Huawei P9 Lite 2017 problem ze skaczącym obrazem

Dyskusja na temat modeli telefonów nadających sie do VR lub nie. Zastanawiasz się co kupic? Nie wiesz jaki model? Zajrzyj do tego działu.
Awatar użytkownika
Lisciu178
Użytkownik
4
Telefon: m2
    Windows 10 Chrome

Huawei P9 Lite 2017 problem ze skaczącym obrazem

Post autor: Lisciu178 » pt 18 sie 2017, 11:36

Witam,

Nie wiem czy miał ktoś z was już wcześniej taką sytuację. Chodzi o używanie telefonu z tematu do VR. Otóż przy oglądaniu filmów obraz potrafi przeskoczyć w jakiś ciemny punkt, i na nim się zaciąć. Położenie telefonu ja płaskiej powierzchni, odwracanie do góry nogami, nic wtedy nie pomaga. Często też mogę ruszać głową do góry i w dół, ale na boki już nie. Nie jest to wina googli ponieważ bez nich sytuacja wygląda identycznie. Może to kwestia ustawień ? wydaje się jakby akcelerometr potrzebował kalibracji. Czy jest ktoś w stanie pomóc ?

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome
Re: Huawei P9 Lite 2017 problem ze skaczącym obrazem

Post autor: Remlas » pt 18 sie 2017, 15:21

Czujnik pola magnetycznego możesz skalibrować kręcąc telefonem ósemki. Po tym kładziesz telefon na około pół minuty. Wszystko z włączona aplikacją wykorzystującą Cardboard.

Pobierz aplikacje "Sensor Kinetics" , włącz w niej rejestrowanie wykresów i połóż telefon. Jeśli pojawią się duże skoki to coś z czujnikami.
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
Lisciu178
Użytkownik
4
Telefon: m2
    Linux Chrome

Post autor: Lisciu178 » sob 19 sie 2017, 15:43

Kalibracja nic nie dała. Obraz jak skakał tak skacze nadal. W sensor kinetics wszystko gra tak jak powinno. Mam wrażenie, że to ja namieszałem. Okulary vr jakie posiadam to cardboard od modecoma. Bardzo ciężko było je ustawić bo nie mają qr Codu. Potrzebowałem czegoś taniego, żeby zacząć przygodę z vr. I jak na razie w ogóle z tego nie korzystam przez mega skaczący obraz

Dodano po 5 minutach 44 sekundach:
Zauważyłem dziwne zjawisko. Włączając film w vr bez okularów wszystko działa mniej więcej plynnie. Kiedy jednak ruszam okularami koło telefonu obraz zaczyna skakać. Jak okulary zabieram wtedy znika

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » ndz 20 sie 2017, 00:33

Wina gogli... Wyjmij z nich magnes. Było nie brać tego gówna :p uzupełnij informacje w profilu albo było napisać w pierwszym poście to odrazu bym wiedział.
Odnośnie spadków wydajności - jeśli Wina telefonu - wyłącz automatyczną regulacje jasności, ale to dopiero jak powyższe rozwiązanie nie pomoże.

Awatar użytkownika
Porucznik Borewicz
Użytkownik
1
Gogle VR: Fiit VR
Telefon: LG X Power 2
    Windows 10 Firefox

Post autor: Porucznik Borewicz » pt 25 sie 2017, 15:29

Zauważyłem dziwne zjawisko. Włączając film w vr bez okularów wszystko działa mniej więcej plynnie. Kiedy jednak ruszam okularami koło telefonu obraz zaczyna skakać. Jak okulary zabieram wtedy znika
Mam dokładnie ten sam problem, posiadam gogle Fiit VR a telefon LG X Power 2. Obraz zaczyna wariować, przesuwać się w przeciwną stronę itp. dopiero gdy przyłożę telefon do gogli. Czy chodzi tu o magnes?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
    Windows 10 Firefox

Post autor: Remlas » sob 26 sie 2017, 13:57

Tak, na 90% jest to w takim wypadku kwestia magnesu w goglach, chociaż... w fiitach nie widzę magnetycznego trigera, więc nie powinno być też magnesu.

ODPOWIEDZ