BoboVR Z5

Kupiłem na ali Bobo z5 z kontrolerem vr

<LINK_TEXT text=“https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1C81_SXXX … ometer.jpg”>https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1C81_SXXXXXbbaFXXq6xXFXXXF/Universal-BOBOVR-Z5-wireless-VR-controller-for-all-VR-Glasses-Built-in-Gyroscope-Accelerometer-Magnetometer.jpg</LINK_TEXT>



i pojawia sie problem ;( kontroler naładowany , telefon (xiaomi redmi note 4 4/64 snapdragon) go znajduje i paruje i nic się nie dzieje

na żony samsungu a300fu też go znajduje i paruje ale tam zdołałem go jakoś ustawić coby przesuwał zakładki



co robię źle

nic na necie nie znalazłem mecze się cały dzień

jeśli ktoś coś będę dźwięczny

android 7.0

pozdrawiam



gogle są spoko tylko bez kontrolera trochę bardzo ograniczone

z Chin wyszło 189 zl

Ten kontroler jest niemalże tylko do Daydream. Chociaż, Po sparowaniu i połączeniu powinna działać regulacja głośności (przyciski od boku)

No właśnie nie działają a na samsungu u żony ten dużu płaski działa jak włącznik do paska pogłaśniania ale regulować nie mogę.

Miga dioda niebieska na padziku.

Kurcze no załamka troche.

Nie wiem czy zalałamka czy niedopatrzenie raczej, bo w opisie było że to kontroler do Daydream.

Może uda się go przemapować mając roota. Sprzedać też go sprzedasz, bo za niedługi czas będą dość chodliwe



Zanim może jednak zaczniemy kombinować: do czego Ci ten kontroler?

Do grania i poruszania się w aplikacjach. Załóżmy Daydream który instaluje i niestety dochodzę krok po kroczku do momentu dodania formy płatności google play , której oczywiście nie chce podać. W tej chwili szukam rozwiązania jak to pominąć. Trudno najwyżej kupie inny kontroler (kiedyś)

Google nie posiadają przycisku wiec sterowanie jest w wielu aplikacjach niemożliwe.

Ide spać , miłych snów. Jutro na full energii coś pomyślę.

Dobranoc

W Google play możesz kliknąć “Pomiń” w tym okienku gdzie wola o metodę płatności. Chyba w prawym dolnym rogu. Btw. Te telefony wspierają Daydream?



Ten kontroler nie będzie działać z grami Cardboard, bo nie był do tego tworzony. Możesz albo kombinować z aplikacją Tincore Keymapper, ale w tym temacie nie pomogę, albo sprzedać go i kupić któryś z tych bardziej standardowych, których działanie potwierdzili użytkownicy na forum.

Dzięki za odp.

W aplikacji Daydream nie da się pominąć , apka się włącza , jest ten zielony świat a na dole zaloguj przez konto google i tam mój nick

jak tam dam to następuje konfiguracja o zestaw słuchawkowy itp. pouczenia i dochodzi do konfiguracji ewentualnych metod płatności i tu klops ponieważ danych podać nie chcę a oni wymagają. Bezpośrednio w Google play to da się pominąć. No trudno najwidoczniej kiedyś sprzedam pilocika. Aaaa i jeszcze jedna rzecz jak podłączam pilota do telefonu to włącza mi się powiadomienie o konfiguracji klawiatury (??)

Kontroler jest widoczny jako klawiatura, tutaj raczej nic nie zdziałamy (ale mam przeczucie, że to kwestia braku zgodności telefonu z Daydream, ponieważ u mnie na S8 nic takiego nie występuje)

Możliwe że tak właśnie jest. Na necie są jakieś filmy że to działa ale to trudne do zweryfikowania.



ps



świetny filmik o bobo z5

Witam

Czy ma ktoś z was jakiś sensowny QR code do bobovr z5? Bo ten co jest z okularami szału nie robi. Próbuję sam sobie wygenerować kod ale coś mi nie wychodzi. Za pomoc będę Bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Spróbuj któryś z tych:[attachment=1]BoBoVR-Z5-QR-Code-from-Sites-in-VR-320x320.jpg[/attachment][attachment=0]BoboVR-Z5-official-QR-Code-320x320.jpg[/attachment]
BoboVR-Z5-official-QR-Code-320x320.jpg
BoBoVR-Z5-QR-Code-from-Sites-in-VR-320x320.jpg

Hej, zamierzam kupić te gogle, tak na rozpoczęcie przygody z VR (wcześniej nie miałem żadnej styczności z wirtualną rzeczywistością). Smartfon spełnia względnie wymagania do tego typu rzeczy, niedługo będę zamawiał jeszcze lepszy, 110 zł z ewentualnym VAT-em na te gogle mogę wydać, ale jedno mnie martwi (zresztą ktoś już o tym wspominał) - co z osobami z wadami wzroku? U mnie jest to -2,5 na jedno i -2,75 na drugie oko (krótkowzroczność). W te Z5 z okularami się nie wcisnę. Z drugiej strony tak na oko do 20, góra 25 cm widzę wyraźnie, ba, do tych 20 cm w zupełności nie potrzeba mi okularów (na smartfonie w nocy bez gogli surfuję). Jak myślicie, mogę bez obaw brać Bobo Z5 czy może lepiej dopłacić do np. Baofengów IV, które są już kompatybilne okularami korekcyjnymi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

hmm, ja mam wadę ok -0,5 i -0,75 i na samej krawędzi odsunięcia telefonu ode mnie (czyli mogę go dać bliżej) widzę ostro. Nie mam okularów ani soczewek.

ale nie mam pojęcia jak to będzie przy -2,5 (dla jednego i drugiego oka reguluje się ostrość jednocześnie) czy ta regulacja będzie wystarczająca… może ogarnę kogoś ze znajomych z podobną wadą

Fajnie by było, jakby się kogoś udało ogarnąć. Ja w tym czasie może o tych Baofengach poczytam.



Już sobie poczytałem o tych Boafengach, tak trochę nie za bardzo to wygląda. W związku z tym pytanie z innej beczki: jest jakaś szansa, żebym się wcisnął z okularami do tych Bobo Z5?



I znowu ja, wychodzi na to, że ja ogólnie ślepy jestem. Jest w specyfikacji tych gogli (w drugim poście to było, tylko ten tłumacz :smiley: ) coś w stylu “supports myophia 0-600 degrees, supports hyperopia 0-200 degress” czyli, w wolnym tłumaczeniu, wspiera krótkowzroczność w zakresie od 0-600 stopni i dalekowzroczność od 0-200. Po małym riszercu doszedłem do wniosku, że 100 stopni to -1 dioptrii, a 250 to -2,5 (w przypadku myopii) itd. Czyli, jeśli dobrze główkuję, mógłbym dopasować te soczewki do moich dioptrii. Tylko nie wiem, ile jest to tak naprawdę warte.

No cóż, poczekam na info od znajomego Remlasa, jeśli coś się uda zdziałać, a jak nie, to będzie ryzyk-fizyk, najwyżej je komuś odsprzedam.

Cześć,

Niosę się z zamiarem zakupu pierwszych okularów do VR. Skupiam się na budżetowym rozwiązaniu, z dość szerokim FoV, które można sensownie ustawić pod Zte Axon 7, by były stosunkowo wygodne i wytrzymałe, by mieć z nich trochę fun-u, a nie puchły oczy i po kilkudziesieciominutowym seansie zbierało na wymioty.



Coś więcej wiadomo o ww. okularach? Jak z ostrością soczewek, ergonomia, ew. porównaniem do poprzednich modeli tego producenta? Na Dreamz 3.0 raczej się nie doczekamy…

@Remlas, planujecie zrobić testy BoboVR? Na kiedy szanujecie, ze będą ready?



Ps. Na GB jest obecnie promo do wersji z pilotem VR do daydream za 156 pln. Warto to łyknąć? Nie chce się wkopać minę. Rozumiem, ze warto dokupić do zestawu kontroler VR-PARK dedykowany pod appki Cardboard?

Testy robię I walczę z problemami typu za mały zakres regulacji, rozłączający pilot itd.



Ale spokojnie, na GB promki mamy na zawołanie :wink:

Siema,

Zamierzam zakupić swoje pierwsze google vr i w związku z tym mam pytanie. Posiadam telefon który na 100% nie obsługuje daydream (meizu M2 note) i raczej nie zanosi się abym kupił tel który to obsługuje. Czy warto zatem kupić bobovr z5 czy lepiej bobovr z4. Nie znam się niestety zupełnie na tym wiem tylko tyle że różnica cenowa między nimi jest nieznaczna. Z jednej strony po co kupować starszy model jak jest już nowszy ale znając moje ograniczenia sprzętowe to czy jest sens kupować nowszy narazie niesprawdzony. A może polecice jeszcze inne z tej samej półki cenowej??

Pozdro

Nie miałem jeszcze okazji porównać bezpośrednio Z4 i Z5, więc ciężko mi powiedzieć

Tak w ogóle to Z5 są w drodze do mnie, za 3 (przy dobrych lotach 2) tygodnie napiszę, jak to tam z moimi dioptrami jest, może się komuś przyda.