Samsung Gear VR [WĄTEK ZBIORCZY]

Panowie podpowiedzcie.

Czeka mnie kupno nowego telefonu.

Wybrać S6, S6 Edge czy Edge+ ?

Czy krawędź wygięta w Edge’u przeszkadza w VR?

Edge+ posiada większy rozmiar ekranu, ale mniejszą wartość PPI. Czy widać róźnicę?



No i pytanie ostatnie. Brać telefon z Play w ramach przedłużenia czy kupować nówkę ze sklepu (sieciowe telefony są poblokowane jeśli chodzi o soft?)

S6 edge będzie dobrym wyborem, większa ilość ppi idzie na korzyść mniejszego ekranu. Zakrzywiona krawędź nie będzie przeszkadzać, obraz nie jest wyświetlany w tym obszarze.



Teflon dobrze jest kupić w salonie firmowym jeśli masz kasę na wyłożenie, w play wychodzi ciut drożej, ale jednak masz to jakoś rozłożone. Ja 2 miesiące temu sam przedłużałem w play na galaxy S6



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Specjalnie blokowane przez operatora raczej nie, ale jeśli oddajesz telefon na gwarancje, to musi on mieć oryginalny soft, brandowany przez tego operatora. No i trzeba wyłączyć dostęp do roota. Niektóre telefony mają zabezpieczenia, które pokazują w serwisie, że telefon był modyfikowany customowymi romami. Np. w SGS2 pojawiał się bodajże wykrzyknik przy bootowaniu telefonu.

Nie opłaca się wiązać z operatorem. Lepiej wziąść na raty jak nie masz gotówki. Oczywiście w opcji 0%.

No właśnie dzisiaj dostałem odmowę rat ;D a to tylko dlatego, że jestem “młody” (25lat) i biorę komórkę :smiley: a to zły duet :smiley:

Pytanie drogi antimatter czy rootowanie jest konieczne przy zabawie z VR :wink: Bo jeśli nie, to na pewno nie będę nic kombinował, jedynie korzystał z oficjalnych upów softu.

Do Trinusa nie jest potrzebny, ale jakbyś chciał do jakichś apek vr na telefonie używać np. bezprzewodowego pada od xboxa 360 to już root będzie potrzebny, żeby sparować telefon z padem. Ale do grania na PC nie ma problemu

Witam,



Od kilku dni obserwuje forum i kanał na YT.

Zakupiłem Samsung Gear VR do S6 Edge.



Mam parę pytań:

  1. Czy muszę ściągnąć i płacić za package disabler pro żeby wyłączyć gear service? czy macie inne patenty(z podłączonym telefonem)? potrzebne jest do cardboard i innych aplikacji nie-samsungowych.
  2. Co polecacie z apki sklepu samsunga?

    a) darmowe

    b) płatne
  3. Jaki kontroler pójdzie z tym zestawem?
  4. Znacie stronki na których znajdują się darmowe gry VR na samsung?

3. Każdy, jaki z telefonem prze BT (np. Ps3 dualshock 3)

4. Emkhem… Google: tytuł apki.apk :slight_smile: nic więcej nie pozwalam wstawić na forum

https://play.google.com/store

Czy ktoś wie jak uzyskać dostęp do zakładki “Movies” albo wie kiedy będzie możliwy dostęp? Zauważyliście zapewne ostatnią aktualizację Oculus Video nawet na logo aplikacji jest Jennifer Lawrence z Igrzyska Śmierci :slight_smile:

Ktoś podpinał do s6 edge i gear VR jakiś kontroler?



Nie chciałbym kupić i okaże się niekompatybilny.

Było wyżej… Dowolny Bluetooth do telefonu

Znalazłem steelseries free za 50 zł, w komentarzach ktoś napisał, że działa pod s6 edge i VR. Dam znać jak się sprawuje.

Nie każdy kontroler bluetooth działa, w zależności od wersji androida i to czy posiadamy zrootowany telefon (PS3)- tak wyczytałem.



Macie jakieś top gier na gear VR?

A orientujecie się, czy z googli S Gear można korzystać na innym telefonie ? Np na LG G3 ?



Albo mógłby polecić ktoś okulary VR na poziomie Samsunga VR ? Tylko proszę o propozycje osoby, które weszły w wirtualną rzeczywistość przy pomocy Samsunga Gear VR i mają punkt odniesienia, a nie patrzą po “specyfikacji”.



Z góry dzięki za odpowiedź

A ja mam pytanie z trochę innej beczki

Szukam cały dzień i nie mogę znaleźć więc może tu będzie ktoś kto się z tym problemem uporał.

Szukam sposobu na streamowanie obrazu z galaxy S7 i Gear VR na komputer czy telewizor, przy używaniu gear vr telefon odrazu wchodzi w tryb oculusa, wszystkie programy których próbowałem zawieszały się podczas używania tego trybu,

Działa to z aplikacjami ze sklepu play i przestawieniu urzędzenia na tryb cardboard, ale nie umiem znaleźć dobrego horroru.



Więc podsumowując, jest jakiś sposób aby streamować obraz z galaxy s7 w okularach gear VR na komputer czy telewizor ?

Hmm, “bezprzewodowy wyświetlacz/ekran”? (w ustaleniach telefonu + odpowiedni telewizor) W Google " Android to pc Screencast "?

Witam !



Jestem całkiem świeży w temacie VR. Mam galaxy s7 i stoję przed wyborem zakupu gogli VR, Czy Samsung Gear VR to dobry wybór? Czy może lepsze są Bobo Vr Z4 ? Chodzi mi jakość soczewek, wykonania, FOV, a także o aplikacje i filmy, które można odpalić na tych dwóch okularkach. Czy każdą aplikację VR ze sklepu google play można odpalić na samsung VR? (VR playery itd.) czy Samsung VR ma tylko swojego Oculusa app i koniec? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Na Gear VR odpalisz aplikacje Oculus jak i Cardboard. Te drugie z pomocą np. Package Disablera lubi innych prostych narzędzi. Gear vr będzie fajnym wyborem ze względu na funkcjonalność : w końcu masz dwa środowiska, Cardboard i Gear VR. Co do pozostałych to pozostawię to użytkownikom :stuck_out_tongue:

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Poszerzyło to moją okrojoną jak na razie wiedzę z tego tematu :slight_smile: Kupiłem Samsunga Gear VR i na razie jestem zachwycony. Jest bardzo dobrze, bardzo blisko, dobry FOV, nic dodać nic ująć. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam

Na przyszłość użyj funkcji szukaj :wink: Łączę wątki, w przyszłości wpadaj też po pomoc na to forum :wink: