Zacinający się żyroskop - Redmi Note 3 Pro

Dyskusja na temat modeli telefonów nadających sie do VR lub nie. Zastanawiasz się co kupic? Nie wiesz jaki model? Zajrzyj do tego działu.
Awatar użytkownika
Rei
Użytkownik
2
    Windows 10 Chrome
Zacinający się żyroskop - Redmi Note 3 Pro

Post autor: Rei » czw 14 wrz 2017, 21:37

Witam,
Podczas oglądania filmów 360 na youtube, zauważyłem, że gdy zasłonie czujnik zbliżeniowy to cały film zacina się, ekran zaczyna skakać, zamiast płynnie się przemieszczać. Z odsłoniętym czujnikiem wszystko działa wyśmienicie.

Mam wyłączoną automatyczną jasność w telefonie (Xiaomi Redmi Note 3 Pro) . Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome
Re: Zacinający się żyroskop - Redmi Note 3 Pro

Post autor: Remlas » czw 14 wrz 2017, 22:29

Hmm, skoro masz wyłączoną automatyczną jasność to jest to ewidentnie jakiś bug firmware.

Możesz spróbować rozwiązać to sprzętowo, tzn do gogli na stałe dokleić coś, co będzie zasłaniało czujnik.

To co mi jedynie przychodzi do głowy to jakaś usługa / opcja w systemie, która coś robi kiedy telefon jest widoczny (nie jest w kieszeni - ma odkryty czujnik zbliżeniowy)

Masz najnowszą wersję oprogramowania?
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

Awatar użytkownika
Rei
Użytkownik
2
    Windows 10 Chrome

Post autor: Rei » pt 15 wrz 2017, 06:49

Dzisiaj rano, jak sprawdziłem czy problem nadal występuje okazało się, że wszystko działa, kiedy zasłonie czujnik ( z włączoną i wyłączoną opcją blokowanie ekranu kiedy jest w kieszeni). Możliwe, że jest jakaś opcja, która ustala coś w późnych godzinach. Sprawdzę wieczorem czy żyroskop będzie funkcjonował poprawnie.

MIUI 9 Global 7.9.7 | Beta
Android 6.0.1

Dodano po 14 godzinach 53 minutach 44 sekundach:
Już wiem dlaczego tak się działo. Tutaj rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem:

Ustawienia -> Wyświetlacz -> Kontrast i kolory -> Zmieniamy kontrast z Automatycznego na Standardowy

I powinno wszystko działać. Oprócz tego należy pamiętać o wyłączonej automatycznej jasności.

Awatar użytkownika
Remlas
Administrator
25
Gogle VR: Dreamz 1.0, Weebo, itd...
Telefon: Neo V / S4
    Linux Chrome

Post autor: Remlas » sob 16 wrz 2017, 17:03

I stąd pewnie skaczący obraz u wielu innych!

Gratuluję znalezienia rozwiązania :D
Szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego...

ODPOWIEDZ