DreamzVR 2.0

Przetestowałem fresnele na LG G3. Efekt na ekranie QHD jest super w porównaniu do FHD, ziarno ekranu praktycznie nie istnieje, w ogóle nie zwracałem na to uwagi. Zawiodłem się za to tym, że jednak 5,5 cala ekranu nie wystarcza by całkowicie zlikwidować boczne ramki. Te fresnele faktycznie mają nieziemski FOV :stuck_out_tongue:. Na 5.5 boczne ramki są troszkę widoczne, faktycznie może to już tak nie przeszkadzać jak przy 5 calach ale fakt jest faktem - 5.5 cala to za mało by całkowicie pozbyć się ramek.

No generalnie jest jak piszesz - część apek nie chce używać api cardboard (pomimo, że są odpalane wszystkie z cardboard i nawet mają widoczną konfiguracje cardboard w środku).



Z obserwacji wynika, że to głównie aplikacje na unity 3d.



Natomiast rodzi się pytanie czy istnieje jakiś sposób aby te aplikacje również odpowiednio skalowały obraz (np. domyślny plik konfiguracyjny dla unity 3d)?

Witam,

Mam dokładnie taki sam dylemat zakupowy jak kolega MrHideX. Dreamz zwykłe czy z soczewkami Fresnela?<br/> Jestem nowym użytkownikiem forum, ale temat VR nie jest mi całkiem obcy. Mam za sobą kilka godzin rozgrywki na HTC Vive. Telefon jakiego będę używał do zabawy ma ekran 2k i przekątną 5,7 cala. Tu moje pytanie, czy jakość obrazu będzie na tyle lepsza z soczewkami Fresnela że warto dopłacić ? Za Wikipedią: “Istotną zaletą soczewki Fresnela jest jej mniejsza grubość (a zatem i masa) niż soczewki tradycyjnej, co ma szczególne znaczenie w przypadku soczewek o dużych średnicach. Wadą soczewek Fresnela są zniekształcenia biegu promieni świetlnych powstające na krawędziach pierścienia.” Z powyższego wynika że jakość odbieranego obrazu może być nawet gorsza jak w standardowych soczewkach. Jakie koledzy mają doświadczenia z tematem?

Muszę przyznać, że do końca nie rozgryzłem, natomiast nasze Fresnele dają zupełnie przeciwny efekt do opisanego. Widać to szczególnie względem innych soczewek :slight_smile:



Przygotowujemy otwarcie punktów dystrybucji stacjonarnej. Z jakiej jesteś miejscowości?

Dziękuję za odpowiedź. Może mnie uda się rozgryźć temat gdy zaopatrzę się w parę gogli. Jestem z Krakowa, zapraszam i pozdrawiam :slight_smile:

Heh to składa się wybornie, bo wkrótce uruchamiamy pierwszy punkt dystrybucji offline w Krakowie, w salonie Headtrip :slight_smile: Będzie tam możliwość przetestowania pełnego setupu DreamzVR 2.0 Fresnel + TrinusVR :slight_smile: dopinamy ostatnie szczegóły, także pewnie za około tydzień ruszamy.

Super! Rozumiem w salonie w Galerii Kazimierz? Chłopaki maja tam świetny salon gier z HTC Vive. Pierwszą przygodę z VR zacząłem właśnie w tym miejscu. Mały majątek tam zostawiłem ale było warto :slight_smile: Czekam z niecierpliwością, chętnie na żywo przetestuję zestaw.

Witam serdecznie,

Wersji standardowej dreamzVR nie da się używać z okularami korekcyjnymi? Używałem ostatnio Samsung Gear VR i tam nie miałem z tym problemów. Wszystko pasowało idealnie. Jednak strach kupować coś co może nie pasować. W tym miejscu wziąłbym po prostu wersję “dla okularników” jednak z racji zastosowania innych soczewek i przestrogach, że dla początkujących lepsza jest wersja klasyczna wolałbym właśnie ją.



Pozdrawiam

Ja mial m fresnele wersja zwykła, i moje okulary się mieściły na styk. Generalnie używam soczewek kontaktowych, dlatego okulary przetestowałem tylko z ciekawosci

Moje oprawki maja 13 cm szerokosci i miescily sie bez problemu do dreamz 2.0 standard.

Hej

Jak w temacie , czy lepiej jest do LG G5 kupić wersję dreamz 2.0 z fresnelami czy jednak przy LG G5 lepiej wybrac standardową wersję. Gdzieś czytałem że wersja z fresnelami najlepiej działa z wyświetlaczami minimum 5,5 cala a G5 ma 5,3 stąd pytanie. Ponoć przy mniejszym ekranie i fresnelach widać bardziej krawędzie telefonu.



[color=green]

//Łącze temat, jest już bardzo podobny

//Remlas

Fresnele :slight_smile: poczujesz moc i srogie FOV :slight_smile: zerknij na recenzję: http://i.imgur.com/gKZmU0Q.png

"“Podsumowując — na dziś są to najlepsze, jakie widziałem, gogle typu Cardboard do dużych telefonów.” :slight_smile:

Chciałbym to tylko tutaj zostawić :slight_smile: Recenzja Tomasza Brodeckiego z Łodz360.



I mały cytat na początek:

“Podsumowując — na dziś są to najlepsze, jakie widziałem, gogle typu Cardboard do dużych telefonów.” :smiley:



Dokładnie, w Galerii Kazimierz :slight_smile: Gogle są już dostępne :slight_smile:

Witam,

Podepnę się z pytaniem. Czym i w jaki sposób czyścić soczewki frensel aby ich nie uszkodzić. Czy są to soczewki wykonane ze szkła i można używać np. benzyny ekstrakcyjnej czy trzeba być bardziej uważnym i producent poleca specjalne preparaty?

Soczewki są z tworzywa, możesz śmiało czyścić benzyną ekstrakcyjną. Używaj tylko wycieradła z jakimś niegubiącym się włosiem.

:smiley: będą dreamz 3.0?

Koledzy pomóżcie wybrać gogle vr:/

Zdecydowałem się kupić BOBO VR Z4, ale moze Dreamz vr 2.0 lepsze?

Ktoś coś podpowie? Mam telefon samsung galaxy s4, za 3 miesiące koniec abonamentu, ale nie wiem co tam będę miał dowyboru, tak więc muszę opierać się na galaxy s4.

To które gogle wybrać i dlaczego?

Przyznam że jak dla mnie wyglądowo BOBO wygrywa, Dreamz jakieś takie… czy w tym okienku napewno nie będzie prześwitów?

Witam, to samo pytanie.

Mój telefon to oppo Find 7

Ma on 5,5 cali i rozdzielczość 2k

Moje doświadczenie z vr to na witrynie sklepowej używając gogli modecom’a w aplikacji cardboard.

Kup fiit Vr 2N. Przy 5,5 calach i tak będzie widać ramkę telefonu więc nie ma sensu przepłacać.