[PORADNIK] Najlepsza metoda streamingu

W paczce z shaderami masz dwa pliki “*.txt” o nazwie SweetFX_Settings(coś tam). Musisz nazwę jednego z tych plików skrócić do samego “SweetFX_Settings”. Dopiero wtedy program będzie wiedział z których ustawień chcesz korzystać.

MoWerr ale jemu nie znajduje lokalizacji sweetfx a nie ustawień

Miałem taki sam błąd co on i zmiana nazwy mi pomogła :wink:

Hmm ok :smiley:

Ok. Shadery się wczytały. Pytanie teraz czy ktoś próbował podłączyć battlefield 4?

Ja nie. Sprawdzałem cod4, painkillera i NFS most wanted stare (tutaj nie bylo obrazu na tel)

Nie działa w battlefield 4 i metro 2033

A co się dzieje?

Po dodaniu do Radeonpro battlefielda i włączeniu, uruchamia się normalnie konsola w przeglądarce i jak klikam w kampanie to po chwili uruchamia się jeszcze raz konsola. W metro sytuacja jest trochę dziwna. Shader działa poprawnie, ale za to po dodaniu gry do tridef’a i uruchomieniu jej przed ekranem startowym pojawia się prośba o kliknięcie start (tak jakby wykrywało jakiś kontroler), a standardowo jest to kliknięcie myszką.

W metro może to być przez gamestream bo w sumie on emuluje pada więc wrócę z pracy i dam znać jak to wygląda

ok. dzięki

Odnośnie metro i tej emulacji pada :

Sprawdź w panelu sterowania czy masz jakiekolwiek kontrolery (aplet Kontrolery Gier), jeśli jest a nie masz go fizycznie to wejdź w menadżer urządzeń, znajdź go i wyłącz

Jak wrócę z pracy to sprawdzę. A z Battlefieldem da się coś zrobić?

Z metrem już się wyjaśniło. Mógłby ktoś pomóc z bf4?

Żeby ładnie wyglądało to na dreamzach to edytujemy plik oculusdroidtridef.h (za pomocą np notatnika) z folderu sweetfx/sweetfx/shaders i zmieniamy wartości #define aspectratiocorrection z 1na 0 oraz #define distortionscale na 0.75

Witam szacownych Kolegów - to mój pierwszy post na forum. Mam dwa pytania, primo jak edytować plik oculusdroidtridef.h żeby ustawienia na goglach fit vr działały prawidłowo. Ustawienia z dreamzów niestety nie pasują - obraz jest zniekształcony - jedna soczewka nie pokrywa się z drugą.

I pytanie drugie - testowałem streaming na Fallout 4. Udało mi się wszystko odpalić jednak klawiatura ani mysz nie działają. Próbowałem zmieniać w ustawieniach moonlighta na komórce ale bez efektu. Podłączyłem pada ale też brak reakcji. Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły jak to rozwiązać to będę zobowiązany. Pozdrawiam :slight_smile:

Kwestia sterowania jest skopana przez sterowniki nvidii na pc i w trybie streamingu jest jak z nvidia shield czyli jak by był pad podłączony i trzeba 1 plik usunąć. Który z o jest to ew powiem jak wrócę z pracy.

Cześć, przepraszam za późną odp. Ale zwyczajnie nie miałem czasu. plik który musisz usunąć (bądź zmienić nazwę) to rxinput. Dll z folderu gdzie są sterowniki “NVIDIA Corporation\NvStreamSrv” i po każdym update sterowników musisz to zrobić.

Dzięki za pomoc. Niestety nie pomogło. Będę dalej szukać rozwiązania. Pozdrawiam.

Witam,

ja mam pytanko, ile wyciagacie klatek przy tym streamingu. Ja mialem srednia 45 FPS ale to do VR zdecydowanie za malo, jak na moj gust. Mialem w domu PSVR na testach i mimo, ze tam rozdzielczosc nie jest duza, to jest super plynnie, co sprawia duze wrazenie i nie meczy tak oczu. O ile na cardboardzie, da sie uzyskac pole widzenia i jakosc podobna do PSVR albo nawet lepsza na dobrym telefonie, to zdecydowanie brakuje mi plynnosci.



Pawel