Czy w VR jest zauważalna różnica między 5' cali a 5,5' ?

Witam,mam pytanko dotyczące rozmiaru telefonu do VR.Czy w tym zastosowaniu będzie lepiej się spisywał np.xiaomi mi4,który ma wyświetlacz 5’ i 1080p,czy taki xiaomi redmi note 2 o tej samej roździelczości lecz ekranie 5,5’ ? A może różnica jest niezauważalna ?

W teorii lepiej wypada xiaomi mi4, który po prostu przez mniejszy rozmiar wyświetlacza ma większe zagęszczenie pikseli. Ten pierwszy ma ~441 ppi a redmi note 2 około 403 ppi. Warto zwrócić uwagę również na bebechy. Mi4 ma 4 rdzeniowy procesor taktowany zegarem 2.5 GHz z grafiką Adreno 330 a Note 2 posiada 8 rdzeniowy procesor z zegarem 2.0 GHz i układ graficzny PowerVR G6200. Co do GPU to nie mam pojęcia jaka jest różnica wydajnościowa, a co do procesorów to myślę, że różnica nie powinna być znacząca. Ale niech mnie ktoś poprawi, kto widział testy wydajnościowe takich procesorów mobilnych.

Wracając do rozmiaru, ja bym brał ten mniejszy, pewnie bym różnicy nie zauważył, a w kieszeni miałbym coś mniejszego do noszenia. Teoretycznie na mi4 masz mniejszą pikseloze a na note 2 większy obszar, ale może wypowie się ktoś, kto testował na własne oczy takie zależności.

@up pełna zgoda ale na cenę też patrz. Ja swoją cegłę kupiłem za 132 $

Wg mojej teorii większy wyświetlacz da większy fov i mi osobiście chyba na tym bardziej by zależało. Co wg was jest ważniejsze większy fov czy mniejsza pikseloza ?

To już będzie pewnie kwestia osobista, a już zwłaszcza przy takiej małej różnicy. Pół cala to niewiele ponad centymetr i mówimy tu o przekątnej, a nie samej szerokości ekranu.