DreamzVR 2.0

Witam serdecznie,

Wersji standardowej dreamzVR nie da się używać z okularami korekcyjnymi? Używałem ostatnio Samsung Gear VR i tam nie miałem z tym problemów. Wszystko pasowało idealnie. Jednak strach kupować coś co może nie pasować. W tym miejscu wziąłbym po prostu wersję “dla okularników” jednak z racji zastosowania innych soczewek i przestrogach, że dla początkujących lepsza jest wersja klasyczna wolałbym właśnie ją.



Pozdrawiam

Ja mial m fresnele wersja zwykła, i moje okulary się mieściły na styk. Generalnie używam soczewek kontaktowych, dlatego okulary przetestowałem tylko z ciekawosci

Moje oprawki maja 13 cm szerokosci i miescily sie bez problemu do dreamz 2.0 standard.

Hej

Jak w temacie , czy lepiej jest do LG G5 kupić wersję dreamz 2.0 z fresnelami czy jednak przy LG G5 lepiej wybrac standardową wersję. Gdzieś czytałem że wersja z fresnelami najlepiej działa z wyświetlaczami minimum 5,5 cala a G5 ma 5,3 stąd pytanie. Ponoć przy mniejszym ekranie i fresnelach widać bardziej krawędzie telefonu.



[color=green]

//Łącze temat, jest już bardzo podobny

//Remlas

Fresnele :slight_smile: poczujesz moc i srogie FOV :slight_smile: zerknij na recenzję: http://i.imgur.com/gKZmU0Q.png

"“Podsumowując — na dziś są to najlepsze, jakie widziałem, gogle typu Cardboard do dużych telefonów.” :slight_smile:

Chciałbym to tylko tutaj zostawić :slight_smile: Recenzja Tomasza Brodeckiego z Łodz360.



I mały cytat na początek:

“Podsumowując — na dziś są to najlepsze, jakie widziałem, gogle typu Cardboard do dużych telefonów.” :smiley:



Dokładnie, w Galerii Kazimierz :slight_smile: Gogle są już dostępne :slight_smile:

Witam,

Podepnę się z pytaniem. Czym i w jaki sposób czyścić soczewki frensel aby ich nie uszkodzić. Czy są to soczewki wykonane ze szkła i można używać np. benzyny ekstrakcyjnej czy trzeba być bardziej uważnym i producent poleca specjalne preparaty?

Soczewki są z tworzywa, możesz śmiało czyścić benzyną ekstrakcyjną. Używaj tylko wycieradła z jakimś niegubiącym się włosiem.

:smiley: będą dreamz 3.0?

Koledzy pomóżcie wybrać gogle vr:/

Zdecydowałem się kupić BOBO VR Z4, ale moze Dreamz vr 2.0 lepsze?

Ktoś coś podpowie? Mam telefon samsung galaxy s4, za 3 miesiące koniec abonamentu, ale nie wiem co tam będę miał dowyboru, tak więc muszę opierać się na galaxy s4.

To które gogle wybrać i dlaczego?

Przyznam że jak dla mnie wyglądowo BOBO wygrywa, Dreamz jakieś takie… czy w tym okienku napewno nie będzie prześwitów?

Witam, to samo pytanie.

Mój telefon to oppo Find 7

Ma on 5,5 cali i rozdzielczość 2k

Moje doświadczenie z vr to na witrynie sklepowej używając gogli modecom’a w aplikacji cardboard.

Kup fiit Vr 2N. Przy 5,5 calach i tak będzie widać ramkę telefonu więc nie ma sensu przepłacać.

Jadę właśnie testować dreamzy 2.0 na SGS7 i SGS4 i zobaczymy co tymi ramkami



[size=85][color=green]Dodano po 3 godzinach 27 minutach 33 sekundach:[/size]

Za krótko się bawiłem i nie zwróciłem uwagi

Witam. Ja mam taki problem. Wczoraj przyszły mi gogle DreamzVR w wersji standard. Wszystko spoko tylko ze jak włożyłem telefon do gogli to mam niewyraźny obraz, jakby ostrości nie było. Dodam że mam Xperie T3 i normalnie na telefonie jakość jest super. Wiecie jak tez problem naprawić? Czy to może jest wina telefonu? Dzięki za odpowiedź.

Człowieku, ty masz ekran HD w tej t3. Upewnij się, że patrzysz w środek soczewek i skonfigurowałeś kodem QR.


Mam ten sam problem, tyle że soczewki fresnela, w dodatku mam drugie gogle GoClever i dają one lepszą ostrość na kodzie QR dreamz’a, niż sam dreamz…

Walczę z konfiguracją, ale k1 i k2 nic nie dają, tylko zmiana odległości oczewek od telefonu jakby pomogło, ale bez szału.

Przeglądałem ten temat i inne dotyczące tej samej decyzji i nadal nie jestem pewien którą wersję wybrać. Poradźcie:

W pierwszej chwili skłaniałem się ku Fresnelom, bo 50zł to dla mnie nie tak duża różnica jeśli jakość ma być faktycznie lepsza, a ktoś mówił, że Standardy to są raczej dla kogoś kto chce sobie raz na jakiś czas w niedzielę coś obejrzeć. Natomiast ja po paru godzinach zabawy z HTC Vive chciałbym coś na podobnym poziomie.



Jednak jak czytałem dalej to zacząłem się zastanawiać, czy Standard nie będzie dla mnie lepszym wyjściem niż Fresnel, ze względu na to, że mój telefon (OnePlus 3t) ma wyświetlacz tylko Full HD 401 ppi, co do VR jest ponoć blisko dolnej granicy.



Z drugiej strony wyświetlacz ma 5,5’ więc z wykorzystaniem FOV Fresneli nie powinno być problemu (mam rację?).



I tak się waham od Fresneli do Standardu, od Standardu do Fresneli i nie wiem na co się zdecydować.

Odkopię temat. Wersja 3.0 zapowiedziana, premiera się zbliża…



Wersję 2.0 standard kupiłem ponad 2 miesiące temu. Wcześniej mailowo i telefonicznie próbowałem się dowiedzieć, czy będzie pasować z okularami. Ale nie otrzymałem odpowiedzi. Zadzwoniłem jednak do sklepu w Gdańsku i dowiedziałem się, że nie będzie problemów. Gogle zakupiłem przez allegro.

No cóż okazało się, że okulary wchodzą, ale mocno na wcisk. Całość na dłuższą metę była niewygodna. Udało mi się jednak (w końcu) dodzwonić do pana Krukowskiego. Umówiliśmy się na wymianę na wersję większą pod okulary. Z zastrzeżeniem, że będę musiał poczekać ok 2 tyg. Gogle wysłalem dzień po swietach wielkanocnych.

Po 3 tyg oczekiwań zadzwoniłem do p. Krukowskiego. Dowiedziałem się, że gogli jeszcze nie ma. W skrócie: dzwoniłem jeszcze kilkukrotnie i ciągle słyszałem, ze w przyszłym tygodniu (raz miały byc już nawet wysyłane). W końcu telefony ode mnie przestały być odbierane, a komunikacja przeszła na drogę mailowo - smsową. Krukowski generalnie nie przejawiał żadnej inicjatywy, z jednym wyjątkiem - kiedy wystawiłem mu negatywa na allegro.

Podsumowując: do dzisiaj nie mam ani pieniędzy, ani gogli.

Same gogle nie są złe, ale nie jest to też zadna rewolucja na rynku. Dlatego zanim podejmiecie decyzję o kupnie lepiej się zastanówcie. Ponieważ w razie konieczności zwrotu, bądź wymiany mogą pojawić się spore komplikacje. Jeżeli przejrzycie ten topic, zobaczycie, że nie jestem pierwszą osobą, która została w ten sposób potraktowana.



Także zalecam ostrożność, a ja się przejdę na policję.

Jakość wykonania na bardzo niskim poziomie. Gogle kupione 4 lipca, sporadycznie uzywane, obie soczewki poprostu wypadly… Składam reklamacje.