google do 200zł

Cześć!



Zastanawiam się na kupnem googli do VR z telefonem. Główne przeznaczenia to jakieś apki-gry, filmy itp dla zabawy Najbardziej jednak interesuje mnie możliwość grania przez Trainusa w takie gierki jak War Thunder, DCS, Arma 3 (jety i heli) albo Star Citizen. Telefon już mam, Samsung S7 Edge.



Moje pytanko brzmi czy pilot jest realnie potrzebny do zabawy? Całość zestawu wzrasta wtedy średnio o 100zł do 150zł a ja patrzyłem na zestawy bez pilota na ten przykład Samsung Gear VR - około 190zł. Do filmów nawet nie tych VR tylko po prostu odpalonych w playerze telefonu chyba nie jest potrzebny. Do grania przez Trainusa też. Wydają się być zbędne skoro jestem głownie nastawiony na granie w wyżej wspomniane gry przez PC. Nie chciałbym też kupić szmelcu jak te plastikowe chińczyki za 3 dyszki na allegr, którym tylko napis na froncie się zmienia, tylko coś nieco lepszego, coś co mnie nie zniechęci przez swoją jakość. I tu mam też pewną zagwozdkę czy czasem nie kupić tanich googli jak te za 30zł chińczyki i przetestować jak to działa na mój organizm - kolega przy wyciskaniu ponad jednego macha i robieniu low passa czy też przy robieniu paru beczek pod rząd w DCS dostał swoistego Motion Sickness :oops:



Samsungowe google podobno mają dobry soft do zabawy, do tych ich aplikacji, też idzie je jak każde inne po kablu z trainsuem sprzężyc a w zasadzie telefon. Z kolei ludzie piszą że soczewki nie są najlepsze i też nie ma regulacji rozstawu a byłem już skory je zakupić.



Co polecacie? Jakościowo do 200zł max 250zł? Zależy mi bardziej na dobrych soczewkach, możliwości regulacji ich, pilot wydaje się być zbędny tak samo jak słuchawki wbudowane bo to tego będą mi służyć te z PC.



EDIT: Dodam że nigdy nie miałem na głowie żadnych googli pokroju Oculusa, jedynie kiedyś w markecie z wsuniętym telefonem i był tam chyba street view ale nie pamiętam jakie były moje odczucia :smiley:

Gear VR 2 (R-323) lub BoboVR Z4