola Moto G5S - do rozważenia

Samsung Galaxy J5 2017 - do rozważenia, szkoda że seria J, a nie A, no ale trudno

Tylko jak to telefon od operatora to nie podejmuj decyzji z chwili na chwilę, bo Ci wcisną jeszcze jakiś szmelc bez żyroskopu :stuck_out_tongue:

Zestaw teraz przy tych telefonach które dałem do rozważenia ekrany, system itd wszystkie elementy jak są w poradniku I pomyślimy dalej

P10 Lite - jak problemy z czujnikami to trudno. Odpada.

Mate 10 Lite - wygląda interesująco, szkoda że nie testowany.

LG Q6 - może się na niego zdecyduję ale brak czynnika linii papilarnych boli.

Nokia 6 - to samo, mało recenzji, nikt nic nie wie.

K6 Note - szkoda że problemy z czujnikami. Był moim faworytem także że względu na baterię. Poza tym ktoś mi go już polecał na forum.

Honor 7X - no trudno, poza tym ma prawie 6 cali i byłby trochę za duży.

Moto G5S - nie wiem czy 5,2 cala to nie troszkę za mało.

Galaxy J7 - wpadł mi w oko, być może byłaby mała szansa na A5.

To chyba nie na tym forum ktoś ci polecał K6, bo po wpisaniu “K6 note” w wyszukiwarce wychodzą tylko “problem” “problem z softem” :stuck_out_tongue:

W kwestii A5 to najlepiej najnowszego, bo 2015 albo 2016 nie ma żyroskopu.

[size=85][color=green]Dodano po 4 minutach 49 sekundach:[/size]

A dodatkowo jak dasz radę dorwać A5 2017, to ktoś z forum donosił, że działa on z Gear VR

Jeszcze mam pytania o problemy z czujnikami w kilku telefonach - na czym polega problem? Nie zawsze działają, gubią się przy szybszych ruchach głową czy może coś innego?

[size=85][color=green]Dodano po 5 godzinach 45 minutach 11 sekundach:[/size]

Czy w Samsungach ekran AMOLED (a dokładniej przerwy pomiędzy pikselami) przy FHD nie będzie problemem?

problemy: <URL url="https://forum.vrpolska.eu/t/lenovo-k6/517/1 text=“viewtopic.php?f=46&t=564#p3288”>https://forum.vrpolska.eu/t/lenovo-k6/517/1
ogólnie przejrzyj forum: <LINK_TEXT text=“viewforum.php?f=46”>http://forum.vrpolska.eu/viewforum.php?f=46</LINK_TEXT>

dla lepszych kolorów i lepszej czerni - da się przeżyć przy AMOLED, przy czym chyba lepsze to niż smużący IPS. Przy niektórych soczewkach efekt jest ten nawet trochę mniej widoczny.

[size=85][color=green]Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:[/size]

btw. musisz brać od operatora? :stuck_out_tongue: S7 z drugiej ręki w bardzo porządnym stanie chodzi w rozsądnych cenach, nawet na poziomie ceny za nowy telefon (z któryś z podanych przez Ciebie modeli)

Czyli jednak uznajesz wyższość Galaxy J7 nad np. K6 Note czy Mate 10 Lite? Jeśli chodzi o operatora - to tak, muszę. Rodzice przedłużają umowę, telefon jako gratis. Sam jakoś nie chcę kupować telefonu, głównie dlatego że mój poobijany P8 Lite dalej robi to czego od niego oczekuję (pieniądze wolę w PC włożyć :wink: ) a pomyślałem że skoro mogę mieć nowy telefon prawie za darmo, to fajnie jakby chociaż nadawał się do podstawowego VR :wink:.

Tak. Teraz dopiero porównałem specyfikacje i w 2 źródłach widzę, jakby K6 note NIE MIAŁ czujnika pola magnetycznego, przez co mogą być właśnie takie szopki z lataniem obrazu. Wydaje mi się też, że w J7 jest ciut szybszy procesor, ale trzeba by je bezpośrednio zestawić.

Ekrany rozmiarem i rozdzielczością są identyczne, ale różnią się technologią. Ja wolę Amoled z odstępami (które mniej widać przy niektórych soczewkach) niż smużące IPS. No i w J7 nowszy Android.

Napenwo przewagę J7 nad K6 note ma jeszcze w WiFi. J7 ma już ac na 5ghz, w K6 note tylko n.

Mam jeszcze pytanie co do rozmiarów ekranów. Czy ekran 5,2 cala nie będzie ciut za mały? I czy proporcje typu 18:9 są dobre do VR (Skalowanie filmów)?

To już zależy mocno od gogli, ale 5,2" będzie już chyba dolną bezpieczną krawędzią.

18,5:9 w S8/S8+ wychodzi tylko na +, mamy możliwość szerszego pola widzenia, więc przy 18:9 się nie martw.

O skalowanie filmów się nie martw. Jeśli materiał będzie 16:9 a masz go wyświetlić na 18:9 to będziesz mieć po prostu czarne pasy (chyba, że włączysz jakieś rozciąganie). Z resztą, pamiętaj, że używając vr widzisz na dobrą sprawę połowę szerokości ekranu (czyli jakby w tym przypadku 9:9=1:1) :stuck_out_tongue: ale spokojnie, używam S8 (wcześniej S8+) i żadna aplikacja nie glupiała od tych proporcji. A gdyby już miała, to jednym przyciskiem mogłem jej na sztywno wyświetlać się w 16:9.