jakie gogle z optyką zbliżoną do Samsung VR2?

Witam wszystkich, jestem “nowy”. Mam kartonowe gogle Cardboard 2.0, oraz dostęp do gogli Samsung VR 2, różnica w jakości obrazu jest powalająca, to jest po prostu przepaść. Pomijam całą funkcjonalność platformy Samsunga, chodzi o samą jakość obrazu, pole widzenia, ostrość, o wrażenie przebywania w wirtualnej rzeczywistości, a nie oglądania rozmazanych obrazków przez krzywe soczewki.



Stąd pytanie: czy są takie gogle, które optycznie są zbliżone do tych od Samsunga? Żeby na jednym i drugim wyświetlić ten sam, statyczny obrazek i żeby wyglądał podobnie, a nie jak biedna imitacja? I jeszcze żeby miały korekcję ostrości dla krótko/dalekowidzów, najlepiej niezależną dla każdego oka.



Widziałem w sklepach kilka różnych gogli plastikowych, pod względem jakości obrazu, pola widzenia, ostrości, wszystkie były jeszcze gorsze niż te moje tekturowe.



A na marginesie, to czy ktoś wie w czym kryje się sekret takiej ogromnej różnicy w jakości obrazu? Widziałem na zdjęciach rozebrane gogle Samsunga, zasadniczo to jest to samo, co plastikowe cardboardy, dwie soczewki i to wszystko, co ma wpływ na jakość obrazu. Dlaczego te dwie soczewki nie mogą być takie same w goglach typu cardboard? A może są takie gogle, tylko ja ich jeszcze nie widziałem, a w sklepach jest tylko najgorsze badziewie?

W sklepach jest tylko najgorsze badziewie bo jest tanie a ludzie i tak nie mają wiedzy o VR i o samych goglach więc biorą… niestety.

Soczewki z których korzysta samsung są moim zdaniem słabe ale oprogramowanie jest bardzo dobre ponieważ opiera się o Oculus VR Engine dzięki czemu mamy dobrą korekcję dystorsji oraz zmniejszoną aberrację chromatyczną. Cały sekret tkwi w oprogramowaniu oraz wbudowanych czujnikach w te gogle. Same flagowe telefony samsunga też nie są bez znaczenia.



Jeśli chodzi o najlepsze gogle które bazują na platformie Cardboard to wg mojej opinii są to Baofengi S1 z optyką fresnela, ewentualnie dreamzy z fresnelami ale ja ich nie testowałem.

A widziałes te Baofeng S1 i masz porównanie np. z Fiit VR, albo Bobo Z4?

Tu na forum jest taki temat “Spis Polecanych Cardboardów”, ale to, co tam jest polecane, to w wielu innych miejscach ma złe opinie.



[size=85][color=green]Dodano po 20 godzinach 28 minutach 35 sekundach:[/size]

Poczytałem, obejrzałem jeszcze raz te Samsungi, na próbę włożyłem swój LG G2 i efekt jest niezły, poza brakiem sterowania, to wizualnie zasadniczo nie różni się od tego, co jest w oryginalnym zestawie (tylko trochę mniejsza rozdzielczość).

Pojawił się inny problem: co tak naprawdę z tym robić? Obejrzałem już większość popularnych filmików 360 (w większości jakość samych filmików jest fatalna), nie gram w gry, w zasadzie widzę tylko jedno zastosowanie, oglądanie normalnych filmów na “dużym ekranie”. W okularach Samsunga to wygląda dobrze, zarówno na telefonie Samsunga z ich oprogramowaniem, jak i na moim G2.



Nadal aktualne pytanie który cardboard ma optycznie podobną jakość (a może nawet lepszą?), niż ten Samsung Gear? Musi mieć regulację ostrości (najlepiej niezależną dla obu oczu) i bardzo dobrze gdyby miał regulację rozstawu soczewek.

Bobo z4/z5 są bardzo podobne najlepszą optykę mają Baofengi S1 z fresnelami albo Daydream View 2

Daydream chyba nie ma regulacji, więc wrazie co nie zobaczysz tej “najlepszości” :stuck_out_tongue:

Baofeng też nie mają regulacji rozstawu soczewek, to mnie trochę zniechęca, bo przed zakupem nie sprawdzę. Dowiedziałem się tyle, że mają rozstaw 64mm, to tyle samo, co tekturowy cardboard, którego używam i chyba jest dla mnie ok, ale może mogłoby być lepiej, nie wiem. Samsung tez ma około 64mm i nie widzę potrzeby regulacji szerokości do swoich oczu, jest tak jak trzeba.

Kupiłem te Baofengi, jak będą słabe, to dam komuś w prezencie :slight_smile: Trochę za późno doczytałem, że pilot działa tylko z jakąś ich chińską aplikacją, nie zastępuje przycisku, lipa. Rozumiem, że tu na forum w większości siedzą “teoretycy” i trudno dowiedzieć się czegoś więcej, poza tym, co można przeczytać na innych stronach czy obejrzeć na Youtube :slight_smile:

Nie ma nikogo, kto widział te gogle na własne oczy i wie jak naprawdę jest z tym pilotem?

Jeśli pilot będzie działał jako gamepad to można z niego zrobić kliker. Jeśli ma przełącznik trybów to nawet bez kombinacji. Możesz zarzucić zdjęciem tego kontrolera?

Jeszcze go nie mam, mogę zarzucić zdjęcie z internetu



https://www.youtube.com/watch?v=NRKbyBvZ9ho



Facet mówi, że ten pilot nie działa jako przycisk w cardboard.

Tak, fabrycznie nie zadziała. Chyba, że masz roota, to można kombinować.

No ale napisz coś więcej o tym kombinowaniu

Bierzesz tą aplikację: <LINK_TEXT text=“https://play.google.com/store/apps/deta … .keymapper”>https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tincore.and.keymapper</LINK_TEXT>

I ustawiasz, by kliknięcie przycisku na kontrolerze odpowiadało naciśnięciu ekranu na samym środku albo w rogu



[size=85][color=green]Dodano po 37 sekundach:[/size]

Oczywiście możesz też wykorzystać dowolną inną apke, ta jest tylko przykładem