Weebo 3D 3.0

Wróciła i to ulepszona. Jest kilkaset egzemplarzy. Nie wiem czy ją kupić, czy czekać na 3.0…

Cóż, już prawie koniec marca a Weebo 3.0 nie widać…

A gdzie miejsce aby podłączyć słuchawki albo USB (np do trinusa) jak tel jest wsadzony w środek?

Weebo 2.0 To pierwsze cardboardy jakie testowałem i…niestety jestem mega rozczarowany. Zupełnie nie można w nich odlecieć w inną rzeczywistość, przez widzenie ramki obrazu…



Póki co testowałem VR jeszcze na Samsungu Gear VR i bez porównania. Szkoda 70zł na te cardboardy - tylko można się zniechęcić do zabawy w VR…

Póki coś nie wjedzie na poziom choćby Samsunga, to nie ma sensu imo

Prawilnie informuję, że można już zamawiać Weebo 3.0 na stronie www.weebo3d.pll :slight_smile:

A ja dodam jeszcze: htto://vrpolska.eu/vrpl/premiera-weebo-3d

To swietna wiadomosc, szczegolnie dla osob zawiedzionych i zniesmaczonych przed i po zakupie dreamz 2.0 :slight_smile:

Czy taka świetna to zweryfikuje rynek :smiley: Nie mam jeszcze dreamzow ani weebo 3.0, ale przytoczę suche fakty. Weebo miało być na początku tego roku, jest listopad i dostajemy najprawdopodobniej Weebo 2.0 z dodatkowym paskiem na głowę. Na wersje z regulowaną optyką przyjdzie nam jeszcze poczekać. Z chęcią poczytam recenzje tych nowych Weebo, bo sam producent poskąpił informacji, czego nowego się po nich spodziewać. Jesli wykonanie jest solidne (pamiętam czasy rozpadających się weebo) to będziemy mieć przyjemną alternatywę dla Dreamzów, tylko bez regulacji, więc też tańszą.

weebo3d 3.1, czyli z regulowanymi soczewkami mają się pojawić (info od producenta) jeszcze w tym roku.

Link do webo 3.0 w wiekszej rozdzielczosci: http://www.weebo3d.pl/uploads/images/weebo3,0.png

Prezentuje sie calkiem calkiem. Pytanie jaka bedzie jakosc wykonania.

Jak ruszy ver. 3.1 to bedzie to powazna konkurencja dla dreamz 2.0, patrzac chociazby na cene. Sa praktycznie o polowe tansze (odejmuje 40zl za trinusa w dreamz 2.0), a oferuja praktycznie to samo. Swiadomie nie licze kontrolera w dreamz 2.0, bo jak dla mnie jego zastosowanie jest smieszne, jego cena z reszta tez.

dreamz 2.0 posiada ponoć bardzo wysokiej jakości soczewki, stąd taka cena.

Nie wiem jakie weebo 3.0 ma soczewki w porownaniu do tych standardowych w dreamz 2.0. Pisze tylko jak jest na papierze, a na papierze maja np zblizony FOV. (na jednym z filmikow z YT Jacek Kułakowski mowil ze weebo 1.0 ma 100-110, a dreamz 2.0 ma 112 FOV)

zaczynając zabawę z VR… weebo3b 3.0 - dobry wybór?

Poczekaj na recenzje. Bo obecnie to bym te 12 zł więcej za dodatkowy pasek, wolał przeznaczyć na przesyłkę wersji 2.0. Ew. dla początkującego bdb wybór to Da Vinci VR. Również polskie, tylko, że to jest dosłownie cardboard, ale z dobrą optyką (chyba taka jak dreamzach 1.0, nie wiem jaka jest w 2.0) i regulowany rozstaw soczewek. A kosztują 40 zł



edit: z kartonowymi goglami ludzie robią cuda, dodanie np. gąbek nie jest problem, a to dopiero wierzchołek ;p

To nie tylko dodtakowy pasek, ale i kliker pojemnosciowy i miejsce na okulary :stuck_out_tongue:



edit: Weebo 2.0-3.1 maja takie same soczewki. Staraja sie przyblizyc soczewki jak najblizej oczu. Regulacja w 3.1 bedzie przod-tyl osobno na kazde oko. Beda sie starac zeby 3.1 wyszla jeszcze w tym roku. Mozliwe, ze w przyszlym wyjdzie nowa wersja z nowymi soczewkami.

kilka informacji oraz zdjęć o Weebo3D 3.0!



Witam.

Pierwszą informacją jest szybka przesyłka!

Gogle zamówiłem we wtorek wieczorem, a otrzymałem je już w czwartek po południu.

Jedynym problemem w zamówieniu jest to, że nie ma zautomatyzowanego systemu przelewu za pomocą np. przelewy24 etc, ale przelew trzeba zrobić ręcznie; oraz to, że jest opcja wybrać przesyłkę do paczkomatu, ale strona nie ma opcji wybrania paczkomatu. Trzeba w miejscu na adres wpisać adres paczkomatu.



Paczka jest mała i lekka (myślałem, że pusta XD )









W paczce mamy kartkę z informacjami o goglach, kodach do skanowania w celu ściągnięcia i skonfigurowania podstawowych aplikacji.

Minusik dla Weebo za wrzucenie do pudełka kartki z wersją 2.0, i tylko zamalowanie wersji czarnym flamastrem, oraz sterowniki w aplikacjach widnieją jako Weebo3d 2.0… ale ważne, że działa.







W paczce mamy po za okularami i tą kartką kawałek materiału do wycierania soczewek oraz kawałek gumowego paska, którego wykorzystanie jeszcze nie rozkminiłem.







poniżej wrzucam kilka zdjęć gogli:

przycisk jak widzicie, jest na górze gogli, jest cichy, działa dobrze, jeśli telefon nie ma na sobie “grubego” etui











Plusem oraz minusem jest nowy pasek!

[highlight=green]Plus[/highlight]:

Patrząc (nie miałem w ręku) na weebo 2.0, pasek był gumowy, trzeba było się z nim pomęczyć, żeby go założyć/dostosować.

W weebo3d 3.0 pasek jest na rzepy. Zarówno paski boczne, jak i górny regulować można bez problemu na głowie, czy na kolanach za pomocą rzep. super sprawa.

[highlight=red]Minus[/highlight]:

Wizualnie nie robi wrażenia jak w poprzedniej wersji żółte paski, ale to tam pikuś…

Ważniejszym minusem są ostre krawędzie pasków, które potrafią bardzo podrażniać uszy, przez co pasek przestawia się na uszy, który po dłuższym czasie uciskania małżowiny.







Minusem jest również fakt, że soczewki są trochę zakurzone i ciężko (pomimo dołączonego materiału) wyczyścić soczewki.

[jestem po za domem, ale jak wrócę to mam nadzieję, że potraktowanie ich sprężonym powietrzem ogarnie je z kurzu].



Drugim minusem jest ich zapach…

Strasznie śmierdzą klejem od gąbek (które są dobrze przyklejone i nigdzie nic nie uwiera), przez co po rozpakowaniu i pierwszym użytkowaniu miałem przez kilka godzin uczucie, że zaraz puszczę przysłowiowego pawia…

Dzień później jest już lepiej… Więc proponuję rozpakować okulary, ale użyć je po jakimś czasie… jak wywietrzeją…



Po za tym soczewki rozmazują na ich krańcach, ale to ponoć występuje w każdym modelu w tym zakresie cenowym.





Nie jestem wielkim znawcą i pisarzem, ale mam nadzieję, że coś tam powiedziałem, że komuś moja opinia i spostrzeżenia pomogą dokonać właściwego wyboru!

Pozdrawiam :wink:

Masz moze jakis tel z mniejsza matryca zeby przetestowac z tymi goglami? Ja mam htc one m7 z ekranem 4,7’ i interesuje mnie jak bardzo bedzie widoczny efekt ramki przy takiej matrycy. Jaka jest szerokosc i wysokosc miejsca na ekran telefonu (tej otwartej przestrzeni gdzie widoczny jest tylko wyswietlcz telefonu od strony soczewek i oczu)?

mogę zerknąć na Meizu m2 mini:

720 x 1280 px (5,00") 294 ppi

oki thx, chociaz 5" to tez troche za duzo, ale dobre i to :wink:

Jednak nie pomogę.

Miałem do dyspozycji zarówno meizu m2 mini, oraz samsung galaxy A5 2016… Ale oby dwa telefony nie mają żyroskopu. Sorki